Trnavské rybníky
reklama

Podpísali zmluvu na projektovú dokumentáciu k polyfunčnému domu v centre Trnavy

AKTUALITY - Trnava | 23.8.2023, 10.10, prispievatelia

Cena je viac ako 2,3 milióna eur.

Podpísali zmluvu na projektovú dokumentáciu k polyfunčnému domu v centre Trnavy

V centre Trnavy plánuje radnica postaviť polyfunkčný objekt. Vizualizácia: A.B.K.P.Š.

reklama

 

Mesto Trnava zaplatí za kompletnú projektovú dokumentáciu na výstavbu bytového domu s polyfunkciou medzi Halenárskou, Dolnopotočnou a Paulínskou ulicou v centrálnej mestskej zóne viac ako 2,3 milióna eur.

 

Dodávateľom všetkých dokumentácií od architektonickej štúdie až po realizačný projekt bude spoločnosť A.B.K.P.Š. z Bratislavy.

 

Prostredníctvom súťažného dialógu ju ešte minulý rok vybrala komisia zložená z odborníkov.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Ocenila, okrem iného, „pochopenie kontextu a ducha miesta a nadviazanie na pôvodnú urbanistickú stopu“, ale aj sprístupnenie strešnej roviny pre verejnosť či efektívne riešenie podzemných garážových priestorov.

 

Do súťažného dialógu, čo je jedna z foriem verejného obstarávania, sa prihlásilo 19 uchádzačov, komisia do finále vybrala komisia tri ateliéry.

 

Ako vyplýva z aktuálne zverejnenej zmluvy, v cene objednanej dokumentácie je architektonická štúdia, spracovanie zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie, dokumentácia pre územné rozhodnutie, stavebné povolenie, realizačný projekt, ako aj súčinnosť v procese verejného obstarávania na stavebné práce.

 

Podľa podmienok trnavskej radnice má byť súčasťou polyfunkčného domu najmenej 160 parkovacích miest v suteréne, na prízemí priestory pre obchod a služby a nad nimi jedno až štvorizbové byty.

 

„Verejný obstarávateľ má záujem, aby navrhované byty poskytovali vyššiu kvalitu bývania oproti bežnému komerčnému štandardu bytov dostupných v novostavbách na trhu s nehnuteľnosťami,“ píše sa v zadaní pre projektanta.

 

Primátor Trnavy Peter Bročka po skončení súťažného dialógu uviedol, že tento projekt má priniesť do centra mesta úplne nový rozmer kvality nájomného bývania.

 

Plocha medzi Paulínskou a Halenárskou ulicou vznikla asanáciou historickej zástavby, už celé desaťročia slúži ako parkovisko.

 

Ide o jeden z mála nezastavaných pozemkov v centre mesta, od Trojičného námestia je vzdialený len pár desiatok metrov. Už v minulosti tu predchádzajúce vedenia mesta zvažovali výstavbu parkovacieho domu alebo polyfunkčného objektu, napokon k tomu nedošlo.

 

Mestské zastupiteľstvo v Trnave v roku 2012 pozemok s rozlohou približne 4000 metrov štvorcových ponúklo na predaj s podmienkou výstavby viacpodlažného parkovacieho domu, ale ani tento zámer vtedy nevyšiel.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama