Trnavské rybníky
reklama

Prezident Spartaka Macho: Ukázali sme, že s Trnavou treba počítať

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.9.2023, 18.02, Ján Král

Trnava postupom do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy dosiahla veľký úspech. Andelov čaká ďalších minimálne šesť pohárových stretnutí. Zabúdať popritom všetkom netreba ani na domácu ligu a domáci pohárový Slovnaft Cup. Funkcionári Spartaka tak majú v týchto dňoch práce vyše hlavy, aby stihli doladiť príchod posíl. Aj o tom sme hovorili s prezidentom Spartaka Petrom Machom.

Prezident Spartaka Macho: Ukázali sme, že s Trnavou treba počítať

Peter Macho po zápase s Dniprom gratuluje k postupu Jakubovi Paurovi. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ako ste prežívali postup cez Dnipro do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy?

- Bolo to neskutočné. Vezmite si, aké veľké mestá sa nedostali do skupinovej fázy a je tam 65-tisícová Trnava. Je to fantastický pocit. Treba si uvedomiť, že Spartak je na slovenské pomery už veľký klub a tým, že sme sa kvalifikovali až do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy, sme zase ukázali, že s Trnavou treba počítať. Na všetkých chalanov, trénerov aj celý realizačný tím som hrdý, čo dokázali.

 

 

Záver duelu ste sledovali už pri striedačke, kam ste zišli z tribúny. Čo ste tímu povedali bezprostredne po zápase v šatni?
- Poďakoval som im za reprezentáciu klubu a mesta. Najviac ma baví, keď mi tréner pred zápasom povie: Buď pokojný, dáme ich dole.

ŠUPA technika
reklama

 

 

S trénerom ste boli rovnako oblečení ako pri triumfe v slovenskom pohári na pôde bratislavského Slovana. Náhoda?
- Išlo o Michalov nápad. Obaja sme trochu poverčiví a dohodli sme sa, že si dáme tento outfit. Keďže sa hralo s Dniprom vonku, zvolili sme ten z ihriska Slovana. 

 

 

Trénera Michala Gašparíka ste chválili už po víťazstve vo finále pohára, po zápase s Dniprom sa z hrdiel trnavských fanúšikov ozývalo skandovanie jeho mena. Čo hovoríte na jeho prácu? Bola jeho veľkosť aj v tom, že s výnimkou Koštrnu nestriedal celý zápas, do predĺženia dal čerstvé sily a tie napokon rozhodli aj pri gólovom momente?
- Videl to dobre, ani ja by som nestriedal. Správne veril hráčom, ktorí boli na ihrisku. Dnes môžete mať pred zápasom akýkoľvek plán a nemusí vám vyjsť, treba reagovať na aktuálne dianie. Čo sa týka trénera Gašparíka, keby po zápase prišiel za mnou a povedal, že chce vylepšenú zmluvu, tak mu ju podpíšem. 

 

 

Ako veľmi takýto úspech pomôže klubu?
- Toto je ohromná injekcia, dokáže to naštartovať taký proces, že z toho klub môže žiť aj ďalšie roky. Môžu prísť ďalší hráči na skupinovú fázu a pomôže to stabilizovať klub, pomôže to pri predĺžení zmlúv. Bol to skutočne veľký deň pre klub po športovej aj finančnej stránke.

 

Peter Macho v predzápasovej debate s Michalom Gašparíkom. Cez stretnutia sa kouč Spartaka nahodil do gala. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

Blíži sa koniec prestupového termínu. Vzhľadom na postup do skupinovej fázy môžeme očakávať ešte príchody do kádra?
- Máme rozrobené tri – štyri mená, keby sa aspoň niektoré podarili, budem spokojný. Sú to všetko overení hráči, niektorí majú aj slovenské korene. Budeme silnejší a teším sa, že v skupine trikrát vypredáme štadión a verím, že získame aj nejaké body. Trnava je veľký klub, patrí do Európy. Teší ma, že sme za relatívne krátky čas našej spolupráce dosiahli pomerne veľa úspechov.

 

 

Na aké pozície hľadáte hráčov?
- Tréner Gašparík to už spomenul, chceli by sme útočníka, kreatívneho hráča na podhrotovú pozíciu, jedného krídelníka a stopéra. Máme na to krátky čas, uvidíme, čo sa podarí.

 

 

Zostane v tíme Sebastian Kóša?
- Nateraz platí, že Kóša zostáva v tíme. Chceme, aby patril medzi piliere obrany v pohárovej Európe.

 

 

Čo hovoríte na žreb skupiny?
- Skupina je silná, v žrebovacom osudí boli aj slabšie mužstvá, ktoré sme mohli dostať. Ale ideme hrať, skúsiť prekvapiť. Konfrontáciu s Fenerbahce sme mali pred pár rokmi, možno preto sme chceli niekoho, kto tu ešte nehral. Každopádne, je to jeden z najväčších tureckých klubov, kde hrával aj Martin Škrtel. Veľkú kvalitu majú aj Ludogorec a Nordsjaelland. Budú to súboje, ktoré nás preveria po všetkých stránkach.

 

 

Už v nedeľu čaká na mančaft ligový zápas so Žilinou. Čo hovoríte na tohto súpera?
- Žilina má mladý, behavý a kombinačne vyspelý tím. Ich hráči napredujú, čo odzrkadľuje aj aktuálne postavenie na čele tabuľky. Musíme sa pripraviť na náročný zápas. Po náročných pohárových dueloch býva ťažké prepnúť na ligu, úlohu bude zohrávať únava hráčov. Očakávam, že tréner pretočí zostavu, príležitosť dostanú menej vyťažení hráči. Verím, že do hľadiska príde väčší počet ľudí. Mužstvo by si takúto odmenu za účinkovanie v Európe zaslúžilo. Čím viac divákov príde, tým väčšiu energiu odovzdajú chalanom na ihrisko.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama