Trnavské rybníky
reklama

Kamenár si pozrie odvetu s Dniprom z domu, je presvedčený, že Spartak postúpi

ŠPORT - Futbal - Spartak | 31.8.2023, 07.00, Ján Král

Trnavský odchovanec nie je trénerom k dispozícii pre zranenie ramena.

Kamenár si pozrie odvetu s Dniprom z domu, je presvedčený, že Spartak postúpi

Ľuboš Kamenár v spoločnosti fyzioterapeutky Spartaka Lenky Jurišičovej. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak mal pred sezónou luxusný problém. Na post jednotky museli tréneri vybrať jedného brankára z kvarteta kvalitných gólmanov.

 

O miesto medzi žrďami sa hlásili Dominik Takáč, Martin Vantruba, Dobrivoj Rusov a Ľuboš Kamenár. Situácia sa zvrtla tak, že do Košíc na odvetu play-off Európskej konferenčnej ligy s Dniprom vycestovali len prví dvaja menovaní. 


Rusov sa po jednom z tréningov necítil dobre a podstúpil vyšetrenia. Kamenár je už od letnej prípravy na listine maródov. 

ŠUPA technika
reklama


Skúseného 36-ročného gólmana, ktorý počas kariéry pôsobil okrem Spartaka aj v Petržalke, Nantes, Sivasspore, Sparte Praha, Celticu Glasgow, Györi, Slasku Vroclaw, Vasase Budapešť či Mladej Boleslavi, vyradilo zranenie pravého ramena


Dnes už je po operácii, ruku nosí v ortéze zavesenú v 90 stupňovom uhle a vie, že minimálne do zimy bude mimo hry.


„Na jednom z prvých tréningov letnej zaberačky som robil bežný zákrok, akých už som mal za sebou tisíce. Asi opotrebovaním a vekom sa mi v ramene začal zužovať priestor a tým pádom sa mi roztrhrla rotátorova manžeta. Fungoval som s tým ešte dva – tri týždne, vyhýbal som sa pádom na pravú stranu. Keď bolesti neustupovali, podstúpil som vyšetrenie a to ukázalo, že mám asi trojcentimetrovú trhlinu. Bolo to nutné operovať,“ hovorí Ľuboš Kamenár.


„V strede septembra mám ísť na kontrolu, mám to pomaličky rozhýbavať, dať rameno do 90 stupňov. Potom by mali nastať odborné rehabilitácie s fyzioterapeutom,“ pokračuje.


Pre profesionálneho športovca je podobné dlhodobé zranenie na šľaktrafenie. „Je to veľmi obmedzujúce, som aktívny človek, trénujem ešte aj deti. Stále bývam v pohybe, málokedy sedím doma pri televízore. Beriem to však tak, že sa mi to stalo až v 36 rokoch. Horšie by to bolo v mladom veku, mňa našťastie vážnejšie zranenia počas kariéry obchádzali. Nejako to musím zvládnuť, uvidíme, čo prinesie vývoj. Z mojej strany ešte je záujem hrať aktívny futbal, takže sa skúsim dať dokopy.“


Popri tom, že v Spartaku plní úlohu rezervného brankára, sa v klube venuje aj mladým brankárským nádejám. V tréningoch juniorov napriek bolestiam naďalej pokračuje.


„Ruku mám zafixovanú, akurát mladým brankárom väčšinou iba kopem, alebo využívam ľavú ruku. Snažím sa nerobiť prudké pohyby, niekedy musím improvizovať, ale zatiaľ to zvládam.“


Zdá sa, že dilemu ohľadne toho, kto bude brankárskou jednotkou už vyriešili. Priestor dostáva Dominik Takáč, ktorý je vo forme a mužstvo vo viacerých zápasoch podržal kľúčovými zákrokmi. 


„Všetky zápasy mal stabilné, vyrovnané, v bránke pôsobí pokojne. V každom stretnutí chytil nejaké čisté góly. Je viditeľnou oporou mužstva,“ pochválil mladšieho kolegu Kamenár.


Do Košíc na pohárovú odvetu s mužstvom necestoval. „Budem doma, mám problémy, aj keď spím. Pre bolesti oči zavriem na možno tri – štyri hodiny, potom si dávam tabletky, presúvam sa po izbe. Bolo by to obmedzujúce aj pre spolubývajúceho, s ktorým by som bol na izbe. Radšej si to pozriem doma v pokoji.“


A ako vidí šance Spartaka proti Dnipru?

 

„Súper je kvalitný, o čom sme sa presvedčili už v Trnave. Potvrdili to, aj keď museli hrať o jedného menej. Síce si nejaké šance nevytvorili, ale keď ich bude plný počet, bude to ťažký zápas. Na druhej strane si myslím, že tréner a naši chalani sa dokážu pripraviť po taktickej stránke tak, že zápas dovedú do víťazného konca. Som presvedčený, že postúpime,“ dodal Ľuboš Kamenár.

 

Zápas Dnipro-1 - Spartak Trnava sa začína dnes, teda vo štvrtok 31. augusta o 20:00 v Košickej futbalovej aréne. Duel v priamom prenose odvysiela RTVS na športovom kanáli.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama