Trnavské rybníky
reklama

Stropné chladenie prináša viacero výhod, vznikne aj v novom projekte v Trnave

AKTUALITY - Trnava | 25.8.2023, 09.30, reklamný článok

Nová technológia umožňuje v lete miestnosť chladiť a v zime vykurovať.

Stropné chladenie prináša viacero výhod, vznikne aj v novom projekte v Trnave

Na južnom okraji Trnavy vzniknú bytové domy v rámci projektu Púpavy pri Aleji.


Vývoj a technológie idú dopredu a prinášajú stále nové a nové zlepšenia pre ľudský život. Novinky sa prejavujú aj v stavebnom priemysle. V moderných novostavbách už dnes klimatizácie nahrádza stropné chladenie.


Ide o novú technológiu, ktorá prináša pokrok vo viacerých oblastiach. Je zdravotne neškodná, estetickejšia a energeticky úsporná.


V letných horúčavách je chladenie miestnosti veľmi dôležité. Teploty počas júla či augusta dokážu vystúpať neraz aj nad 35 stupňov, čo už je pre ľudský organizmus výrazná záťaž.


Na oko jednoduchým riešením sú klimatizácie, v porovnaní so stropným chladením však majú viacero nevýhod.


Nová technológia stropného chladenia vstavaná do stropu bytovej jednotky produkuje chlad, ktorý prirodzene padá miestnosťou, čo je pre ľudské telo komfortné.

 

Neprichádza tak k neprirodzenému prúdeniu studeného vzduchu ani víreniu prachu, ktorý spôsobuje problémy alergikom.

 

Nehovoriac o tom, že sa odbúravajú problémy so stuhnutým krkom a seknutými krížami. Stropné chladenie tiež netreba čistiť od baktérií, čo je ďalším bonusom.

 

Bytové domy architektonicky i technologicky vhodne zapadnú do zeleného prostredia.

 


Táto "neviditeľná" technológia má inštalácie schované pod stropom, nezaberá teda priestor v byte. V lete chladí, v zime sa týmto spôsobom kúri, takže v miestnosti nie sú žiadne radiátory, čo je ďalšou vizuálnou výhodou. Prevádzka je pritom úplne tichá.


Úsporu prevádzkových nákladov oproti klasickým variantom pocítite v tom, že kúrite plošne celú miestnosť, nevznikajú tepelné tunely a v zime nekúrite do nábytku, ale do priestoru.

 

Chladenie i kúrenie je elektricky monitorované, takže neprichádza k prekurovaniu ani zbytočnému prechladzovaniu miestnosti, čím sa zároveň šetria energie.


Projekty so stropným chladením už vyrastajú aj v Trnave. Spoločnosť púpava development začína na južnom okraji mesta s výstavbou bytových domov Púpavy pri Aleji.

 

Vznikne tu 78 bytových jednotiek vybavených touto technológiou. Objekt postavia v duchu modernej architektúry,  zasadené budú do zeleného prostredia.


"Sme Trnavčania a záleží nám na pozitívnom rozvoji mesta a robíme všetko preto, aby bolo stále krajšie a krajšie. Ponúkame klientom kvalitné bývanie, ktoré ide s dobou. V projekt Púpavy pri Aleji opäť prinášame klientom niečo nadštandardné," uviedol obchodný riaditeľ trnavskej spoločnosti púpava development Miloš Hačko.

 

Viac informácií o projekte nájdete na webe www.pupavyprialeji.sk.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama