Trnavské rybníky
reklama

Bejzbalisti majú plán ako zlepšiť podmienky na tréning, chcú postaviť halu

ŠPORT - Bejzbal | 8.9.2023, 07.00, Ján Král

V klube fungujú mládežnícke celky, isté už je, že Trnava si zahrá aj finále mužskej ligy.

Bejzbalisti majú plán ako zlepšiť podmienky na tréning, chcú postaviť halu

Roman Holekši ukazuje na tréningové zázemie, ktoré by bejzbalisti radi prekryli halou. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Bejzbalisti Angels Trnava už dostavali svoj areál na Cukrovej ulici, kde majú vybudované ihriská pre dospelých i mládež. Po novom však začínajú plánovať ďalšiu investíciu.

 

Tréningové pálkarské tunely chcú zakryť halou, aby v nich mohli trénovať aj počas zimy a nepriaznivého počasia.


„Stačilo by už vybudované tunely obstavať sendvičovou halou, v ktorej by bolo osvetlenie. Mohli by sme tak plnohodnotne trénovať aj v zime, keď musíme využívať telocvične, kde navyše nemôžeme používať tvrdé lopty, ale iba mäkké tenisové loptičky. Vidíme potom, že hráči v úvode jari dostatočne necítia loptu a trvá im aj mesiac, kým sa vrátia do pôvodnej formy. Zároveň by sme tak telocvične mohli uvoľniť pre iných športovcov,“ hovorí manažér Angels Roman Holekši.

ŠUPA technika
reklama


„Vyspelé bejzbalové kluby majú takéto haly vedľa svojich ihrísk. Išli cestou, o ktorej hovoríme aj my. Navyše, halu by sme využili nielen počas zimy, už by sa nám nestávalo, že ak v lete zaprší, tréningy musíme rušiť,“ pokračuje.


Angels sa po rokoch výstavby už naplno venujú športovému rastu klubu. Vidno to aj na mládežníckych kategóriách, kde vo všetkých si trúfajú zabojovať o majstrovský titul.


Mužov čaká onedlho play-off slovenskej ligy, v semifinále na seba dokonca narazia A-tím Angels a družstvo U23, ktoré skončili na druhom, resp. treťom mieste súťaže. Finále tak má Trnava už teraz isté.


„V základnej časti vyhralo jeden duel áčko, jeden mladíci. Postúpi ten lepší. Do budúcna vkladáme nádeje do chlapcov z tímu do 23 rokov, kde máme mladých hráčov od 17 rokov, ktorí prešli našimi mládežníckymi celkami. Veríme, že postupne budú schopní plnohodnotne nahradiť starších hráčov a byť ich úspešnými pokračovateľmi,“ pokračuje Holekši.


V klube uvažujú aj nad posilnením trénerského tímu. „Rozhodujeme sa, či pôjdeme cestou Američana, alebo skúsime angažovať skúseného trénera z Čiech, Slovenska alebo blízkeho okolia, ktorý by viac poznal naše podmienky. Predsa len u Američanov je to lotéria. Viackrát nám to vyšlo s výbornými trénermi, ale mali sme aj kouča, ktorý sa horšie zaraďoval a nebolo to to pravé orechové, nevedel sa u nás nájsť. Ide nám v prvom rade o to, aby sme priviedli do klubu kvalitu.“


Angels má stabilizované mládežnícky celky od najmladšej kategórie. I túto nedeľu bude v areáli turnaj hráčov do 10 rokov, kde štartujú chlapčenský celok Angels i dievčenský tím spadajúci pod spriatelený softbalový Panthers Trnava. 


Už v sobotu 9. septembra o 13:00 a 15:30 odohrá tím U23 stretnutia druhej rakúskej bejzbalovej ligy proti Kutno Crazy Greese.

 

Kategória do 12 rokov sa v rovnaký deň o 11:00 a 13:00 stretne s Traiskirchen Grasshopers.


„Do mládeže stále prijímame nových hráčov. Aj cez prázdniny nám niektorí pribudli do tímov. Vyskúšať si bejzbal môžu prísť už deti od 6 rokov, radi ich uvidíme. Stačí si prísť vyskúšať bejzbal na tréning v pondelok, stredu, alebo vo štvrtok v športovom oblečení od 17:30 do 19:00, kedy trénujú tí najmenší, prípadne sa dohodnúť telefonicky na 0905 238 303,“ dodal Holekši.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama