Trnavské rybníky
reklama

Reakcie na Štetinov gól: Dal ho obranca? Kompliment! Ty kokos, to bola špička!

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.8.2023, 08.09, Ján Král

Gól spartakovca Lukáša Štetinu na 3:1 môžu pokojne zaradiť do pomyselných futbalových učebníc a premietať ho ako inštruktážne video.

Reakcie na Štetinov gól: Dal ho obranca? Kompliment! Ty kokos, to bola špička!

Lukáš Štetina strieľa nožničkami tretí gól do siete Lechu Poznaň. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ak v Poľsku doposiaľ nepoznali futbalistu Lukáša Štetinu, teraz si už toto meno budú pamätať. Minimálne v Poznani určite. Stopér Spartaka strelil kontaktný gól na 1:2 v prvom stretnutí a rozhodujúci na 3:1 v odvete.

 

Navyše, bol ústrednou postavou trnavskej defenzívy, vyhral drvivú väčšinu osobných súbojov, hlavičkové snáď všetky.


„Ten rozhodujúci gól dal stopér? To vážne? Skladám kompliment! Ak zakončíte takto zápas ako obranca, tak to klobúk dole," vravel na pozápasovej tlačovke tréner Lechu John van den Brom.

ŠUPA technika
reklama


Prekvapenie kouča Poliakov bolo na mieste, ešte nemal čas pozrieť si opakované zábery a výskyt stredného obrancu na pozícii hrotového útočníka by čakal ozaj málokto.


„Na začiatku bola myšlienka, že idem podporiť útok. Bola tam vypichnutá lopta, tak si hovorím, že budem pokračovať dopredu, mali to vzadu otvorené. Kiko Koštrna centroval už z čiary, videl som, že by bolo hlúposťou pokračovať k bránke, tak som zlomil pohyb naspäť a vyplatilo sa. Je z toho krásny gól,“ opísal svoje nožničky Lukáš Štetina.


Napriek tomu, že išlo o gól, ktorý by mohli premietať v školách futbalu, zostával pokorne nohami na zemi. 


„Fanúšikovia boli perfektní, postup je z veľkej časti aj ich, celý zápas nás povzbudzovali. Na ihrisku bolo súbojov strašne veľa, behalo sa hore-dole, ku koncu už som bol rád, že to len niekam odkopneme.“


Štetinu limitovali v letnej príprave boľavé koleno, už je však fit a dokonca sa vrátil vo veľkej forme. Až v takej, že pomohol andelom k postupu už do play-off Európskej konferenčnej ligy. Andeli budú čeliť Dnipru-1 (prvý duel hrajú už v stredu 23. augusta o 18:30 v Trnave), ak by prešli aj cez Ukrajincov, čaká ich už skupinová fáza.


„Bolo by to fantastické, bude to ešte veľmi náročné, ale spravili sme veľký krok, ukázali, čo v nás je, že máme veľké srdce, odhodlanie a takto treba ísť do každého zápasu. Samozrejme, s rešpektom, pokorou, ukázali sme, že môžeme hrať prakticky s hocikým, kto sem príde. Musíme v tom pokračovať ďalej a nadviazať na to aj v lige.“


Spartakovci zjavne zaskočili poľského favorita, pomohla k tomu aj zmena hernej schémy, ktorú možno opísať ako 3-4-2-1, alebo ak chceme tak 5-1-3-1.


„Nacvičovali sme si hru na troch stopérov, v tréningu sme nemali extrémne dlhý čas na prípravu, preto tam boli aj nejaké medzery a chyby. Trénera som sa aj pýtal, ako riešiť niektoré veci v pressingu a iných činnostiach. Strašne dôležitá je komunikácia, aby sme našli spoločnú reč a všetko fungovalo ako jeden stroj. Dostali sme gól, chyby sa nájdu, ale dôležité je, že komunikujeme a snažíme sa detaily riešiť,“ dodal Štetina.


V stopérskej trojici hral napravo, v strede udával tón Argentínčan Nicolas Gorosito. „Dostal som najlepší darček k narodeninám! Postúpili sme,“ uviedol skúsený zadák, ktorý v deň zápasu oslávil 35. narodeniny.


„Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, Lech má kvalitu, ale dnes sme bojovali a škoda, že sme dostali gól, ale nevadí, pretože sme nakoniec spokojní. Musíme poďakovať aj ľuďom za atmosféru, bolo to úžasné!“ pokračoval Gorosito. 


K rozhodujúcemu gólu svojho kolegu z obrany povedal: „Ty kokos, to bola špička! On snáď ani nie je stopér, ale útočník!“


Vynikajúcim výkonom sa prezentoval krídelník Erik Daniel. Tentoraz hral netradične viac zo stredu s cieľom podporovať  spolu s Oforim hrotového Marca Djuričina.


„Zápas bol fantastický, takto sme si to pripravovali, verili sme, že sa to podarí a vidíte... Zvládli sme to aj vďaka fanúšikom. Ako mužstvo sme hrali výborne podľa všetkých plánov, to ako zakončil Štetina, to je neuveriteľné. Chytali sme sa za hlavy, toto sme od neho ešte nevideli,“ uviedol Erik Daniel.


„Máme teraz pred sebou play-off, ale ešte máme v nedeľu ligu, musíme vyhrať nad Podbrezovou a až potom rozmýšľať nad Dniprom. Všetko je otvorené,“ nechcel sa púšťať do snívania o skupinovej fáze.


Andeli uspeli aj vďaka výbornému výkonu brankára Dominika Takáča. V 98. minúte chytil tutovku Blažičovi.


„Ani neviem, čo sa tam stalo, nejako to tam prepadlo a som rád, že sme to vyriešili. Hráč ma trafil strelou z otočky do brucha, už sme mleli z posledného my aj oni, uskákali sme to. Klobúk dolu, koľko súbojov na konci vyhrali naši stopéri a uskákali to. Doteraz nechápem, ako sa to podarilo. Mám obrovskú radosť, ako celý náš tím. Snáď si podobný zápas zopakujeme aj o týždeň proti Dnipru,“ dodal trnavský gólman.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama