Trnavské rybníky
reklama

V odvete s Dniprom pôjde o veľa Spartaku aj Ukrajincom, o Kóšu je záujem

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.8.2023, 11.31, Ján Král

Spartakovci majú k dispozícii 600 lístkov do sektora a ďalších 200 za vyššiu cenu.

V odvete s Dniprom pôjde o veľa Spartaku aj Ukrajincom, o Kóšu je záujem

"Nech naše vlajky vejú aj v Európe," stálo na transparente Ultras Spartaka pred zápasom s Dniprom-1. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Brali by ste výsledok 1:1 pred zápasom? „Nie.“ A po zápase? „Áno.“ Komunikácia novinárov s trénerom Dnipra-1 Valerim Horodovom po zápase play-off Európskej konferenčnej ligy v Trnave bola veľavravná.


Dočasný kouč ukrajinského tímu, ktorý na pár dní prevzal žezlo po odstúpení Oleksandera Kuchera,  bol pomerne skúpy na slovo. Odpovedal však s úsmevom a tak reagoval aj na absenciu juhoamerických futbalistov v zostave tímu. 


„O týždeň ich predpokladám uvidíte v akcii. Pripravený by mal už byť aj Blanco,“ pokračoval. 

ŠUPA technika
reklama


Čo presne sa stalo v tíme Dnipra, prečo nastúpilo výlučne s ukrajinskými futbalistami, nie je úplne jasné. Aj abdikácia trénera Kuchera vyvoláva určité nezodpovedané otázky. 


Každopádne, vyzerá to tak, že odveta bude zo strany Dnipra-1 o niečom inom. Zrejme aj s inými hráčmi a zrejme už aj s iným trénerom. Vraví sa o príchode Španiela Gonzala Garciu, ktorý ako hlavný viedol napr. Twente Enschede v Holandsku či Istru v Chorvátsku.

 

 

Ide o veľa

Z futbalistov nebudú môcť nastúpiť stopér Sarapij a stredopoliar Kohut, ktorí dostali červenú kartu. Pre nazbierané žlté karty bude musieť pauzovať aj šikovný stredopoliar Rubčynskij.


Dnipro-1 je v ťažkej situácii. Pre vojnový konflikt sa muselo presťahovať dočasne do viac ako tísíc kilometrov vzdialeného Užhorodu, kde hráva domáce ligové duely.

 

Na európskej scéne našlo domov v Košiciach. Hráči a činovníci klubu majú na fronte niekoho blízkeho, obavy o známych z hlavy skrátka nevymažete.

 

Aj samotný nástup hráčov na trávnik s ukrajinskými vlajkami na chrbtoch ukázal silnú spolupatričnosť tímu so svojou ťažko skúšanou krajinou.

 

Radosť spartakovcov po góle Oforiho. Foto: Peter Kollár

 


Postup do skupiny Európskej konferenčnej ligy by Dnipru veľmi finančne pomohol. To však platí aj o Spartaku.

 

Hrá sa o veľa a nemožno sa čudovať teda ani tomu, že Dnipro sa snaží robiť kroky, aby Trnavčania nemali v metropole východného Slovenska domáce prostredie.

 

 

Lístky na zápas

Pre trnavských fanúšikov vyčlenili 600 vstupeniek po 15 eur a zhruba dvesto lístkov prvej kategórie za cenu 40 eur. Ostatné idú do predaja výlučne pre občanov Ukrajiny a obyvateľov Prešovského a Košického kraja.


Tréner Michal Gašparík síce na tlačovke povedal, že verí, že Košičania budú drukovať Trnave, otázne však je, ako sa k veci východniari postavia.

 

Predsa len, určitá rivalita medzi klubmi existuje ešte s odkazom na deväťdesiate roky, keď kluby bojovali o ligový titul.

 

A druhá vec je tá, že keď vedia v Košiciach počítať, je im jasné, že kým postup Spartaka do skupiny by im priniesol možno tak dobrý pocit z úspechu slovenského futbalu, postup Dnipra by pre nich znamenal ďalšie tri európske zápasy a teda aj finančný bonus súvisiaci s prenájmom štadióna a ďalšími vyvolanými príjmami.

 

V detskom sektore mali choreo s červeno-čierno-bielymi balónmi. Foto: Peter Kollár

 


Ultras Spartaka sa chystajú na odvetu v plnej sile. Organizujú autobusové zájazdy a na svojej facebookovej stránke píšu: „Všetci do Košíc. S lístkom, či bez.“ 


Zostáva veriť, že nepríde k nejakým problémom, ktoré by v konečnom efekte znamenali trest pre klub, prípadne aj pre divákov v podobe uzavretia štadióna, ktoré by sa mohlo preniesť i do budúcej sezóny.

 

UEFA býva v tomto nekompromisná, to si treba uvedomiť.


Vstupenky budú inak v predaji v piatok od 9:30 do 17:00 vo fanshope Spartaka. Predávajú sa na meno.

 

 

 

O Kóšu je záujem

Čo sa týka šancí na postup, opticky vyzerá byť stále všetko otvorené. Druhá vec je tá, že Dnipro aj v desiatich a neskôr deviatich mužoch dokázalo Trnave vzdorovať.

 

Ukrajinská nezlomnosť sa na ihrisku naplno prejavila, mužstvo v početnom oslabení srdnato bránilo a stačila jedna chyba, paradoxne inak spoľahlivej stopérskej dvojice – Štetina – Kóša. Prvý menovaný pokazil prihrávku, druhý zbytočne fauloval v šestnástke. A bol z toho vyrovnávajúci gól z penalty.


Inak, v súvislosti s Kóšom prezradil tréner Spartaka Gašparík na pozápasovej tlačovke, že je živý záujem o jeho služby.

 

Síce nekonkretizoval odkiaľ šumy prichádzajú, podľa našich informácií je však v hre o služby mladého trnavského stopéra popredný poľský klub. A nejde o Lech Poznaň.

 

Erik Daniel uniká Bogdanovi Lednevovi. Foto: Peter Kollár

 

 

Stále iba polovica dvojzápasu

Trnavský kormidelník na tlačovke povedal aj to, že mu od jeho tímu chýbalo to, aby niekto zobral zodpovednosť na ihrisku na seba a skúsil spraviť niečo navyše. Videl to iba v dvojici Daniel – Ofori. 


„Nie, že sme mohli, ale mali sme vyhrať, keďže sme hrali presilovku. Niekedy je to proti desiatim ešte ťažšie ako proti jedenástim. V prvom polčase sme to nedokázali správne uchopiť, až v druhom sa to zlepšilo. Prišla však jedna chyba a inkasovali sme gól. Tak to v Európe býva. Musíme si zápas zhodnotiť na videoanalýze. Mal som pocit, že sme všetko chceli spraviť veľmi rýchlo a nemali sme na to pripravené situácie. Keď sme si jednu pripravili, zahodil som ju. Škoda. Čakal som, že lopta príde, bol som pripravený, priveľmi som však zdvihol nohu a prekopol to,“ ospravedlňoval sa za riešenie záverečnej situácie inak veľmi dobre hrajúci Erik Daniel


Gól Spartaka vsietil Kelvin Ofori. Ukrajinci zjavne poznali jeho schopnosti a sústredili na jeho bránenie. Keď mohli, zastavili ho pri rozvíjaní akcie aj za cenu faulu.


„Bol to dobrý zápas, veľa sme držali loptu. Chceli sme vyhrať, no napokon to skončilo 1:1. V odvete sa pokúsime hrať tak, aby sme postúpili. Urobíme všetko, aby sme uspeli. Čo sa týka môjho gólu, vždy sa snažím dať zo seba to najlepšie, čo viem, aby som pomohol tímu.  Sme sklamaní, že sme nevyhrali, stále je však za nami iba polovica dvojzápasu. Musíme dvihnúť hlavy a o týždeň ísť za víťazstvom,“ vyjadril sa Kelvin Ofori.


Odveta je na programe v Košiciach vo štvrtok 31. augusta s výkopom o 20:00.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama