Trnavské rybníky
reklama

Brankár Spartaka Rusov: Poliaci nezabudli, ako Trnava vyradila Legiu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.8.2023, 10.58, Ján Král

Skúsený gólman čaká na šancu, rozchytať sa bol v Malženiciach.

Brankár Spartaka Rusov: Poliaci nezabudli, ako Trnava vyradila Legiu

Dobrivoj Rusov v drese Malženíc. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Dva roky sa trápil so zraneniami v oblasti kolena, už je však späť a bojuje o miesto v trnavskej bránke. Na jar odchytal jeden ligový due, potom niekoľko prípravných a v nedeľu nastúpil Dobrivoj Rusov za Malženice, ktoré sú farmou Spartaka, na druholigový duel.

 

Proti favorizovanému Prešovu si udržal čisté konto a výraznou mierou prispel k triumfu nováčika druhej ligy 2:0. Najmä v druhom polčase vytiahol viaceré výborné zákroky.


„Chytalo sa mi dobre, mám rád veľké zápasy a tento taký pre Malženice bol. Dobre to dopadlo, veľmi milo ma prekvapilo, ako chalani hrali, akoby sme my boli tí skúsení a nie Prešov. Nerobili sme chyby v obrane, vpredu sme mali celkom dosť šancí,“ chválil po zápase spoluhráčov Dobrivoj Rusov.

ŠUPA technika
reklama


Postupne sa dostáva do formy, posúva ho každý tréning i odchytaný zápas. „Aj s Valenciou som sa v bránke cítil ako za starých čias. V tréningu už je všetko ok, len som ešte potreboval odchytať súťažný zápas. Paťo Vasiľ chytal predtým za Malženice veľmi dobré zápasy, nechcel som mu do toho skákať. Možnosť rozchytať sa mi však veľmi padla vhod,“ pokračoval.


V Spartaku už všetky myšlienky smerujú k štvrtkovému zápasu tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy s Lechom Poznaň. V prvom dueli andeli prehrali v Poľsku 1:2, pred odvetou cítia šancu zaskočiť súpera.


„Verím, že odveta bude úplne iná ako vonku, budeme mať podporu divákov, verím, že by to mohlo byť ako domáce finále pohára so Slovanom, kde nás atmosféra strhla a mali sme aj potrebné šťastíčko. Potom rozhodnú mikrodetaily, dobre sa pripravíme, aby sme všetko zvládli.“


Veľmi dôležitým hráčom Lechu Poznaň je defenzívny stredopoliar Radoslaw Murawski. Kvality potvrdil aj v úvodnom dueli, keď gro rozohrávok išlo cez neho.

 

Rusov tohto futbalistu, ktorý hrával aj za Palermo a Denizlispor dokonale pozná, spolu s Martinom Bukatom s ním hrávali v jednom drese za Piast Gliwice.


„V Poľsku sme spolu fungovali dva roky, sme veľmi dobrí kamaráti. Buki mu bol dokonca na svadbe. Je to výborný chalan aj hráč, spravil skvelú kariéru, hral v Palerme, Turecku a teraz je v Lechu. Pred zápasom sme priateľsky pokecali, zaspomínali, predsa len päť rokov sme sa nevideli. Tešíme sa na neho aj v Trnave. Vravel, že nás rešpektujú. Poliaci si veľmi pamätajú, ako Trnava vyradila Legiu Varšava. V Poľsku ľudia futbalom neskutočne žijú a tieto výsledky im zostávajú v pamäti,“ dodal Rusov.


Výkop stretnutia Spartak Trnava – Lech Poznaň je vo štvrtok 17. augusta o 20:00, organizátori upozorňujú divákov, aby prišli na štadión vo výraznom časovom predstihu, nakoľko budú prebiehať striktné bezpečnostné kontroly, ktoré môžu spôsobiť zdržanie pri prechode turniketmi.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama