Trnavské rybníky
reklama

V Ružindole otvorili prístavbu materskej školy, zvýši komfort detí

AKTUALITY - Región | 4.9.2023, 13.16, Ján Král

V obci majú teraz plnohodnotné priestory pre tri triedy.

V Ružindole otvorili prístavbu materskej školy, zvýši komfort detí

Nová prístavba materskej školy v Ružindole. Foto: Ján Král

Cukrovar Trnava
reklama

 

V Ružindole v pondelok slávnostne uviedli do prevádzky novú prístavbu materskej školy. Vznikla tu trieda so spálňou, šatňou, umývarňou a sociálnymi zariadeniami, čo umožní deťom a zamestnancom škôlky väčší komfort a do budúcna aj navýšenie kapacity prijímaných detí do škôlky.


Investícia presiahla 319-tisíc eur, obec Ružindol získala na tento účel eurofondy z programu IROP v hodnote vyššej ako 254-tisíc eur. Zvyšnú sumu financovala z vlastného rozpočtu.


"V Ružindole pribúdajú mladé rodiny a deti, z čoho sa tešíme. Snažíme sa ľudí smerovať k tomu, aby si tu spravili trvalý pobyt, čo sa aj deje. Kapacita starej materskej škôlky už nestíhala, pristúpili sme preto k jej navýšeniu. Kľúčové bolo, že sme na tento zámer získali zdroje z Európskej únie," povedal starosta Ružindola Peter Galanský.

Munipolis Trnava
reklama


Ako uviedol obecný poslanec a zástupca starostu Pavol Tollarovič, doposiaľ fungovali tri triedy v provizórnych podmienkach, keď sa striedali v dvoch triedach. Teraz majú tri plnohodnotné triedy pre 75 detí.


"Máme ešte viac žiadostí o prijatie do škôlky, ako dokážeme uspokojiť. Prvoradé sú potreby našich občanov, záujem o umiestnenie detí však prichádza aj z okolitých obcí a dokonca Trnavy," uviedol Tollarovič.

 

Do budúcnosti uvažujú s otvorením ďalšej triedy, čím by sa kapacita mohla priblížiť k číslu 100 detí.

 

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky prerozdelilo európske zdroje na podobný účel do viacerých obcí. Aktuálne majú tiež otvorenú výzvu pre základné školy. 

 

Na slávnostnom uvedení prístavby do života sa prihovoril prítomným aj starosta Ružindola Peter Galanský.

 

Na slávnostné otvorenie si pripravili malý program deti zo škôlky.
 

Riaditeľka škôlky Zuzana Galgóciová ocenila väčší komfort, ktorý budú mať deti k dispozícii.

 

Priestory novej prístavby.

 

K dispozícii je samostatná spálňa.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama