Trnavské rybníky
reklama

Ružindolské hody prilákali ľudí zo širokého okolia, v obci chystajú kulinársku akciu

AKTUALITY - Región | 30.8.2023, 08.58, Ján Král

Už túto sobotu bude v Ružindole opäť rušno.

Ružindolské hody prilákali ľudí zo širokého okolia, v obci chystajú kulinársku akciu

Koncerty počas sobotného večera prilákali do ružindolského športového areálu viac ako tisíc návštevníkov. Foto: Ján Král

Cukrovar Trnava
reklama

 

Ružindol má za sebou vydarený hodový víkend. Na dvere však už klopú ďalšie spoločenské akcie, ktoré v obci pripravujú. Najbližšia bude už tento víkend.

 

V obci ležiacej neďaleko Trnavy pripravili počas Hodových slávností a Dní obce skutočne pestrý program. Okrem kolotočov, stánkov s jarmočným sortimentom, nafukovacích atrakcií pre deti a chutného občerstvenia zabezpečili aj viaceré hudobné vystúpenia.

 

V piatok v programe dominovali Martin Repáň a Repáňovská muzika a kapela Bukasový masív, v sobotu populárne kapely INEKAFEBystrík Banda. Do noci ťahali zábavu domáci DJ-i.

Munipolis Trnava
reklama


„Našťastie nám tento rok prialo počasie. Počet návštevníkov prekonal všetky očakávania. Tešíme sa, že robíme radosť ľuďom, nielen Ružindolčanom ale aj mnohým, ktorí prišli z Trnavy či okolitých obcí. V piatok prišlo zhruba päťsto ľudí, v sobotu sme prekonali tisíc návštevníkov,“ pochvaľoval si starosta Ružindola Peter Galanský.


„Zamerali sme sa na to, aby sa ľudia stretávali, komunikovali sme s nimi a tešili sa z toho, že sa na obecných akciách navzájom ešte lepšie spoznajú, “ priblížil motív akcie.


Nedeľu a pondelok spestrili futbalisti. A-tím privítal v susedskom derby Zvončín, v pondelok si zahrali starí páni proti výberu starostov.

 

Na hodoch hralo aj INEKAFE.

 

 

Už v sobotu desať rôznych svetových kuchýň

Leto sa síce pomaličky končí, v Ružindole sa však akcie nekončia. Už túto sobotu 2. septembra od 17:00 organizujú na verejnom priestranstve za kultúrnym domom Festival medzinárodných kuchýň.


Návštevníci budú môcť ochutnať rôzne zahraničné špeciality, ktoré pripravia obyvatelia Ružindola pochádzajúci zo zahraničia.


„Po úspechu vlaňajšej akcie sme sa rozhodli medzinárodnú kuchyňu opäť priniesť do Ružindola. Pôvodne plánované komunitné podujatie sa behom pár hodín zmenilo na akciu, ktorá prilákala ľudí zo širokého okolia. V našej obci žije trinásť rôznych národností, z ktorých desiati zástupcovia v sobotu ponúknu návštevníkom tradičné jedlá svojej kuchyne,“ priblížil P. Galanský.


Okrem zahraničných kuchýň nebude chýbať ani tradičná slovenská.

 

„Opäť ako minulý rok sa nenechali zahanbiť noví obecní poslanci, som veľmi rád, že pôjdu variť slovenské jedlá. A aký pokrm pripravia? To je prekvapenie,“ usmial sa prvý muž obce.

 

Ťahákom hodov bolo vystúpenie kapely Bystrík Banda.

 


Festival bude zároveň priestorom na vzájomné debaty. Na akcii si prídu na svoje aj milovníci vína, degustácie pripravujú vinári zo Slovenského zväzu zahrádkárov v Ružindole.

 

V ponuke občerstvenia nebude chýbať pivo, kofola či káva. O kultúrny program sa postará spevák Peter Leto. Vstup je pre všetkých zdarma.

 

 

September nabitý akciami

Ak by niekomu chýbal na Festivale medzinárodných kuchýň tradičný guláš, v Ružindole sa dočká 16. septembra. Od 11:00 bude v športovom areáli súťaž o to, kto navarí ten najchutnejší.

 

Od 16:00 zahrá do tanca hudobná skupina Plastik duo. V rámci ukončenia leta pripravia aj pestrý program pre deti, ktoré sa od 15:00 do 19:00 môžu tešiť na nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, chutné občerstvenie i vyblázniť sa v pene.


September bohatý na akcie ukončia v obci podujatím MotoRuže 23. septembra. Majitelia starých motocyklov ukážu svoje kúsky verejnosti, popritom bude opäť pripravený aj sprievodný program pre všetky generácie.

 

 

 

Ďalšia fotogaléria z hodového víkendu v Ružindole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama