Trnavské rybníky
reklama

Pri Zelenči chce investor postaviť halu pre skladovanie a montáž výrobkov

AKTUALITY - Región | 13.9.2023, 16.12, prispievatelia

Investor predpokladá, že sa tam bude montovať vnútorné vybavenie automobilov, káblové zväzky, plastové dielce alebo drobné elektroprístroje.

Pri Zelenči chce investor postaviť halu pre skladovanie a montáž výrobkov

Vizualizácie haly, ktorú chce investor postaviť. Zdroj: dokumenty pre úrady

Cukrovar bývanie
reklama

 

Ponuku výrobno-skladovacích priestorov v okolí Trnavy má rozšíriť výrobno-skladovacia hala pri diaľnici D1 v Zelenči, ktorú plánuje postaviť spoločnosť IB Industry center.

 

Hala s podlahovou plochou takmer 90-tisíc metrov štvorcových má slúžiť hlavne na skladovanie, ale čiastočne aj na montáž a kompletizáciu výrobkov.

 

Vyplýva to zo zámeru, ktorý bol predložený na posudzovanie úradom. Spoločnosť podobný zámer predstavila aj začiatkom roku 2020, vtedy sa proti nemu postavili obyvatelia Zelenča.

Munipolis Trnava
reklama

 

Obávali sa zhoršenia životného prostredia, ale aj príchodu robotníkov z cudziny, keďže vtedajší zámer rátal aj s ubytovacími kapacitami.

 

Orientačné náklady na výstavbu odhaduje investor na 48 miliónov eur, so začiatkom výstavby ráta v druhom štvrťroku 2024.

 

Hala by mala byť daná do prevádzky o rok neskôr, teda v roku 2025. Súčasťou výrobno-skladovacej zóny má byť aj viac ako 220 parkovacích miest.

 

Na funkciu ľahkej výroby a montáže pre automobilový a elektrotechnický priemysel má slúžiť najviac 30 percent podlahovej plochy haly.

 

Pohľad na pozemok, kde má stáť nová hala. Foto: dokumenty pre úrady

 

 

Investor predpokladá, že sa tam bude montovať vnútorné vybavenie automobilov, káblové zväzky, plastové dielce alebo drobné elektroprístroje.

 

V roku 2020 konateľ IB Industry center Oto Hornáček obyvateľom Zelenča na verejnom zhromaždení vysvetľoval, že zóna má slúžiť hlavne pre dodávateľov automobiliek v oblasti elektromobility.

 

„Navrhovaná činnosť rozšíri ponuku výrobno-skladových priestorov s prislúchajúcou infraštruktúrou a administratívnymi priestormi. Vybraná lokalita je určená na umiestnenie objektov tejto funkcie,“ píše sa v zámere.

 

Povoľujúcimi orgánmi sú v tomto prípade obec Zeleneč a Okresný úrad Trnava.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama