Futbal, 5. liga: Piešťany vyhrali, Hlohovec nečakaným lídrom tabuľky

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.8.2023, 21.34, Ján Král

Hlohovec po minulotýždňovom víťazstve vonku vyhral aj doma nad Domanižou. Piešťany bez problémov zdolali Partizánske, Hornej Krupej a Vrbovému sa bodovať nepodarilo.

Piešťany si pripísali tri body. Archívne foto: Ján Král

O najtesnejšie víťazstvo Hlohovca s Domanižou sa postaral Brazílčan Marcos Rudwere Genar E Silva, ktorý sa tak po dvoch kolách ligy môže pochváliť už šiestimi gólmi. Hlohovec si môže zatiaľ užívať prvú priečku v tabuľke.

Zápas Piešťan s Partizánskym mal nezvyčajný priebeh. Po prvom polčase odchádzali mužstvá do kabín za stavu 0:0, druhá polovica zápasu však patrila jednoznačne futbalistom z kúpeľného mesta, ktorí stihli skórovať štyrikrát.

Horná Krupá prehrávala už od prvého polčasu s Kaniankou najtesnejším rozdielom. Vyrovnať nedokázala napriek tomu, že hostia hrali v závere oslabení o vylúčeného hráča.

Naprázdno vyšlo aj Vrbové, ktoré prehralo v Prečíne o dva góly.

5. liga severozápad – 2. kolo

Piešťany – Partizánske 4:0 (0:0)
Góly: 48. a 84. Guemache, 61. Glos, 89. Tomaga

PIEŠŤANY: Kolena – Čeh, Stanek, Ďurina, Glos, Strelec, Kusý, Klačman, Guemache, Allina, Gula (Sloboda, Tomaga, Petráš)

Horná Krupá – Kanianka 0:1 (0:1)

Góly: 34. Ilčík

ČK: 79. Strečanský (Kanianka)

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Hrčka, Javorek, Fogel, Holič, Dobiš, Hájnik, Šoka, Mikinič, Haberl, Sudin (Zaoral, Fodor, Fančovič, Ďurinský, Hodulík)

Hlohovec - Domaniža 1:0 (0:0)

Góly: 48. E Silva

HLOHOVEC: Polák – Krajinčák, Hornák, Tvrdý, Lošonský, Souza De Oliveira, Loskot - Paulen Marcos Rudwere, Lopez ( Brezovský, Peťovský, Kočí, Gálik)

Prečín – Vrbové 2:0 (0:0)

Góly: 51. a 83. Valient

VRBOVÉ: Székely – Hutár, Polakovič, Kovársky, Kaman, Srnec, Kusý, Kubica, Zelenaj, Troják, Espana Rangel (Lenický, Virág, Kravárik, Doboš)