Trnavské rybníky
reklama

Boleráz má za cieľ postup, chce uspieť aj tam, kde vraj nevyhrá ani Real Madrid

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.8.2023, 17.31, Ján Král

Slavoj bol aktívny na prestupovom trhu, podriaďuje tomu aj sezónne ciele.

Boleráz má za cieľ postup, chce uspieť aj tam, kde vraj nevyhrá ani Real Madrid

Filip Tomovič (v modrom) patrí ku kľúčovým futbalistom Bolerázu. V minulosti hrával aj za Spartak Trnava, Třinec, Skalicu či Šaľu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Lídrom štvrtej ligy severozápad je po štvrtom kole Slavoj Boleráz. Mužstvo, ktoré malo svoju silu už v minulom ročníku sa počas leta ešte viac posilnilo.

 

V minulom týždni sa do klubu vrátil brankár Michal Hrivňák a najnovšie klub získal z rakúskeho Apetlonu stopéra Borisa Juhása, ktorý svojho času hrával za juniorku Spartaka.


Okrem nich v lete prišli do tímu Nathaniel Edeh, ktorý hrával za Jaslovské Bohunice, v lete prestúpil do FC Nitra, no keďže mužstvo spod Zobora sa ocitlo v konkurze, podarilo sa nigérijského krídelníka získať Bolerázčanom.

ŠUPA technika
reklama


Z Hornej Krupej angažovali stredopoliara Petra Kozáka a krídelníka Adama Konečného, naposledy hosťujúceho v Trebaticiach.


Výraznou posilou je útočník Juraj Sekera z Malženíc, ktorý potvrdzuje povesť kanoniera. Do súboja s Imeľom však nezasiahol pre zranenie.


Káder pretkaný hráčmi so skúsenosťami z vyšších súťaží, má výraznú kvalitu a premietlo sa to aj do cieľov tímu. 


„Aj v predošlom ročníku sme mali ambície, zrútili sa však početnými zraneniami hráčov. Síce nás začínalo 21, ale postupne sa káder zužoval pre zranenia. Vangel či Kollár sú stále mimo hry, ale ciele do tejto sezóny sú jednoznačné. Aj vzhľadom na šírku kádra nebudeme alibisti a nebudeme rozprávať o strede tabuľky. Súťaž bude náročná, každý jeden zápas ťažký, ale chceme hrať o postup a dostať sa do tretej ligy. To sme si dali ako prioritný cieľ,“ hovorí tréner Bolerázu Lukáš Vido.

 

Zadumaný tréner Bolerázu Lukáš Vido. Foto: Ján Král

 


V sobotu mužstvo zdolalo vo štvrtej lige nepríjemný Imeľ 4:2, ešte v týždni vyradilo z pohárového Slovnaft Cup-u druholigový Púchov po výhre 3:1.


„Zavtipkoval som si, že cieľom je postup do tretej ligy a vyhrať Slovnaft Cup. Samozrejme, chceme ísť v pohári čo najďalej. Náš ďalší súper Beluša nás nepodcení tak ako Púchov, takže to bude náročný duel. Uvidíme, akého súpera dostaneme v prípade postupu, ak by bol atraktívny, prispôsobíme sa tomu aj zostavou. Budeme však chcieť ísť ďalej. Chceme dať príležitosť aj hráčom, ktorí nehrali v ligovej súťaži. Z hráčov, ktorí boli proti Imeľu na lavičke, môže každý nastúpiť. Ukázali kvalitu, akou v kádri disponujeme.“


V piatom kole cestuje Boleráz na pôdu Trstíc. Tie majú v kádri aj bývalého útočníka trnavského Spartaka Štefana Molnára. Zo štyroch duelov však zatiaľ vyhralo mužstvo z juhu Slovenska iba jeden duel.


„Videl som video zo zápasu Trstíc s Gbelmi. Čaká nás ťažké prostredie podobné tomu v Pate, v Trsticiach to možno bude ešte náročnejšie. Hovorí sa, že tam nevyhrá ani Real Madrid. Budeme tam ale chcieť ale vyhrať aj keď to bude náročné. Kvalitu majú, myslím si však, že máme lepší tím. Chodí tam veľa ľudí na futbal, dôležitý bude aj prvý gól. Určite nejdeme brániť, ale pôjdeme hrať ofenzívne. Budeme sa snažiť vyhrať v každom zápase a nepozerať sa ani tak na súpera, ako skôr na seba, aby sme zlepšili automatizmy v hre,“ dodal Vido.


Súboj v Trsticiach odohrá Boleráz v nedeľu 3. septembra od 16:00

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama