Trnavské futbalistky sú späť na víťaznej vlne, Prešovu strelili šesť gólov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.9.2023, 09.13, prispievatelia

Futbalistky Spartaka nemali v premiérovom vzájomnom meraní síl s nováčikom z Prešova zľutovanie, domov ho poslali s tenisovým kanárom.

Tímový pokrik Trnavčaniek pred zápasom proti Prešovu. Foto: Ľubomír Horňák

V piatom kole Demišport ligy pricestoval do Jaslovských Bohuníc najvýchodnejší účastník súťaže Tatran Prešov. Trnavčanky sa chceli vrátiť na víťaznú vlnu po minulotýždňovej prehre na pôde Ružomberka.

Červeno-čierne sa do súperiek od úvodu zahryzli, usadili sa na ich polovici ihriska a iba sporadicky im požičiavali loptu.

Prvého gólu sa dočkali v siedmej minúte, kedy sa po rohu presadila Simona Horváthová. Už o tri minúty bol rozdiel dvojgólový, keď sieť rozvlnila Erika Randová

Trnavčanky pokračovali aj naďalej v aktívnej hre a odmenou im bol tretí gól, v 28. minúte sa do streleckej listiny zapísala Klaudia Tyčiaková.

Po úvodnom dejstve svietil na ukazovateli skóre stav 3:0 a zrejme nikto nepochyboval o zisku ďalších troch bodov pre Spartak.

V podobnom duchu pokračoval duel aj v druhej 45-minútovke, v 52. minúte zvýšila už na 4:0 Barbora Bederková. O ďalších desať minút pridala svoju druhú trefu s chuťou hrajúca Klaudia Tyčiaková

Najkrajšieho gólu stretnutia sa diváci dočkali na záver, v 83. minúte Klaudia Tyčiaková zavŕšila hetrik krásnou strelou z priameho kopu.

Andelky si s nováčikom súťaže z Prešova poradili hladko 6:0 a skvelo tak zareagovali na predchádzajúci nepriaznivý výsledok s Ružomberkom.

„Dosiahli sme jednoznačnú výhru zásluhou nášho výkonu, dievčatá boli dobre pripravené. Mali sme v hlavách, že chceme zvíťaziť a získať tri body, za čím sme si od začiatku išli. Možno aj preto sa to víťazstvo zdá byť jednoduché. Po minulom týždni sme si povedali pár viet, viac sme to nechceli rozoberať. Som rád, že sme si napravili chuť jasnou výhrou. Ideme ďalej, budeme sa poctivo pripravovať od zápasu k zápasu,“ povedal po zápase kouč trnavských futbalistiek Matej Chocina.

Druhýkrát v sezóne dostala priestor medzi tromi žrďami A-tímu Sára Nemochovská. Podobne ako v úvodnom kole s Petržalkou si udržala čisté konto. Spolu so záverom predchádzajúcej sezóny je jej aktuálna séria bez inkasovaného gólu na čísle 275 minút.

„Som rada, že som dostala opäť priestor v bráne. Chcela som zo seba vydať maximum, čo sa aj podarilo. Som hrdá na baby, odohrali výborný zápas. V šatni sme si povedali, že na minulý duel a aj okolnosti okolo neho musíme zabudnúť, bol aký bol, už je to za nami. Nastavili sme sa, že chceme nastrieľať čo najviac gólov a hlavne vyhrať. Vyšlo nám to, takže sme šťastné. Verím, že na to dokážeme nadviazať a na víťaznej vlne vydržíme čo najdlhšie,“ zhodnotila víťazný súboj gólmanka Spartaka Sára Nemochovská.

Sára Nemochovská si udržala čisté konto aj v druhom vystúpení v sezóne. Foto: Ľubomír Horňák

Trnavčanky sa najbližšie predstavia opäť doma, keď už v piatok 15. septembra o 16:00 privítajú v Jaslovských Bohuniciach Duklu Banská Bystrica.

V minulej sezóne sa im s vojačkami mimoriadne darilo. Hoci v tabuľke skončili oba celky hneď za sebou, vzájomné zápasy ovládli červeno-čierne s nevídanou ľahkosťou, keď dokázali triumfovať vo všetkých štyroch prípadoch pri skóre 31:2.

„Očakávam ťažký zápas, výhodou nám môže byť domáce prostredie. Na domácej pôde sa nám darí, na čo budeme chcieť nadviazať. Chceme hrať našu hru, napádať súpera, byť dominantní a ísť za víťazstvom,“ načrtol očakávania od najbližšieho duelu kormidelník ženskej časti Spartaka Matej Chocina.

V pohári opäť Pečeňady

Trnavčanky sa počas týždňa dozvedeli meno prvého súpera v novom ročníku Slovenského pohára. Ako finalistky z predchádzajúcej sezóny boli nasadené priamo do štvrťfinále, kde sa im po roku opäť postavia do cesty Pečeňady

Vlani v lokálnom derby zvíťazili 4:1, keď sa hetrikom prezentovala Veronika Sluková a jeden gól pridala Soňa Servátková. Za Pečeňady korigovala skóre Tamara Ordzovenská, ktorá už je ale súčasťou kádra majstra z Myjavy, kde v aktuálnej sezóne hosťuje.

Repríza vlaňajšieho súboja o semifinále pohárovej súťaže je na programe v stredu 4. októbra o 15:30. Kým pred rokom sa hralo na trnavskej Slávii, tentokrát bude dejiskom zápasu obec v piešťanskom okrese.

„Trošku sme aj očakávali, že môžeme dostať opäť po roku tohto súpera. Bude to iný zápas ako bežné ligové. Myslím, že nás nečaká nič ľahké, hoci pôsobíme v iných súťažiach. Ak chceme uspieť, budeme sa musieť dobre pripraviť, nič nepodceniť a hrať našu hru,“ doplnil na záver tréner Chocina.