Futbalová glosa: Chytili sme sa do takmer Csaplárovej pasce

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 24.8.2023, 17.03, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Martin Mikovič v útočnej akcii. Foto: Peter Kollár

Priznám sa, to sú muky. Niečo ako, keď ti pekná baba povie, že prídi večer k nám, nebude nikto doma. Prídeš a nikoho doma...

A tak dobre to vyzeralo, veď v 5. minúte sme dostali aj pusu, keď Djuričin vybojoval nebezpečný priamy kop a poslal pod sprchy hosťujúceho stopéra.

Fakt som začal veriť o víťazstvo minimálne o 2 góly.

Už zle zahraná štandardka akoby predznamenala nasledujúce minúty.

Dnipr automaticky reagoval na vylúčenie a zápas prepol do módu ukazovačky. Okolo šestnástky sa zavreli do bloku a je to môj subjektívny názor, my sme opäť padli do pasce súpera, proti ktorému musíme tvoriť.

Lenže miesto toho, aby sme do kameňa búchali, aby sa zlomil, my sme sa ho snažili po stranách obrusovať. Rozohrávka vpravo, kúsok dopredu, dozadu, rozohrávka vľavo, kúsok dopredu a späť.

Čo v konečnom dôsledku znamenalo, že sme úplne zabudli na Djuričina vpredu.

Takže hostia sa v podstate len presúvali, ako sme si vzadu posúvali loptu.

A aby som bol múdry celkom úplne, na hrot mal ísť ešte jeden útočník a lopty tam mali lietať sprava, zľava. Odrazené a vykopnuté lopty v poli o jedného hráča naviac automaticky zbierať a znova.

Jasné, že mám na mysli Rista, nech sa tam zráža, hlavne, že by niekto zo skrumáže zavesil.

Im by presne o jednu jedenástinu ubúdali sily rýchlejšie.

Pri hosťoch samozrejme stálo aj šťastie, dobre mierenú Procházkovu strelu brankár Karel Kryl, Bratříček zavrel vrátka a neotvoril ich ani na dvakrát Djuričinovi.

Gašpo cez polčas reagoval striedaním, konečne sa mohol chytiť Risto, ideálny čas však preváhal.

Že akoby to šlo, ukázali Daniel s Oforim. Erik si od čiary naviedol loptu okolo troch hráčov až k rohu šestnástky, na opačnej strane prihral nabiehajúcemu Oforimu, ktorý Robbenovskou kľučkou spravil z hosťujúceho stopéra štatistu a asistenta pri krásnom góle od brvna - 55. minúta 1:0.

A potom sme sa chytili do Csaplárovej pasce.

Síce to bolo iba 1:0 a tento pojem sa používa za stavu 2:0, kedy sa už samozrejme nemôže nič stať, na Slovensku to poznáme skôr, keď sa televízni komentátori vyjadria, že už je o výsledku rozhodnuté.

Skúsení tipéri práve vtedy online dávajú hromadne kríže, alebo otočenie zápasu.

Na našu smolu však z toho bol pre nás kríž, kedy dve za sebou nasledujúce chyby znamenali vyrovnanie.

Ofori vzápätí ďalšou robbenovkou poslal svojho obľúbeného obrancu do bufetu, tentokrát mu však druhý obranca tutovicu zblokoval.

Brvno po Danielovej delovke drnčí ešte teraz a neujal sa ani volej z poslednej minúty, ktorý smeroval len tesne nad bránu.

Remíza, ktorá priebehom môže chutiť ako prehra, ale paradoxne možno ešte lepšie, ako keby sme vyhrali o gól.

Ak sme už nevyhrali o dva, alebo tri, čo už je výsledok, kde sa dá taktizovať, bude Michal nútený vytiahnuť, ako hovorí Lacko Borbély, diapazón krízového manažéra a proti už opäť jedenástim hráčom ušiť takú taktiku a zostavu, ktorá nám zabezpečí postup.