Trnavské rybníky
reklama

Spartak ide do Košíc bez Djuričina, ak Trnava postúpi, bude riešiť posily

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.8.2023, 13.22, Ján Král

Na dosah majú veľký úspech! Futbalisti trnavského Spartaka si v utorok predpoludním zatrénovali na Štadióne Antona Malatinského, spoločne sa naobedovali a následne vyrazili do Košíc, kde vo štvrtok odohrajú odvetu play-off Európskej konferenčnej ligy proti SC Dnipro-1, ktoré hrá pre vojnový stav na Ukrajine medzinárodné duely v metropole východného Slovenska. O blížiacom sa zápase sme hovorili s trénerom "andelov" Michalom Gašparíkom.

Spartak ide do Košíc bez Djuričina, ak Trnava postúpi, bude riešiť posily

Michal Gašparík počas utorňajšieho tréningu. Foto: Ján Král
 

Púpavy pri aleji
reklama

Dá sa odveta s Dniprom označiť za zápas roka?
- Všetci vieme, že je to najdôležitejší zápas, aký sme ešte nehrali. Prvé stretnutie skončilo 1:1, čo je škoda, ale všetci sme teraz odhodlaní a veríme, že môžeme postúpiť. S takým cieľom aj na východ cestujeme. Vieme, že Dnipro je papierovým favoritom, majú lepší káder, vyššiu hodnotu hráčov ale rozhoduje sa na ihrisku. Ukrajinský súper nám určite ukáže svoju kvalitu. V prvom stretnutí nemali na to čas, lebo rýchlo dostali červenú kartu. Teraz ich kvalitu určite pocítime, potrebujeme sa s tým vysporiadať. Hráči si musia siahnuť na dno svojich síl, dostať sa na svoje výkonnostné maximum, aby sme mali šancu uspieť. Veľmi dôležité je mentálne nastavenie, musia mať čistú hlavu, nesmie ich zväzovať ťarcha duelu. V prvom dueli sme remizovali, ideme hrať na víťazstvo. Nemôže tam byť žiadna obava o výsledok, chalani musia hrať tak, akoby sme boli doma.

 

 

Veľa sa špekuľovalo o tom, kto povedie Dnipro v odvete, zatiaľ je v pozícii hlavného kouča donedávna tréner brankárov Valeri Hodorov. Máte prípadne inú informáciu?
- Už od odvety sme sa chystali aj na to, že by k tímu prišiel Španiel Garcia. Mali sme zostrihané veci, ktoré by po svojom príchode mohol zmeniť. Najnovšie správy ale vyzerajú tak, že budú pokračovať v zložení, v akom hrali v Trnave. Zrejme čakajú s týmto krokom na to, či postúpia alebo vypadnú.

 

 

V hľadisku budete mať solídnu podporu, šesťsto lístkov do sektora hostí sa vypredalo za dve hodiny, ďalšie desiatky za výrazne vyššiu cenu ešte v Trnave dodatočne predávali v úvode týždňa. Môže byť účasť trnavských fanúšikov dôležitý moment?
- Stále tvrdím, že nehráme doma, hoci sa hrá na Slovensku. Ide o neutrálnu pôdu, na ktorú je Dnipro zvyknuté z predošlých pohárových vystúpení. Prevahu v hľadisku budeme mať a budeme ju cítiť. Na ceste za víťazstvom a postupom nám určite fanúšikovská podpora pomôže.

ŠUPA technika
reklama

 

 

Marco Djuričin nedohral prvý zápas s Dniprom, v Skalici nebol ani na súpiske. Ako to s ním vyzerá?
- Nemáme ešte komplet diagnózu, pravdepodobne však ide o zápal srdcového svalu, čo ho môže vyradiť na veľmi dlho. Do Košíc s nami necestuje, preto aj v Skalici keď začal Milan Ristovski, išiel v priebehu zápasu do hry Jakub Paur. Inú alternatívu do útoku nemáme.

 

 

Budete sa snažiť vzhľadom na túto situáciu riešiť post útočníka bez ohľadu na to, či postúpite alebo nie?
- Dúfam, že áno. Ako tréner som hneď apeloval na to, že pokiaľ Marco vypadne na pol sezóny, potrebujeme priniesť ešte na poslednú chvíľu útočníka. Je to veľká škoda. Dlho sme hľadali strelca, Marco ním je a teraz sa zase dostávame do bodu, keď musíme narýchlo niekoho zohnať. Do konca prestupového obdobia zostáva niekoľko dní, budeme na tom robiť.

 

 

Aké ďalšie kroky plánujete na prestupovom trhu, ak by sa podarilo prejsť cez Dnipro?
- Pokiaľ by sme postúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy, potrebovali by sme ešte hráčov na tri – štyri pozície, aby sme to mali vykryté, nakoľko nás čaká aj program v lige a domácom pohári. Niečo si samozrejme chystáme, musíme sa na to pripraviť. Ak by sme postúpili, štvrtého septembra by sme potrebovali uzavrieť súpisku na skupinovú fázu a krátko na to končí prestupový termín. Nejaké alternatívy pripravené máme, ale to už predbiehame, pretože všetko bude záležať od štvrtkového výsledku.

 

 

Ako sa vám na hrote pozdával výkon Paura v nedeľnom dueli v Skalici?
- Kubo tam vie zahrať, jeho silnou stránkou je agresivita v šestnástke s výborným nábehom a dobrou hlavičkou. Pokiaľ by sa dostal na ihrisko, toto by sme od neho očakávali, že do zápasu prinesie.

 

 

V Skalici nezasiahli do zápasu Zeljkovič, Mikovič ani Daniel. Šetrili ste ich, alebo išlo o zdravotné problémy?
- Väčšinu hráčov sme šetrili, Mikiho trochu po domácom zápase pobolievalo trieslo, preto dostal voľnejší režim, ale už je na sto percent pripravený. Po zápase v Skalici vyskočil len Bukata, na ktorého bol v prvom polčase faul. Má problém, ale verím, že to do štvrtka dá. Ostatní sú k dispozícii. Z piatich brankárov nám zostali len dvaja, keďže Dobo Rusov má tiež určité problémy. Po tréningu sa zle cítil. Čakáme na výsledky a diagnózu, ešte nie je pripravený. Kamenár je už po operácii ramena. Vasiľ je na hosťovaní v Malženiciach. Do Košíc ideme s dvoma gólmanmi, Doba nechávame zatiaľ doma, ak by vyšetrenia dopadli dobre, môže za nami ešte docestovať.

 

 

Cítite už chvenie ohľadne veľkej možnosti na skupinovú fázu? 
- Samozrejme, preto som bol aj veľmi sklamaný po prvom stretnutí, ktoré sme výsledkovo mohli zvládnuť lepšie. Skupina sa nám približovala, škoda tej chyby. Aj to však patrí k futbalu. Možno to napokon bude výhoda, že sme prvý duel nevyhrali. Mužstvo by možno malo v odvete strach o výsledok, bránilo by, čo so silným Dniprom nie je dobré. Keď sme doma remizovali, jediným cieľom musí byť v odvete víťazstvo. Skupina by bola pre klub obrovským úspechom a zadosťučinením, keďže sme museli prejsť predkolami, v ktorých sme hrali proti papierovo silnejším súperom.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama