Trnavské rybníky
reklama

Gašparík po postupe: Bukata je pohárový strelec, cítil som, že šanca príde

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.9.2023, 06.30, Ján Král

„Mííííšo Gašparík, Mííííšo Gašparík,“ skandovali po víťaznom zápase Európskej konferenčnej ligy a postupe do skupiny cez Dnipro-1 fanúšikovia trnavského Spartaka. Keby mohli, trénera Trnavy by po Košiciach nosili na rukách. Michal Gašparík reagoval po veľkom dni trnavského futbalu na novinárske otázky.

Gašparík po postupe: Bukata je pohárový strelec, cítil som, že šanca príde

Martin Bukata strieľa rozhodujúci gól do siete Dnipra. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama


Aký je váš pohľad na zápas? 

- Mali sme veľmi dobrý prvý polčas, začali sme gólom, aktivitou, vedeli sme sa tam dostať v prechodovej fáze. Po prvom góle sme si počkali na situácie. Mali sme ich pomerne dosť vzhľadom na to, aký ťažký zápas sme hrali. Dali sme tyčku, Miki mal veľkú šancu. Nejaké situácie sme nedotiahli do zdarného konca. Zaslúžene sme v zápase viedli. Potom sme chceli na to nadviazať, ale čakal som, že Dnipro nám ukáže kvalitu. Mali vysoké držanie lopty, dokázali si vytvárať situácie, keď už hráči boli unavení. Bohužiaľ, sme to neustáli a dostali sme vlastný gól.

 

Prišla však dobrá reakcia mužstva, oklepalo sa z toho a stále sme si hovorili, že jedna šanca príde. Hovoril som to na lavičke, aj chalanom. Nakoniec sa išlo do predĺženia, kde nám pomohli striedania a oživenia hry. Potom sme aj zmenili systém, dali sme v druhom predĺžení dole jedného stopéra, išli sme s jasným cieľom, že nechceme nechať zápas na penalty, pretože červená karta priklonila šance na našu stranu. Išli sme za víťazstvom a napokon sa nám to podarilo.

ŠUPA technika
reklama

 

 

Víťazný gól strelil Martin Bukata – v Košiciach Košičan. To asi lepšie byť vymyslené ani nemohlo byť...
- U Bukiho sme zvažovali, či pôjde od začiatku, ale má zranenie, nebol ani stopercentne fit, vyzeralo to, že ani nenastúpi. Dal si všetky možné tabletky, aby mohol ísť do zápasu. Nakoniec bol odmenený. Je to strelec v našich dôležitých pohárových zápasoch. Má to asi v sebe. Som za to rád, mal tu celú rodinu aj veľa kamarátov. Pekný zážitok mali aj oni.

 

 

Vedeli ste, že bude môcť hrať Rubčinskyj?
- Mysleli sme, že má tri žlté karty a zistili sme až tesne pred zápasom, že sa to neráta, keď prejdú dve predkolá. Dobré bolo, že boli čitateľní. V prvom polčase sa to aj ukázalo, ničím nás neprekvapili, v podstate okrem jednej strely sme mali všetko pod kontrolou. Mali veľa štandardiek, čo vyplynulo z ich kvality. Všetko ale bolo zblokované, nemali iné príležitosti a relatívne dobre sa to bránilo. Lebo potom, keď nastúpi kvalitný Argentínčan Blanco, neviete, čo čakať, už sa to pomenilo. Takto nám to ale sedelo.

 

 

Erik Daniel dal prvý gól, nabehal obrovské kilometre, do autobusu nastupoval so slovami, že už nevládze ani chodiť. Čo hovoríte na jeho výkon?
- Citil som, že bol výborný. Potom, keď som dával Azanga, som nechcel dať ani jedno krídlo dole, som ho poslal ešte na hrot, kde neviem, či niekedy hral a veľmi nám pomohol.

 

S Michalom Gašparíkom sa teší bezpečnostný manažér Spartaka Vladimír Stúpala. Foto: Peter Kollár

 

 

Okrem zraneného Koštrnu ste v riadnom hracom čase nestriedali. Bol to poker s veľkými kartami, aby ste ušetrili sily na predĺženie?
- Nestriedal som, pretože som nevidel, či by striedania mali prínos. Všetko sedelo tak ako bolo, to že mali vyššie držanie lopty vyplynulo z ich kvality. Čakal som ešte potom, že zápas pôjde do predĺženia a až tam budeme striedať. Vždy sme striedali v prestávke, pretože vtedy sa hráčovi lepšie naskočí do zápasu, ako keď ho pošlete na ihrisko v priebehu hry. Spravili sme v 90. minúte dve striedania, cez prestávku predĺženia ďalšie. Sadlo to a vyšlo.

 

 

Kotol skandoval po zápase vaše meno, také uznanie veľa trénerov v Trnave nemalo... 
- Teraz sme vyhrali veľký zápas, takže zase som chvíľku na koni. Ale čo bude o dva týždne, nikdy neviete… Hlavne v Trnave… Takže teraz si to chvíľu užijem a uvidíme, čo prinesie potom budúcnosť.

 

Tím Trnava. Foto: Peter Kollár

 

 

Koho si želáte do skupiny?
- Vôbec som nesledoval, kto tam je. Je mi to jedno. 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama