Trnavské rybníky
reklama

Športový areál Gymnázia J. Hollého zrekonštruovali, bude slúžiť aj verejnosti

AKTUALITY - Trnava | 12.9.2023, 14.02, prispievatelia

Po 113-tisíc eur na rekonštrukciu prispeli Trnavský samosprávny kraj i Mesto Trnava.

Športový areál Gymnázia J. Hollého zrekonštruovali, bude slúžiť aj verejnosti

Študenti gymnázia môžu využívať vynovený areál. Foto: Pavol Machovič

Cukrovar Trnava
reklama

 

Zrekonštruovaný športový areál môžu od dnešného dňa využívať študenti Gymnázia Jána Hollého v Trnave, najväčšieho gymnázia v Trnavskom kraji.

 

Na mieste pôvodného ihriska vzniklo multifunkčné športovisko, obnovou prešla aj bežecká dráha. Okrem toho bol vybudovaný workoutový priestor.

 

Obnova športového areálu bola financovaná z rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja čiastkou 113-tisíc eur, rovnakou čiastkou sa podieľalo aj mesto Trnava.

Munipolis Trnava
reklama

 

V rámci rekonštrukcie športového areálu bola obnovená bežecká dráha, vytvorené multifunkčné ihrisko s umelým trávnikom v zmenšenom rozmere na pôvodnom asfaltovom povrchu, ako aj viacúčelové ihrisko s povrchom zo syntetického kaučuku.

 

Taktiež bol vybudovaný chodník vedľa multifunkčného ihriska, obnovený vstup, osadené lavičky a workoutová zostava.

 

Nový športový areál bude sprístupnený aj pre obyvateľov z okolia.

 

„Je to už pomaly štandardom, ako odovzdávame vynovené športoviská. Popoludňajšie hodiny po skončení vyučovania sú vhodné na to, aby toto športovisko „neležalo ladom“. Podmienky určí vedenie gymnázia po dohode s odborom školstva na župe,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Letecký pohľad na areál. Foto: TTSK

 

 

„Športový areál bol už dlhší čas v nevyhovujúcom technickom stave. Teším sa, že nám kraj aj mesto pomohli s jeho komplexnou rekonštrukciou. Verím, že toto moderné športovisko bude dobre slúžiť nielen študentom našej školy, ale aj verejnosti,“ doplnila riaditeľka Gymnázia Jána Hollého v Trnave Marianna Katreniaková.

 

V tomto týždni vedenie župy odovzdá zrekonštruované športoviská aj študentom Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci a Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch.

 

Workoutové ihrisko v areáli GJH. Foto: TTSK

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama