Trnavské rybníky
reklama

Spartak vypredá štadión, Gašparík upozorňuje na silu Dnipra

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.8.2023, 14.03, Ján Král

Trnavčania sa pokúsia o postup do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy, v play-off ich čaká ukrajinské SC Dnipro-1.

Spartak vypredá štadión, Gašparík upozorňuje na silu Dnipra

Michal Gašparík na predzápasovom tréningu. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Na futbalový Spartak Trnava čaká podľa trénera Michala Gašparíka v play-off Európskej konferenčnej ligy súper, ktorý má na niektorých postoch ešte kvalitnejších hráčov, ako mal Lech Poznaň. Ukrajinský SC Dnipro-1 označil za favorita dvojzápasu.


"Disponujú fantastickou stredovou formáciou, kde majú troch výborných hráčov, možno až štyroch a z nich vždy troch vyberú. V tomto sa mi zdajú ešte silnejší ako Lech. Všetko sú to vzrastom nižší futbalisti od 160 do 170 centimetrov, majú nízke ťažisko, všetci sú agílni a výborne pracujú s loptou. Kľúčom k úspechu bude, aby sa nedostali do hry, potom by sme strašne veľa behali bez lopty. Dávajú celej hre myšlienku a obraz hry záleží presne na týchto stredových hráčoch," povedal na predzápasovej tlačovej konferencii Michal Gašparík.


Dnipro-1 má vo svojom kádri viacerých juhoamerických futbalistov a jedného Alžírčana.

ŠUPA technika
reklama

 

V minulej sezóne obsadil druhé miesto v ukrajinskej lige, kvalifikoval sa do predkola Ligy majstrov, kde však vypadol s Panathinaikosom Atény, následne neuspel v Európskej lige so Slaviou Praha. 


"Čo sa týka porovnania Dnipra s nami, musíme hovoriť o tom, že favoritom nie sme a budeme potrebovať aj šťastie v dvojzápase a možno aj viac ako stopercentný výkon, aby sme im mohli konkurovať. Zamerali sme sa na systémové veci, ako pracovať v defenzíve a aká cesta vedie, aby sme ich prekonali. Potrebujeme doma hrať na víťazstvo. Otočilo sa nám to, prvý dvojzápas hráme doma a potrebujeme spraviť dobrý výsledok, aby sme na neutrálnej pôde mali šancu pobiť sa o postup," pokračoval lodivod červeno-čiernych.


Duel sa bude hrať zrejme pred vypredaným hľadiskom, v predaji zostali posledné stovky lístkov. 

 

Po bezpečnostnej porade uvoľnil do predaja aj vstupenky do zón susediacich so sektorom hostí, keďže ukrajinská strana zatiaľ predala svojím fanúšikom len niekoľko desiatok lístkov.


"Každý zápas je iný, tie emócie a atmosféra pred vypredaným hľadiskom sa však asi ani nedajú opísať. Ženie nás to dopredu. Niekedy to nie je len o futbale, na Lech platilo srdce, bojovnosť a dvanásty hráč v hľadisku," uviedol stredopoliar Spartaka Martin Bukata.

 


Stretnutie má výkop v stredu 23. augusta o 18:30, v tom čase ešte bude podľa predpovede počasia presahovať teplota 30 stupňov Celzia.


"Musíme hrať namiesto štvrtka už v stredu a to že máme o deň menej na prípravu, aj to, že sa hrá v tak skorý čas, nám nevyhovuje. Dnipro je veľmi silné na lopte a potrebujeme byť veľmi aktívni aj v defenzíve a veľa behať. Určite by sme radšej hrali pri našom štýle hry, ktorý budeme potrebovať, napríklad od ôsmej hodiny," priblížil Gašparík.


V tábore ukrajinského tímu prišlo v nedeľu k zásadnej zmene. Tréner Oleksandr Kucher po nečakanej ligovej prehre s Obolonom Kyjev 1:2 rezignoval na svoju funkciu.


"Vždy, keď vymeníte trénera, je to impulz. Pre nás to nie je ideálna správa. Beriem to ale tak, že niekto nový bude mať na prípravu veľmi krátky čas. Čítal som, že by to mal zatiaľ prevziať tréner brankárov, uvidíme, ako to tam majú, nevidíme do toho. Za tak krátky čas sa ale veľa vecí nedá zmeniť, budú pravdepodobne vychádzať z toho, čo majú zaužívané. Zmena bude možno o tom, aby sa dostali z krízy a vnukli hráčom impulz. To často zaberá. Chystáme sa však tak, akoby tam bol tréner, ktorý viedol družstvo predtým," dodal šéf trnavského realizačného tímu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama