Trnavské rybníky
reklama

Danka Barteková sa stala prvýkrát v kariére majsterkou sveta.

ŠPORT - Športová streľba | 19.8.2023, 11.58, prispievatelia

Barteková sa po 25 rokoch dočkala titulu z MS, postupom na OH si splnila cieľ.

Danka Barteková sa stala prvýkrát v kariére majsterkou sveta.

Majsterka sveta Danka Barteková. Archívne foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková sa stala prvýkrát v kariére majsterkou sveta v skeete žien, na šampionáte v azerbajdžanskom Baku si tiež zabezpečila účasť na budúcoročných olympijských hrách v Paríži postupom do finále.

 

V ňom zdolala Američanku Daniu Jo Vizziovú 11:10 v dodatočnom rozstrele, po 60 terčoch mali obe strelkyne na konte zhodne 54 bodov. Slovenka zvíťazila aj v kvalifikácii, v ktorej získala 123 z možných 125 bodov.

 

Vanesa Hocková skončila v kvalifikácii skeetu žien v Baku trinásta so ziskom 120 bodov a Monika Štribravá na 32. mieste so 116 bodmi. V súčte bodov vybojovali Slovenky bronzovú medailu v tímovej súťaži.

ŠUPA technika
reklama

 

"Nesmierne sa teším, je to môj prvý titul majsterky sveta. Vôbec sa nerodil jednoducho, finále bolo náročné. Rozstrel bol nervydrásajúci, súperka so mnou držala krok. Našťastie, zvládla som to. Titul pre mňa znamená nesmierne veľa, čakala som naň 25 rokov. Je to méta, ktorú som si splnila a som za to veľmi vďačná. Veľmi sa teším, že to prišlo teraz, keď sa rozdávali olympijské miestenky," zhodnotila Barteková úspešné finále v Baku, jej reakciu sprostredkoval mediálny manažér Jozef Korbel.

 

Tridsaťosemročná reprezentantka získala celkov piatu individuálnu medailu z MS, na konte má aj štyri bronzové. Okrem toho sa stala trikrát majsterkou Európy a na OH 2012 v Londýne vybojovala bronz.

 

V Paríži to bude jej štvrtá olympiáda, súťažila aj v Pekingu 2008 a Riu de Janeiro 2016. "Po zisku miestenky môžem voľne dýchať, je to obrovská úľava. Nemusím už rozmýšľať nad tým, ako naháňať body do rebríčka v budúcom roku. Účasť mám zabezpečenú a som oveľa pokojnejšia," priznala Barteková, na ktorú čakajú v septembri ME a v novembri finále Svetového pohára v Katare.

 

Okrem Bartekovej majú istú účasť na OH 2024 v Paríži aj ďalší traja slovenskí reprezentanti v streľbe - Zuzana Rehák-Štefečeková v trape, Patrik Jány vo vzduchovej puške 10 m a Vanesa Hocková v skeete.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama