Trnavské rybníky
reklama

Do školy na bicykli? Trnava dodá školám stojany pre stovky bicyklov

AKTUALITY - Trnava | 17.8.2023, 11.54, prispievatelia

Najviac ich pôjde do areálu Základnej školy K. Mahra, ďalej do ZŠ A. Kubinu a ZŠ Gorkého.

Do školy na bicykli? Trnava dodá školám stojany pre stovky bicyklov

Mesto Trnava aktuálne obstaráva cyklostojany pre základné školy, ale aj na verejné priestranstvá. Ilustračné foto: Ján Král

reklama

 

Mesto Trnava vybaví osem svojich základných škôl cyklostojanmi pre takmer 600 bicyklov. Ďalšie cyklostojany pribudnú aj na verejných priestranstvách v meste.

 

Radnica v súčasnosti hľadá prostredníctvom verejného obstarávania dodávateľa cyklistických stojanov, predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na takmer 52-tisíc eur bez DPH.

 

Najviac nových parkovacích miest pre bicykle, až 128, bude mať Základná škola K. Mahra, 120 ZŠ A. Kubinu a 92 ZŠ Gorkého. Cyklostojany pre všetky trnavské školy majú byť podľa požiadaviek radnice jedného druhu.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Trnava tak pokračuje v zlepšovaní podmienok pre cyklistov. Tí majú možnosť využívať takmer 130 mestských zdieľaných elektrických bicyklov.

 

Mesto Trnava obyvateľom Trnavy a študentom stredných škôl prenajalo aj zhruba štyristo klasických žlto-čiernych bicyklov. Každý rok Trnava investuje aj do nových cyklotrás.

 

Začiatkom tohto roka pribudla nová cyklotrasa na Ulici A. Žarnova, vo výstavbe je spoločný chodník pre chodcov a cyklistov smerom na obec Biely Kostol. Trnava dostane tiež príspevok z Plánu obnovy na cyklistickú infraštruktúru na výstavbu dvojkilometrovej cyklotrasy na Ulici J. Bottu a Moyzesovej. V tomto prípade sa čaká na podpis zmluvy.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama