Trnavské rybníky
reklama

Kollár popri Horných Orešanoch rozvíja aj talenty, v Červeníku oslávia storočnicu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 17.8.2023, 17.41, Ján Král

Futbalový život je pestrý aj v nižších súťažiach.

Kollár popri Horných Orešanoch rozvíja aj talenty, v Červeníku oslávia storočnicu

Radovan Kollár. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalové Horné Orešany nastúpia v treťom kole 7. ligy na ihrisku Zvončína.

 

"Bude to ťažký zápas, aj vzhľadom na to, že ide o menšie derby. Súper má nového trénera Milana Macha, ktorý zapojil svoje veci do mužstva. Zatiaľ sa im výsledkovo nedarí, budeme sa snažiť čo najlepšie pripraviť na zápas a zobrať im body," vraví tréner Horných Orešian Radovan Kollár.


Zvončín prehral oba úvodné súboje, Hornoorešanci zatiaľ hrali len v Cíferi (0:2), domáci súboj s Madunicami majú odložený.

ŠUPA technika
reklama

 

V lete z klubu odišli Jakub Špiriak, Andrej Drozda, Boris Kusý a Patrik Židek. Do kádra pribudli Marek Prochádzka, Jakub Peško, Peter Hrnčiar a Richard Štiller.


"Momentálne sa boríme s dochádzakou, keďže sú dovolenky, snáď v septembri sa to polepší. Aj v Cíferi sme hrali v oklieštenej zostave. Na lavičke bol jeden nedoliečený hráč a ja ako tréner som musel nastúpiť, takže sme to lepili. Cífer má svoju kvalitu, v druhom polčase nás po prestriedaní ubehali. Verím ale, že sa čoskoro všetko posunie dopredu. Cieľom je vyhrať na jeseň čo najviac zápasov. Uvidíme, čo to dá," pokračuje Kollár.


Kollár pôsobí aj ako asitent pri mladšom doraste Spartaka. Pre klub zároveň vykonáva funkciu skauta talentov pre mládež.

 

Nedávno s kolegami zo Spartaka rozbehol individuálne a skupinové tréningy v menšom počte pre mládežníkov s názvom Grow your skills Free, venujú sa hráčom aj brankárom.

 

Tréningový proces majú na starosti tréneri Matej Chocina, David Miškovič, Oliver Burian, Filip Nádaský, Patrik Malý, Jaroslav Daniel a Radovan Kollár, brankárov vedie Jakub Špiriak.


Pre deti v prípravkárskom veku od osem do 11 rokov bude najbližší tréning 21. augusta o 16:00, pre žiakov od 12 do 15 rokov od 17:30. Trénuje sa na ihrisku v Bohdanovciach nad Trnavou.


"Venujeme sa len funkciám jednotlivých hráčov, napr. u útočníkov rozvíjame typické herné činnosti, s ktorými prichádzajú do kontaktu počas zápasov," hovorí Kollár.


"Zároveň tieto tréningy využívam aj na skauting talentov, už sa nám stalo, že sme našli šikovného chlapca pre prípravku Spartaka. Záujemcovia nás môžu kontaktovať na 0907 969 263," dodal. 
 

 

Futbalové slávnosti v Červeníku

Sté výročie futbalu tento rok neoslavuje len trnavský Spartak, ale aj viaceré kluby v okolí. Slávnosti mali či chystajú v tejto súvislosti napr. v Zelenči, Suchej nad Parnou a už tento víkend i v Červeníku.


V sobotu a nedeľu (19. a 20. augusta) bude v areáli futbalového štadióna viacero spoločenských akcií. Už v sobotu sa uskutoční 11.ročník tradičného podujatia Verešvársky kotlík so začiatkom o 10:00 a vyhlasovaním výsledkov o 16:00.


Medzitým si zahrajú zápas žiaci Červeníka a Veľkých Kostolian a od 16:00 bude až do noci pritomných zabávať hudobná skupina SKOČ.


Nedeľu otvoria futbalové zápasy. O 13:30 sa proti sebe postavia Červeník s Leopoldovom, o 15:30 A-tím Červeníka v dueli 7. ligy privíta Kátlovce.

 

Po stretnutí bude oficiálna časť s príhovormi, poďakovaniami a oceneniami. O 18:00 privítajú starí páni Červeníka Petržalku a popritom bude v areáli koncert medzi deťmi obľúbenej kapely Maliny Jam.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama