Trnavské rybníky
reklama

Jarmok prinesie aj zásnuby, pri hradbách vystrelia horiacu guľu

AKTUALITY - Trnava | 12.9.2023, 09.40, prispievatelia

Počas štyroch dní privíta mesto Trnava najväčšiu akciu, ktorú každoročne navštívia desaťtisíce ľudí. Tradičný trnavský jarmok prinesie od 14. do 17. septembra stredoveké mesto, ľudových remeselníkov i hudobnú Rozlúčku s letom. Nadväzuje tak na historický pôvod Trnavy ako veľkého trhového mesta.

Jarmok prinesie aj zásnuby, pri hradbách vystrelia horiacu guľu

Horiacu guľu vystrelia z trebuchetu pri hradbách. Foto (3x): Zaži v Trnave

Cukrovar Trnava
reklama

 

Tohtoročný jarmok v Trnave sa začne už vo štvrtok 14. septembra. Návštevníci si budú môcť prezrieť a zakúpiť rôzne remeselné výrobky, zabaviť sa na kolotočoch alebo si užiť jarmočnú atmosféru počas sprievodného programu.

 

K tomuto podujatiu neodmysliteľne patrí chutné jedlo, jarmočné špeciality, lokálne vína či burčiak. Novinkou je možnosť platby kartou na všetkých predajných miestach.

 

Medzi tohtoročný hlavný hudobný program na Trojičnom námestí patria skupiny Billy Barman či Adam Ďurica.

Dni zdravia
reklama

 

 

Rozlúčka s letom v amfiteátri

Piatkový sviatočný program na Trojičnom námestí sa začne od 15:00. O hudobnú atmosféru sa postarajú kapely Ychabods, Le Payaco a Bystrík Banda.

 

V mestskom amfiteátri odštartuje Rozlúčka s letom v sprievode legendárnych hip-hopových skupín Vec&Škrupo a Prago Union o 19:30. Vstupenky na Rozlúčku s letom je možné zakúpiť na mieste alebo TU.

 

Okrem Trojičného námestia to bude žiť aj v amfiteátri.

 

Stredovek aj rozprávkový svet

Návštevníci Tradičného trnavského jarmoku nájdu počas soboty a nedele v Sade A. Bernoláka stredoveké mestečko „Tyrna“.

 

Opäť tu budú môcť zažiť podujatie Stredovek pod hradbami, ktoré má v Trnave dlhoročnú tradíciu. Trnavu tak v čase jarmoku remeselníci, šermiari aj rytieri prepájajú s históriou mesta.

 

Unikátnym zážitkom bude dobový pochod pri príležitosti zásnub osemročného Žigmunda Luxemburského s Máriou z Anjou, ktorý začne o 20:00. na Hlavnej ulici a bude osvetlený fakľami až k Severnej veži.

 

„Tu vystrelí z vernej rekonštrukcie obliehacieho zariadenia, trebuchetu, horiaca guľa ako symbol spečatenia zväzku,“ hovorí Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

 

Druhá časť Sadu A. Bernoláka sa premení na Rozprávkový svet za hradbami. Počas celého víkendu tu deti budú môcť stretnúť rozprávkové postavy a spoločne s rodičmi vycestovať do sveta fantázie.

 

K ťahákom jarmoku patria i kolotoče.

 

 

Ľudová veselica

Na svoje si počas celého víkendu prídu aj milovníci ľudovej hudby. Priestor na pódiu pri Bernolákovej bráne dostanú folklórne zoskupenia ako Dychová hudba Modrančanka, DH Krojovanka, Cimbalová muzika Bystríka Slobodu či ľudová hudba Vieska a Sirka Cuveé Ensemble.

 

Celovíkendové veselice pri dobrom jedle ukončí v nedeľu od 19:00 domáci folklórny súbor Trnafčan.

 

„Tradičný trnavský jarmok nadväzuje historicky na pôvod Trnavy ako veľkého trhového mesta. Okrem jarmoku sa tu pravidelne koná trh na námestí  každý piatok a sobotu a ďalšie komunitné trhy ako Trnavský rínek či blšák. Jarmok je však najväčší a každý rok priláka do mesta veľké množstvo turistov,“ dodáva Alexander Prostinák.

 

Vstup na víkendové podujatie je voľný, rozpis koncertov sme zverejnili TU.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama