Trnavské rybníky
reklama

Spartak získal do stredovej formácie z Belgicka veľký slovenský talent

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.9.2023, 17.29, Ján Král

"Takýto hráč nám v mužstve typologicky chýbal," vraví o novej posile andelov tréner Spartaka Michal Gašparík.

Spartak získal do stredovej formácie z Belgicka veľký slovenský talent

Ján Bernát (uprostred) pri podpise zmluvy v spoločnosti trénera Michala Gašparíka a prezidenta Spartaka Petra Macha. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava sa po postupe do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy posilňuje. V závere prestupového obdobia získali andeli ofenzívneho stredopoliara Jána Bernáta.


Dvadsaťdva ročný slovenský stredopoliar, ktorý pochádza z Prešova a do ligy sa dostal v drese Žiliny, prichádza na hosťovanie z belgického KWC Westerlo.


Bernát prešiel všetkými mládežníckymi reprezentáciami, vrátane dvadsaťjednotky. V Trnave od neho očakávajú zvýšenie kvality ofenzívnej hry.

ŠUPA technika
reklama


„Som šťastný, že tu môžem byť. Futbal mi už veľmi chýbal poslednú dobu, lebo som kvôli zraneniu nemohol hrať. Som veľmi rád, že prišla ponuka z Trnavy na ročné hosťovanie a teším sa na zápasy,“ uviedol pre oficiálny web andelov Ján Bernát.


„V Bernátovi sa nám podarilo dotiahnuť hráča, akých je na trhu veľmi málo alebo sú veľmi drahí. Je to overený futbalista, ktorý mal výborné výkony a čísla v Žiline a na to nadviazal aj po svojom prestupe. Trocha ho pribrzdilo zranenie, ale nebyť toho, nikdy by sa neocitol v Trnave. Využili sme možnosť dotiahnuť ho, lebo je to kreatívny hráč, ktorý vie pracovať medzi líniami. Veľa šancí pripravuje, ale dokáže dať aj gól. Veľmi dobre dopĺňa útok z druhej línie a v systéme, ktorý najčastejšie používame je ako doma. Je to výborný chlapec do kabíny s obrovským potenciálom a takýto hráč nám v mužstve typologicky chýbal,“ zhodnotil príchod posily tréner Spartaka Michal Gašparík.


Spartak pracuje aj na príchode ďalších hráčov, dá sa predpokladať, že mená predstaví už dnes. Andeli avizovali záujem posilniť stopérsku pozíciu, krídelnú aj hrot útoku.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama