Trnavské rybníky
reklama

Jarmok bude najmä o remeselníkoch, priestor dostane 449 predajcov

AKTUALITY - Trnava | 7.9.2023, 11.56, prispievatelia

Tohtoročnou novinkou je, že všetci predajcovia musia umožniť okrem platby v hotovosti aj platby kreditnými alebo debetnými kartami, ako aj bezkontaktné platby mobilmi či smart hodinkami.

Jarmok bude najmä o remeselníkoch, priestor dostane 449 predajcov

Medzi tradičných predajcov patrí na jarmoku aj Henrieta Ilavská so stánkom Hermínka. Foto: Pavol Machovič

Cukrovar bývanie
reklama

 

Na Tradičnom trnavskom jarmoku v polovici septembra budú mať predajcovia k dispozícii 449 miest. Stánky s občerstvením budú na Vajanského, Trhovej a Radlinského ulici.

 

Ďalšie stánky, prevažne s výrobkami remeselníkov, budú na Hlavnej ulici, Radlinského, Dolných baštách, Dolnopotočnej a Paulínskej ulici.

 

Na Tradičnom trnavskom jarmoku budú podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej stánky hrnčiarov, drevorezbárov, drotárov, mydlárov, kovotepcov, modrotlačiarov a ďalších remeselníkov.

Dni zdravia
reklama

 

V ponuke budú aj handmade výrobky, ako sú hračky, sviečky, prírodná kozmetika, ľudová majolika a iné. Jarmok sa začína vo štvrtok 14. septembra a potrvá do nedele 17. septembra.

 

Tohtoročnou novinkou je, že všetci predajcovia musia umožniť okrem platby v hotovosti aj platby kreditnými alebo debetnými kartami, ako aj bezkontaktné platby mobilmi či smart hodinkami.

 

Trnava vlani zásadným spôsobom zmenila koncepciu jarmoku, keď z neho vylúčila komerčných predajcov s bežným tovarom. Aj v tomto roku dostanú priestor predovšetkým remeselníci a ľudová zábava.

 

Mesto sa tak vzdalo zisku, ktorý v minulosti putoval do jeho rozpočtu, v tomto roku ráta len so symbolickým ziskom okolo 1200 eur.

 

Z pohľadu zisku bol v novodobej histórii jarmokov v Trnave najúspešnejší rok 2016, vtedy jarmok do rozpočtu mesta priniesol viac ako 90-tisíc eur. V ďalších rokoch, až do pandémie, býval zisk okolo 70-tisíc eur.

 

Mesto ako organizátor jarmoku ráta v tomto roku s príjmami od predajcov za umiestnenie stánkov vo výške viac ako 130-tisíc eur.

 

Ďalších 78-tisíc zaplatí za prenájom parkoviska prevádzkovateľ kolotočov a ďalších technických atrakcií.

 

Najväčšie výdavky bude mať organizátor jarmoku na kultúrny program na Trojičnom námestí (35-tisíc eur) a na sprievodné podujatia Stredovek pod hradbami a Rozprávkový svet za hradbami v Sade A. Bernoláka (39-tisíc eur).

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama