Trnavské rybníky
reklama

Do Trnavy príde viac ako tisíc poľských fanúšikov, zápas sprevádzajú opatrenia

AKTUALITY - Trnava | 15.8.2023, 15.20, prispievatelia

Keďže zápas Spartaka Trnava s Lechom Poznaň je označený ako rizikový, tresty pre prípadných výtržníkov sa zvyšujú na dvojnásobok. Pokutu môžu dostať až vo výške 1000 eur.

Do Trnavy príde viac ako tisíc poľských fanúšikov, zápas sprevádzajú opatrenia

Kollárova ulica bude uzavretá. Foto: Juraj Cisár

reklama

 

Polícia sa pripravuje na futbalový zápas tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy medzi Spartakom Trnava a poľským Lechom Poznaň, ktorý sa odohrá vo štvrtok o 20:00 na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

 

Na stretnutie sa chystá pricestovať aj viac ako tisíc poľských fanúšikov, štadión bude zrejme vypredaný, trnavský klub však dnes ešte uvoľnil do predaja ďalšie dva sektory.

 

Domáci organizátor označil zápas za rizikový. Ako informovala trnavská polícia, veliteľ bezpečnostných opatrení preto rozhodol o navýšení počtu policajtov, ktorí budú v uliciach mesta dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

V súvislosti s príchodom a parkovaním fanúšikov hosťujúceho tímu budú podľa polície úplne uzavreté ulice Kollárova, Športová a Rázusova.

 

Predpokladaný čas uzavretia ulíc je o 14:00, ale v prípade potreby ich policajti môžu uzavrieť aj skôr.

 

Ulice budú uzavreté počas celej doby bezpečnostných opatrení až do neskorého večera.

 

Polícia vo štvrtok od rána uzavrie aj všetky parkoviská na Kollárovej ulici, preto vám odporúča využiť iné možnosti parkovania v okolí.

 

Zároveň upozorňuje, že najmä počas presunu a pohybu fanúšikov môže dôjsť aj k iným dopravným obmedzeniam v meste.

 

Polícia v súvislosti s rizikovým zápasom žiada fanúšikov oboch tímov, ale aj všetkých obyvateľov mesta, aby rešpektovali pokyny jej príslušníkov, nevyvolávali medzi sebou konflikty a zdržali sa akéhokoľvek nešportového správania, či už priamo na štadióne alebo aj mimo neho.

 

Zároveň pripomína, že vzhľadom k tomu, že zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok.

 

Maximálna výška pokuty v blokovom konaní môže dosiahnuť až 1000 eur. V prípade, ak sa osoby dopustia trestného činu, môže im hroziť aj strata slobody.

 

(SITA, krj)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama