Trnavské rybníky
reklama

Bývalý trnavský Saigon opäť ožije, krčmu nahradí mládežnícka klubovňa

AKTUALITY - Trnava | 12.9.2023, 07.00, prispievatelia

Trnavský projekt komunitných klubovní sa má rozšíriť o ďalšiu na Študentskej ulici.

Bývalý trnavský Saigon opäť ožije, krčmu nahradí mládežnícka klubovňa

Saigon na Študentskej ulici v Trnave nefunguje už takmer rok. Archívne foto: pm

Cukrovar Trnava
reklama

 

Kedysi jednu z najznámejších trnavských krčiem Saigon na Študentskej ulici nahradí klubovňa pre mládež. Vyplýva to z oznamu mesta, ktorým hľadá koordinátora komunitnej klubovne na adrese Študentská 29, čo je adresa bývalého Saigonu.

 

Znamená to definitívny koniec podniku, na ktorý dodnes spomína niekoľko generácií niekdajších študentov susedných škôl. Na druhej strane, priestor bude opäť slúžiť mladým.

 

Ešte v júni tohto roku malo Mestské zastupiteľstvo v Trnave rokovať o podmienkach prenájmu priestorov bývalého Saigonu, ktoré sú po odchode nájomcu voľné už takmer rok.

Víno Tirnavia
reklama

 

Medzi podmienkami bolo napríklad minimálne ročné nájomné vo výške 14 tisíc eur, ale aj zákaz podávania alkoholických nápojov.

 

Pri schvaľovaní programu rokovania však poslanci tento bod na návrh mestskej rady vyradili. Priestory s výmerou okolo 120 metrov štvorcových budú teda vyčlenené pre projekt komunitných klubovní, ktorý zastrešuje Centrum voľného času.

 

Prvá z nich funguje v mestskej časti Modranka, ďalšia sa rozbieha na Limbovej, pribudnúť má aj klubovňa na Študentskej ulici.

 

Podľa hovorkyne tnavskej radnice Veroniky Majtánovej bude slúžiť pre deti a mládež z celého Prednádražia. 

 

Trnavská radnica informovala, že podobné klubovne chce vybudovať vo viacerých častiach mesta.

 

Saigon získal pomenovanie podľa zahraničných študentov, ktorí za socializmu študovali na Strednej priemyslenej škole v Trnave a podnik tiež hojne navštevovali.

 

Názov odkazuje na mesto vo Vietname, ktoré sa pôvodne volalo Saigon. Staršia generácia si túto krčmu na Študentskej pamätá ešte pod názvom Tyčinka.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama