Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Šulek po zranení odohral celý duel: Noha vydržala, zápas mi pomohol

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.8.2023, 10.40, Ján Král

Pre zranenie pauzoval viac ako mesiac.

Spartakovec Šulek po zranení odohral celý duel: Noha vydržala, zápas mi pomohol

Moment, ktorý vystrašil fanúšikov. Martin Šulek v zápase Malženíc s Prešovom zostal sedieť na trávniku, počiatočnú bolesť však rozbehal a napokon odohral celý zápas. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

K nedeľnému víťazstvu Malženíc nad Prešovom dopomohli aj hráči A-tímu Spartaka. V zostave Dynama nastúpil na druholigový duel na poste stopéra i Martin Šulek.

 

Univerzálny zadák s ligovými skúsenosťami z Trenčína i poľskej Wisly Plock, sa bol rozohrať po zranení. Jeho návrat do plnej záťaže dopadol dobre, zvládol odohrať celú deväťdesiatminútovku.


„Musím povedať, že som si zápas užil. Po vyše mesiaci som konečne odtrénoval zopár tréningov. Keď sa ma spýtali, či si chcem ísť zahrať za Malženice, hneď som odpovedal kladne. Viem, že mi to pomôže. Noha cez zápas vydržala, takže som rád,“ hovoril po zápase Martin Šulek.

ŠUPA technika
reklama


Do Spartaka prišiel v letnej príprave, jej značnú časť však vynechal pre obnovené zdravotné problémy.


„Pred pol rokom som si natiahol väzy v achilovke. Keď začala príprava, po dvoch týždňoch sa mi miesto znova zapálilo, bolesť vystreľovala až do lýtka, takže som musel znova podstúpiť liečbu a vyše mesiaca som bol mimo.“


Fanúšikov trochu zamrazilo v druhom polčase, keď zostal s bolesťami sedieť na trávniku. Napokon však počiatočné bolesti rozchodil.


„Bola to moja chyba, odkopával som ľavou nohou a vedel som, že je zranená, nedával som si na to pozor. Odkopol som s uvoľnenou nohou ale po chvíli bolesť ustúpila.“

 

Malženice zdolali Prešov 2:0 a postarali sa o prekvapenie tretieho kola druhej ligy. Vyhrať pritom mohli nad favoritom dokonca aj vyšším rozdielom.


„Videl som Prešov, aj keď hrali so Zlatými Moravcami v baráži. Majú výborné mužstvo, skúsených hráčov, vedia, čo chcú hrať. Majú skúseného trénera Hlinku, pod ktorým som hrával v Trenčíne. Majú dobrý tím, ale dnes mali smolu, že narazili na nás,“ vravel Šulek.


Pozornosť futbalových fanúšikov z celého trnavského regiónu sa však už sústreďuje na štvrtkovú odvetu tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy s Lechom Poznaň. Z Poľska andeli priviezli tesnú prehru 1:2, ktorá proti kvalitnému protivníkovi necháva pred druhým zápasom všetko otvorené.


„Vedeli sme, ako hrá Lech. Chceli sme hlavne doniesť do odvety dobrý výsledok. Keby sme prehrali rozdielom troch – štyroch gólov, v odvete by sa to ťažko doháňalo. Takto je odveta otvorená. Poliaci sú veľmi behaví, dobre sú na tom takticky a technicky. Vedia to s loptou, vedia, čo chcú hrať, bude to ťažký zápas a veľmi dôležité bude, kto strelí prvý gól. Musím povedať, že to čo som zažil s Wislou Plock v lige proti Lechu, bolo ešte o väčšom tempe a behaní. Bolo to viac hore-dole, lenže toto sú pohárové zápasy, v ktorých sa trestá každá chyba. Podľa toho treba aj hrať.“


Všetko nasvedčuje tomu, že zápas bude vypredaný. Zostalo posledných dvetisíc voľných lístkov a rýchlo sa míňajú.


„Tak ako hnali v Poľsku domáci fanúšikovia Lech, tak verím, že nás poženú trnavskí priaznivci vo štvrtok za dobrým výsledkom a postupom,“ zaželal si obranca Spartaka.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama