Turistika: Po horách aj po meste
ŠPORT - Ostatné športy | 8.10.2011, 00.00, prispievatelia
Klub turistov Slovan VÚB Bratislava organizuje v sobotu 8.10. už 27. ročník podujatia s názvom Pochod bankových úradníkov. Najdlhšia trasa má 40 km a má štart v Smoleniciach pred obecným úradom v čase od 6.30 do 8.30 h.
Zo Smoleníc pokračuje na Čertov žľab, Brezinky, Monrepas, Klokoč, Kolovrátok, Sklenú hutu, Taricové skaly a Čermákovu lúku do Harmónie, kde je cieľ pochodu. Kratšie trasy o dĺžke 14 a 18 km majú štart v Harmónii na autobusovej zastávke v čase od 9. do 10. h. Trasa o dĺžke 18 km vedie z Harmónie na Veľkú Homolu s vyhliadkovou vežou, ďalej na Čermákovu lúku a okolo Zochovej chaty so cieľa v Harmónii. Trasa s dĺžkou 14 km ide spoločne s osemnásťkilometrovou na Veľkú Homolu a odtiaľ cez hradisko Zámčisko do Harmónie. Cieľ všetkých trás pochodu je v Harmónii v reštaurácii Na lúke o 17. h.
V nedeľu 9.10. organizuje Klub turistov TJ Atóm prehliadku historických zaujímavostí mesta Trnava. Zraz účastníkov už 9. ročníka je pred železničnou stanicou o 9. h. Akcia je určená nielen pre návštevníkov Trnavy, ale aj jej obyvateľov, ktorí majú záujem spoznať svoje mesto ešte lepšie.
pewa
reklama