Trnavské rybníky
reklama

Meteorológovia varujú pred horúčavami, kúpaliská sú pripravené

AKTUALITY - Región | 21.8.2023, 07.51, prispievatelia

Úrad verejného zdravotníctva SR v súvislosti s vysokými vonkajšími teplotami upozorňuje na dodržiavanie pitného režimu.

Meteorológovia varujú pred horúčavami, kúpaliská sú pripravené

Osvieženie treba v najbližších dňoch hľadať všade tam, kde je voda. Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Cukrovar
reklama

 

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na dnešný deň výstrahy pred horúčavami, ktoré platia na značnej časti západného a južného Slovenska.

 

V okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany platí od 13:00 do 17:00 výstraha prvého stupňa, očakávajú sa tu teploty 33 – 34 stupňov Celzia. Takáto teplota vzduchu nie je podľa SHMÚ v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.


Úrad verejného zdravotníctva SR v súvislosti s vysokými vonkajšími teplotami upozorňuje, že dôležitou zásadou je dodržiavanie pravidelného pitného režimu, a to aj v prípade, že nepociťujete smäd.

Munipolis
reklama

 

Ľudia by sa nemali zdržiavať na priamom slnku a mali by obmedziť fyzickú námahu.

 

V utorok bude ešte teplejšie, pre okres Trnava vydali meteorológovia výstrahu druhého stupňa, platiť bude od 13:00 do 17:00. V tento deň sa v okrese Trnava očakáva až 35 stupňov Celzia.V okresoch Hlohovec a Piešťany zostane platiť výstraha prvého stupňa.

 

Vysoké teploty sa páčia prevádzkovateľom kúpalísk. Všetky kúpaliská v Trnave, ale aj v Cíferi - Páci, na Dobrej Vode a inde v regióne budú otvorené. Platí to aj pre kúpalisko v trnavskom Kamennom mlyne, kde plánujú vypúšťať vodu najskôr až o týždeň.

(pm)

 


 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama