Trnavské rybníky
reklama

Zverejnili program YouTopie 2023: Festival v Trnave prinesie digitálnu kultúru

AKTUALITY - Trnava | 6.9.2023, 11.32, prispievatelia

Piaty ročník festivalu YouTopia aj tento september prinesie aktuálne témy zo sveta internetu, fresh hudobné mená a tiež odovzdávanie ceny pre najlepší slovenský videoklip. Digitálnu utópiu možno zažiť počas dvoch festivalových dní 22. a 23. septembra v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave.

Zverejnili program YouTopie 2023: Festival v Trnave prinesie digitálnu kultúru

Ilustračná grafika: organizátori

Cukrovar Trnava
reklama

 

Cez deň „biznis“, večer párty

Denný program festivalu YouTopia v oba dni bude patriť debatám s hosťami, workshopom či prednáškam. 

 

Program v piatok otvorí diskusia s influencerom a známym youtuberom Selassiem a psychologičkou z IPčka, ktoré pomáha mladým orientovať sa v sieti emócii, ktoré internet prináša, o tom, ako vystupovať verejne a nezblázniť sa.

 

YouTopia neobíde ani internetový fenomén „memečok“. O tom, kde a ako vznikli porozpráva výskumníčka Martina Paulenová

Potulky mestom
reklama

 

Okrem toho, že návštevníci môžu v piatok zájsť na premietanie toho najlepšieho z vlaňajších slovenských videoklipov, na workshope s fotografom Filipom Krajčom sa dozvedia, ako zo smartfónového foťáku "vyžmýkať" maximum. 

 

V sobotnom dennom programe opäť nechýbajú videoklipy – tentoraz to najlepšie z aktuálneho ročníka súťaže o naj klip, ale aj výber maloberlínskych guilty pleasures – klipov.

 

V sobotu predstavia, čo obnáša postprodukcia videa pre YouTube, diskutovať sa bude o e-športe na Slovensku a bude aj živé nahrávanie podcastu Za hudbou, v ktorom Otec Mirec vyspovedá DJ-a a producenta, ktorý vystupuje ako VI3E music.

 

 

Hudobné vystúpenia až do noci

Oba večery sa medzi stenami kultúrneho centra Malý Berlín bude ozývať rap, trap a trochu r’n’b a experimentovania.

Piatková noc bude rapová. Otvorí ju dvojica Yambro&Bennymood.

 

V ich koncerte sa budú striedať melancholické skladby a energické "šlehy" v kombinácii s pohľadom introvertného extroverta na život. Po nich na pódiu vystúpi košické duo Oscar&Rikko, hrdo reprezentujúce východ v trapovej a newsoundovej produkcii.

 

Posledným na párty bude najväčší objav slovenskej rapovej scény Shimmi.

 

Sobotná noc sa začne galavečerom odovzdávania ceny za najlepší hudobný videoklip. Pokračovať sa bude koncertom Waterbased, ktorý tvoria umelkyňa Julls Mihalyiová a Ľubo Krajňák.

 

Ich hudba kombinuje nežnosť a intimitu s vnútornými emocionálnymi prejavmi a temnou impulzívnosťou.

 

Po nich sa na stagi vyblázni producent elektronickej hudby VI3E s vokalistkou Natáliou Hulejovou. Ide o hudobný štýl pomenovaný ako britský bass a garage.

 

Aj v sobotu sa oplatí počkať na koniec programu, YouTopiu zakončí vystúpenie Nicholasa Naisona. Vo svojej tvorbe často experimentuje a kombinuje prvky rôznych hudobných žánrov, prevažne rapu a r’n’b.

 


S kúpou lístkov neváhaj

Vlani boli koncerty natrieskané, nezabudni si kúpiť vstupenku alebo permanentku, s ktorou ušetríš. Festival digitálnej kultúry YouTopia sa bude konať 22. – 23. septembra v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín v Trnave.

 

Časť programu sa uskutoční aj v Kubiku, skúšobni či priamo na Nádvorí na Štefánikovej 4 v centre mesta. Lístky sú na stránke www.youtopia.sk

 

Festival finančne podporilo Nádvorie a z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

 

Za podporu organizátori ďakujú aj mediálnym partnerom Hudba.sk, Full Moon Zine, trnavskyhlas.sk, trnava-live.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama