Trnavské rybníky
reklama

Spartak posilnil bufety, žiada fanúšikov, aby sa vyvarovali kontroverzným prejavom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.8.2023, 13.41, Ján Král

„Veľmi si vážime, že ľudia opäť zaplnia štadión do posledného miesta a budeme môcť znova ukázať, že Trnava je síce rozlohou pomerne malé mesto, ale za to futbalovým srdcom veľké,“ vraví pred zápasom s Dniprom-1 prezident Spartaka Peter Macho.

Spartak posilnil bufety, žiada fanúšikov, aby sa vyvarovali kontroverzným prejavom

Zažije trnavský štadión opäť takúto radosť? Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

„Mazec atmosféra! Neuveriteľný fanatizmus! Strhlo ma to tu!“ to sú len úryvky z komentárov Youtubera Vojtěcha "Bráníka" Dvořáka, ktorými hodnotil vo svojom videu atmosféru zápasu Spartaka Trnava s Lechom Poznaň. 


Český „fanúšik fanúšikov“, ako sám seba označuje, navštívil štvrtkový pohárový duel andelov, ktorý na ňom zanechal skvelé dojmy. Zmapoval ich vo videu na svojom youtubeovom kanáli.

 

ŠUPA technika
reklama


Podobná kulisa sa očakáva aj v úvodnom stretnutí play-off Európskej konferenčnej ligy Spartaka s ukrajinským SC Dnipro-1, ktoré je na programe už dnes 23. augusta o 18:30.


Štadión je vypredaný, voľné miesta zostali iba v sektore hostí, keďže na ukrajinskej strane bol záujem len o niekoľko desiatok vstupeniek. 


„Veľmi si vážime, že ľudia opäť zaplnia štadión do posledného miesta a budeme môcť znova ukázať, že Trnava je síce rozlohou pomerne malé mesto, ale za to futbalovým srdcom veľké,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho.


„Som presvedčený, že každý z hráčov nechá na ihrisku maximum, dá do hry srdce a bojovnosť. Želám si, aby aj ľudia podržali chalanov, keby sa zrovna nedarilo a spoločne sme všetci zabojovali o vytúžený cieľ – účasť v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy. Ľudia môžu byť naším dvanástym a rozdielovým hráčom,“ doplnil Macho.

 

Peter Macho sa teší s členmi realizačného tímu Spartaka po postupe cez Lech Poznaň. Foto: Peter Kollár

 


Trnavský klub posilnil na zápas bufety, pri západnej, na severnej a v juhovýchodnom rohu útrob štadióna budú čapovať pivo na tzv. beerjetoch, teda zariadeniach, ktoré dokážu naraz naplniť osem pohárov pivom.


Z bezpečnostných dôvodov sa musia aj nealko nápoje prelievať do pohárov. Brány štadióna sa otvoria dve hodiny pred výkopom, klub žiada divákov o príchod v dostatočnom časovom predstihu, aby sa cez kontroly stihli všetci dostať včas do hľadiska.


„Žiadame všetkých, aby išli na svoje zakúpené miesta, nepostávali a nesedeli na schodoch, za čo hrozia klubu pokuty, nakoľko schody sú únikové východy. Hlavne dôrazne upozorňujeme všetkých návštevníkov štadióna, aby sa vyvarovali pokrikom a gestám, ktoré môžu mať rasistický či xenofóbny podtext. Zároveň prosíme fanúšikov, aby akýmkoľvek spôsobom nevyjadrovali svoje politické preferencie a názory. Najmä je zakázané používanie akejkoľvek pyrotechniky, vhadzovanie predmetov, pohárov, zapaľovačov na plochu,“ uvádza Spartak vo verejnom vyhlásení.


Za podobné excesy dostal klub za zápasom s Lechom Poznaň finančnú pokutu 15-tisíc eur. V nedávnej minulosti už museli červeno-čierni hrať viaceré zápasy bez divákov, išlo o trest za rôzne pokriky s podtextom spomínaným vo vyšších riadkoch.

 

UEFA je v tomto nekompromisná a tresty „zápasov bez divákov“ sa prenášajú v prípade vyradenia aj do ďalších sezón.

 

Fanúšikovia Spartaka vytvorili proti Lechu fantastickú atmosféru. Foto: Peter Kollár

 


„Nie je dovolené vstupovať na hraciu plochu, ani posielať svoje deti na plochu po skončení zápasu. Všetky nedostatky, ktoré by mohli byť považované za priestupky bude polícia kontrolovať na kamerovom systéme. Na stretnutí bude delegát UEFA, ktorý tieto nedostatky zapisuje, UEFA ich bude vyhodnocovať a na základe toho môže uzatvoriť na ďalšie zápasy niektoré sektory alebo aj celý štadión. Ide nám spoločne o to, aby sme dotlačili Spartak k postupu a potom si spolu užili zápasy priamo na štadióne,“ dodáva Spartak.


Odvetný zápas sa bude hrať vo štvrtok 31. augusta o 20:00 v Košiciach, kde má Dnipro-1 svoj domov pre pohárové zápasy.

 

Informácie o predaji vstupeniek na tento výjazd budú známe neskôr, ultras už teraz však pripravujú autobusové zájazdy.

 

Dnipro zatiaľ s dočasným trénerom

Dnipro-1 povedie v Trnave ako hlavný tréner Valerij Horodov. V klube pôsobil doposiaľ ako kouč brankárov, mužstvo prevzal po nedeľnej abdikácii Oleksandera Kuchera. 


Ide o dočasné riešenie, je možné, že už v odvete bude ukrajinský kolektív mať pod taktovkou niekto iný. Skloňovaný je v médiách najmä Španiel Gonzalo Garcia, ktorý má na konte aj štácie v Twente Enschede či v chorvátskej Istre.


„Vieme, že čelíme abicióznemu klubu, ktorý má kvalitných a skúsených hráčov. Chceme však vyhrať,“ povedal na predzápasovej tlačovke Horodov. 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama