Futbal, 8. liga B: Veselé v Brestovanoch nedohralo, Zavar zdolal Leopoldov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 10.9.2023, 18.50, prispievatelia

Ďalších päť duelov šiesteho kola ôsmej ligy B je na programe v nedeľu.

Futbal, 8. liga B: Veselé v Brestovanoch nedohralo, Zavar zdolal Leopoldov

Ivan Pikulík zariadil pre Ostrov bod. Foto: Ján Král

V dueli Chtelnice so Šúrovcami sa diváci gólu nedočkali. Hostia mali k dispozícii dlhú početnú výhodu, keď už v 23. minúte videl červenú kartu Matúš Kosmál, no strelecky sa nepresadili ani raz.

Remízou sa skončil aj súboj medzi Ostrovom a Dubovanmi. Na gól hosťujúceho Denisa Krajča odpovedal už po troch minútach Ivan Pikulík, čím stanovil konečný rezultát na 1:1.

Veľké Kostoľany si schuti zastrieľali proti Pečeňadom. Už v úvodnom dejstve strelili päť gólov, v druhej časti hry pridali ďalšie tri. Hostia navyše dohrávali v oslabení po vylúčení Patrika Lužáka. Strelecky sa zaskvel najmä štvorgólový Dávid Moravanský, ktorý je vo Veľkých Kostoľanoch na hosťovaní práve z Pečeniad.

Moravany doma zdolali Prašník rozdielom triedy. Už do prestávky viedli o dva góly, v závere stretnutia pridali tretí presný zásah.

Zavar v týždni po kontumácii predchádzajúceho zápasu prišiel o prvé miesto v tabuľke. S Leopoldovom však dokázal nadviazať na predchádzajúce dobré výkony a zvíťaziť pomerom 2:0. V závere navyše strelec úvodného gólu Peter Blanárik nepremenil pokutový kop.

Trakovice získali tri body do tabuľky po jednoznačnej výhre 5:0 v Borovciach. Po úvodnom polčase viedli tesne 1:0, v druhom dejstve pridali ďalšie štyri presné zásahy. Dvakrát sa trafil do čierneho Matúš Krajčovič.

Veselé pricestovalo do Brestovian iba s desiatimi hráčmi, za 20 minút dostali štyri góly a napokon nedohrali, keď pre zranenia klesol počet ich hráčov pod povolenú hranicu. Duel sa bude kontumovať v prospech domácich, výsledok býva v takýchto prípadoch ponechaný, Veselé čaká pokuta.

8. liga B – 6. kolo

Chtelnica – Šúrovce 0:0
ČK: 23. Kosmál (Chtelnica)
CHTELNICA: Pavelský – Mikuš, Slabý, Jakáb, Kosmál, Natčin, Piešťanský, Brisuda, Tomáška, Hudák, Kyselica (Soják, Tomašovič, Bogora)
ŠÚROVCE: S. Sabo – Klačo, Bodiš, A. Sabo, M. Sabo, Šabík, Sedláček, Gábor, Bohunický, Bango, J. Richnák (Salviany, Študenc, Hudcovič)

Ostrov – Dubovany 1:1 (1:1)
Góly: 35. Pikulík – 32. D. Krajčo
OSTROV: Hajdín – M. Bartoš, Gagorik, Valo, Regina, Hrčka, Holubek, Urbánek, Legiň, Pikulík, P. Bartoš (Košinár, Bečarevič)
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, Kollár, Filin, Zivčák, M. Krajčo, Masarik, Svítek, Ferenc, D. Krajčo, Masaryk (Dobrovodský)

Veľké Kostoľany – Pečeňady 8:0 (5:0)
Góly: 8., 13., 23. a 41. Moravanský, 18. P. Lopatka, 46. Ma. Jamrich, 58. Poláček, 88. Gula
ČK: 81. Lužák (Pečeňady) po 2. ŽK
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Mačica, Gula, Uhlík, F. Lopatka, Kolarovič, Ondrášik, Porubský, Liška, Moravanský, P. Lopatka (Ma. Jamrich, Poláček, Daniška, Adámek, Mi. Jamrich)
PEČEŇADY: Lopašovský – Lužák, Liso, Chudý, Zemko, Šípka, Zubčák, Rybanský, Hruška, Šery, Kubošek (Kaplan)

Moravany – Prašník 3:0 (2:0)
Góly: 21. Jánošík, 40. Klasovitý, 87. Miškech
MORAVANY: Lamini – Chochula, Miklovič, Bíro, Belan, Miškech, Halanda, Jakubek, Jánošík, Mihálik, Klasovitý (Frankovič)
PRAŠNÍK: Hečko – Klampár, O. Bielik, R. Bielik, I. Balcír, Konkuš, Priebracha, Líška, Jankech, Adamčík, Sapák (Jurkovič, Grešák, M. Balcír)

Brestovany – Veselé 4:0 - nedohrané
Góly: 5. a 17. Tandlmayer, 6. a 20. Červenka
BRESTOVANY: Tomík – A. Zlatohlávek, Cibulka, R. Šiška, Vidovič, Salviany, Tokoš, Formanko, Dorčiak, Červenka, Tandlmayer
VESELÉ: Strecký – Valíček, Valla, Duračka, Onofrej, Bokor, Kukuč, Verchola, Lesay, Brucháč