Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci: Ukázali sme, akí sme tímoví. Išli sme 120 minút ako blázni

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.9.2023, 12.06, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka si zaistili ďalších šesť zápasovej v pohárovej Európe, do klubovej kasy pribudne za postup viac ako 2,9 milióna eur.

Spartakovci: Ukázali sme, akí sme tímoví. Išli sme 120 minút ako blázni

Radosť futbalistov Spartaka z druhého gólu pod kotlom trnavských fanúšikov. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

„Neskutočné! Fantázia! Obrovský úspech!“ To je len stručný výber zo slov, ktorými komentovali futbalisti Spartaka svoj postup cez Dnipro-1 do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy.

 

Po remíze 1:1 v riadnom hracom čase porazili ukrajinského súpera v strhujúcom predĺžení. Rozhodol gól Martina Bukatu zo 107. minúty, ktorému predchádzal center Erika Daniela a dôrazný súboj Jakuba Paura.


„Je to neskutočný pocit, takéto krásne príbehy niekedy prináša futbal, toto sa mi ani nesnívalo! Priali sme si postup a dosiahli ho. Opäť sme ukázali, aký sme silný tím, že niekedy je bojovnosť, tímovosť a srdce viac ako futbal. Chlapci bojovali celý zápas až do kŕčov, ukázali sme, akí sme silní,“ vravel šťastný strelec Martin Bukata

ŠUPA technika
reklama


„Chcem sa poďakovať hlavne všetkým ľuďom, ktorí prišli na štadión a držali nám palce, aj tým čo nás podporovali doma z celého Slovenska. Hlavne tým, čo prišli do Košíc a vytvorili neskutočnú atmosféru, veľmi pekne im za to ďakujeme,“ pokračoval jedným dychom.


Bukata išiel do zápasu ako striedajúci hráč od začiatku predĺženia. Pred stretnutím ho totiž trápilo zranenie a jeho štart bol do poslednej chvíle otázny. 


„Musím sa priznať, že pred zápasom sme mali debatu s trénerom, lebo nevedel, či pre moje zdravotné problémy môže so mnou počítať. Veľmi som chcel pomôcť tímu, byť súčasťou zápasu a toho všetkého. Paradoxne, problém som mal s nohou, s ktorou som dal gól. Strašne sa teším, že to vyšlo.“

 

Lopta je v sieti, erupcia trnavskej radosti sa začína. Foto: Peter Kollár

 


Bukatovi dôležité pohárové zápasy sedia, strelecky sa presadil aj vo finále Slovnaft Cup-u, keď Trnavčania vyhrali pred rokom na pôde Slovana. Teraz opäť skóroval v najlepšom možnom čase. Navyše, gól strelil na štadióne v meste, kde vyrastal.


„Prišla najbližšia rodina, ktorá je v Košiciach a nemá možnosť osobne ma sledovať na zápasoch v Trnave. Mal som možnosť hrať pred nimi priamo v Košiciach, mojom rodnom meste a mohli byť pri tom, keď sme urobili takýto úspech. Ešte som aj skóroval. Je to krásne,“ dodal Bukata.

 

 

Dva mesiace bol smutný, teraz je šťastný

Ďalší krásny príbeh v stretnutí napísal Jakub Paur. Do stretnutia išiel ako striedajúci hráč do druhého predĺženia a bol súčasťou akcie pri rozhodujúcom momente.


„Fantázia, veľký úspech pre Trnavu aj slovenský futbal. Dnes to bol veľký boj, Dnipro malo kvalitu, ale nakoniec sme to doviedli do víťazstva a sme šťastní,“ vravel Jakub Paur.

 

Moment pred rozhodujúcim gólom, Jakub Paur išiel do ostrého súboja, po ktorom zasunul loptu do siete Martin Bukata. Foto: Peter Kollár

 


V úvode sezóny to pritom vyzeralo, že v Trnave už pokračovať nebude, klub mu umožnil hľadať si nový angažmán. Bol aj na skusoch vo Vroclavi, kde však k dohode neprišlo a vrátil sa do Trnavy.

 

Pre zdravotné problémy Marca Djuričina, ktorý pravdepodobne vypadne na niekoľko mesiacov z hry, sa Paurovi opäť otvorili dvere do A-tímu. A z nechceného je napokon hrdina.


„Pre mňa to bolo ťažké. Nikdy neviete, čo vo futbale príde. Bol som mesiac-dva smutný, dnes som šťastný. Futbal to takto otáča a ja som za to rád. V kariére som ešte v skupinovú fázu nehral, takže je to paráda. Naším aj košickým fanúšikom chceme poďakovať za fantastickú podporu, vážime si to a ďakujeme!“


Prestupové okno sa končí už o pár dní, Spartak musí do 4. septembra nahlásiť súpisku pre skupinovú fázu. Bude na nej aj Jakub Paur?


„To len Boh vie, či zostanem. Rád by som zostal, to som avizoval ešte po finálovom zápase slovenského pohára. Teraz som tu a pripravujem sa s Trnavou. Na stole nemám nič konkrétne,“ dodal.

 

Po zápase sa hráči Spartaka postavili do stredového kruhu a robili vytleskávačku s celým štadiónom, kde drvivá väčšina ľudí držala palce Trnave. Foto: Peter Kollár

 

 

Hral aj s bolesťami v krku

Tréner Michal Gašparík spravil počas riadneho hracieho času jediné striedanie. Vyžiadali si ho zdravotné ťažkosti Kristiána Koštrnu, ktorý cez prestávku prepustil miesto na ihrisku Martinovi Šulekovi.


Ráno som sa zobudil so seknutým krkom, nevedel som ani, či budem môcť ísť do zápasu. Kusol som sa, chcel som pomôcť chalanom, som rád aspoň za 45 minút, pretože sa mi hralo ťažko a nevedel som sa ani poriadne hýbať na ihrisku. Na začiatku to asi bolo aj vidno, s postupom času sa to zlepšovalo. Bolo však 1:0 a bolo lepšie, aby bol na ihrisku niekto, kto je stopercentne fit,“ vysvetľoval Kristián Koštrna.


Zvyšok zápasu prežíval už iba z lavičky, kde vládli podobne ako v hľadisku silné emócie.

 

„Bol to extrém, obrovské nervy. Som šťastný za chalanov aj našich fanúšikov, že sme spravili takýto úspech. Bola to obrovská nervozita, aj keď sme hrali o dvoch viac. Hráči Dnipra stále posielali lopty do ohňa, horelo to tam, chvalabohu sme to uskákali.“

 

Ďakovačka s fanúšikmi po zápase. Foto: Peter Kollár

 


Pri góle Bukatu na 2:1 sa celé mužstvo rozbehlo oslavovať do rohu ihriska pod kotol trnavských fanúšikov. Koštrna nechýbal.


„Ako som utekal na trávnik a všetci sme sa dali dokopy, tak mi to v krku popukalo. Ale to je jedno, dáme sa dokopy a pripravíme sa opäť na Žilinu.“


Účasť v skupinovej fáze pohárovej súťaže si mimoriadne váži. „Každý futbalista o tom sníva. Hlavne v klube ako je Trnava sa to nestáva často. My starší hráči už sme mali možno poslednú šancu sa tam dostať, určite si to užijeme. Chcel by som do skupiny čo najatraktívnejších súperov, aby sme si zahrali s tými najlepšími, čo tam už bude, to je jedno,“ dodal trnavský pravý bek.

 

 

Mikovič chce Aston Villu a Frankfurt

V úlohe kapitána viedol trnavský tím na ihrisku Martin Mikovič. Zviedol množstvo súbojov, nabehal veľké kilometre, víťazný pocit si užil na maximum.


„Po dvoch triumfoch v Slovnaft Cup-e je toto asi môj najväčší úspech. Nedá sa to ani opísať, išli sme 120 minút ako blázni. Pre toto človek trénuje, nadáva cez prípravy na trénerov, na všetko a potom vám futbal dá takúto pridanú hodnotu a pocítite že asi to má zmysel,“ zneli slová Martina Mikoviča

 

Martin Mikovič mal v prvom polčase gólovú šancu, vychytal ho brankár súpera. Foto: Peter Kollár

 


Pri góle Bukatu explodoval radosťou. „Bolo to neskutočné, myslel som, že tá lopta tam ani nedôjde. A keď som videl, že hráči predo mnou už utekajú oslavovať a lopta je za čiarou, vtedy aj tie kŕče, čo som už chytal, prestali a nabilo ma to energiou, že som vydržal do konca duelu.“


Súperov v skupinovej fáze spoznajú spartakovci už dnes. Losovanie skupín v sídle UEFA sa začne od 14:30


„Máme hráčov, ktorí v živote nehrali skupinovú fázu. Pre celý klub je to odmena, pre nás na ihrisku, pre ľudí z vedenia klubu i fanúšikov na tribúnach. Dnes bola ich podpora neskutočná. Určite by som si želal za súperov Aston Villu z Premier league, výborných fanúšikov má bundesligový Frankfurt, ale hlavne nech dostaneme čo  najslávnejších súperov a rozdáme si to s nimi,“ zaželal si Mikovič.


Trnava má prečo oslavovať. Hráči dali skvelú pozvánku na nedeľný ligový duel so Žilinou, ktorý sa hrá 3. septembra od 17:30.

 

Fanúšikovia majú ideálnu možnosť svojou účasťou na stretnutí poďakovať sa mužstvu za veľký úspech na medzinárodnej scéne.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama