Trnavské rybníky
reklama

K parkovisku na Rybníkovej ulici v Trnave pribudlo ďalších 180 miest

AKTUALITY - Trnava | 13.9.2023, 09.21, prispievatelia

Podľa primátora Petra Bročku je to dočasné riešenie. Ak sa samospráve podarí pozemok kúpiť, parkovacie miesta pôjdu pod zem.

K parkovisku na Rybníkovej ulici v Trnave pribudlo ďalších 180 miest

Vjazd na nové parkovacie miesta je zo "starého" parkoviska na Rybníkovej. Foto: PAVOL MACHOVIČ

Cukrovar bývanie
reklama

 

V blízkosti centra Trnavy na Rybníkovej ulici pribudlo približne 180 nových parkovacích miest. Vznikli na dlhodobo nevyužívanom pozemku bývalého cukrovaru, ktorý si radnica prenajala.

 

Podľa primátora Trnavy Petra Bročku ide v tomto prípade o dočasné riešenie. Samospráva má podľa neho záujem toto územie odkúpiť, potom by parkovacie miesta išli pod zem.

 

Novovytvorené parkovacie miesta rozšírili kapacitu vedľajšieho mestského parkoviska, na ktorom je tiež približne 180 miest na parkovanie.

Mini Trnava
reklama

 

Zaradené sú do spoplatnenej zóny B, v ktorých sa podľa nového všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní platí denne od 8:00 do 22:00 pri platbe cez aplikáciu alebo v parkovacom automate 60 centov na hodinu, pri platbe cez SMS 80 centov za hodinu.

 

Trnavčania s kartami rezidenta môžu na parkoviskách s označením B parkovať zadarmo.

 

Nové parkovacie miesta. Foto: Pavol Machovič

 

 

Mesto Trnava bude spoločnosti United Industries platiť za pozemok ročné nájomné 27-tisíc eur. Vybudovanie parkovacích miest stálo 210-tisíc eur.

 

Areál cukrovaru je v tesnom dotyku s historickým centrom Trnavy. Nové miesta poslúžia aj návštevníkom mesta ako najlacnejšia možnosť na zaparkovanie po tom, ako bude rezidentské parkovanie zavedené v celom meste.

 

Nové miesta výrazne rozšírili parkovaciu kapacitu na Rybníkovej. Foto: Mesto Trnava

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama