Trnavské rybníky
reklama

Na Lech sa predalo už 12-tisíc lístkov, prezident Spartaka: Pobijeme sa o postup

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.8.2023, 11.13, Ján Král

Úvodný zápas tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy v Poznani medzi Lechom a Spartakom sledoval osobne aj prezident trnavského klubu Peter Macho. Ako videl duel a ako vníma šance na postup? Aj o tom sme hovorili s čelným funkcionárom andelov.

Na Lech sa predalo už 12-tisíc lístkov, prezident Spartaka: Pobijeme sa o postup

Peter Macho (vľavo) pred zápasom v Poznani v diskusii s bezpečnostným manažérom Vladimírom Stúpalom a jeho kolegom Mariánom Lusconom. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

S akými pocitmi ste sa vracali z Poznane?
- Chcem sa poďakovať všetkým fanúšikom Spartaka, ktorí merali cestu do Poznane. Vážime si, že prišli mužstvo povzbudiť a v hlučnej atmosfére sa medzi 29-tisícmi domáci divákmi nestratili.

 

Z Poznane sme sa chceli vrátiť s dobrým výsledkom do odvety. Vzhľadom na priebeh duelu je výsledok milosrdný a do odvety hrateľný. Hralo sa vo fantastickej atmosfére, ale verím, že naše mužstvo poženie vo štvrtok vypredaný štadión.

 

Nepredáme kožu lacno, pobijeme sa o postup a verím, že sa nám môže podariť prekvapiť súpera.

ŠUPA technika
reklama

 

 

Ako ste vnímali prvý zápas v Poznani?
- Plán bol hrať z bloku a vyrážať do protiútokov. Hore sme nepodržali loptu, nápor na obranu bol tým pádom enormný. Pochváliť treba za výkon brankára Takáča, veľmi dobre hrali stopéri Štetina s Kóšom.

 

Tréner mužstvo upozorňoval, aby sme si dali pozor na úvod druhého polčasu, paradoxne, inkasovali sme. Z môjho pohľadu to boli zbytočné góly. Prežili sme ťažšie situácie a závary.

 

Trénerovi vyšli striedania, hráči ktorí prišli na plochu, či už Ristovski, Azango alebo Bukata, oživili hru. Ristovski podržal loptu, boli z toho štandardné situácie.

 

Škoda ešte dvoch momentov, Erik Daniel, keď už bol pred hráčom, si mohol loptu hodiť do šestnástky, namiesto toho obaľoval strelu. Po fantastickom signále, ktorý som videl prvýkrát a súper na neho skočil, sme mohli vyrovnať na 2:2.

 

Výsledok 1:2 by som ale pred zápasom do odvety bral.

 

 

Čo vám ukázal pobyt v Poľsku po funkcionárskej stránke?
- Lech je veľký klub, stretol som tu príjemných ľudí a klub si získal moje sympatie. V Trnave sa budeme snažiť našim poľským kolegom správanie opätovať. Lech je veľký klub, ktorý je už niekde inde ako kluby na Slovensku.

 

V Poľsku idú masívne dotácie do mládeže, športu, štadiónov a s tým spojenej infraštruktúry. Hral sa tu európsky šampionát, krásne futbalové stánky im už dnes nikto nezoberie. Pracujú na špičkovej úrovni a v mnohom sú inšpiratívni.

 

 

Ako vidíte šance pred odvetou?
- V povahe máme nevzdávať sa, Lech to u nás nebude mať vôbec ľahké. Na trnavskom štadióne je špeciálna energia, nemala to tu ľahké ani Valencia, pocíti to aj náš poľský protivník.

 

Budeme sa pasovať o výsledok, ktorý by nám zaručil postup. Každému fanúšikovi môžem sľúbiť, že na ihrisko vybehne 11 odhodlaných hráčov, ktorí budú chcieť zvrátiť skóre z prvého duelu.

 

 

Koľko sa už predalo vstupeniek na odvetu?
- V pondelok ráno bolo predaných už viac ako 12-tisíc lístkov. Štadión bude vypredaný, o tom som presvedčený, aj preto chcem apelovať na ľudí, ktorí majú záujem prísť na futbal, aby si nenechávali kúpu lístka na poslednú chvíľu. Nemusí sa im ujsť.

 

Kapacita bude znížená na 17-tísic ľudí, z bezpečnostných dôvodov musia zostať niektoré sektory voľné. Lech požiadal napokon o 1100 vstupeniek pre svojich fanúšikov.

 

Našich priaznivcov chcem požiadať, aby prišli na štadión v dostatočnom časovom predstihu, minimálne hodinu pred zápasom. Pri vstupoch budú prebiehať striktné bezpečnostné prehliadky, ktoré nemôžeme urýchliť a hrozilo by, že kto príde na poslednú chvíľu, dostane sa do hľadiska až v priebehu stretnutia.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama