Trnavské rybníky
reklama

Pri Zelenči chce investor postaviť halu pre skladovanie a montáž výrobkov

AKTUALITY - Región | 13.9.2023, 16.12, prispievatelia

Investor predpokladá, že sa tam bude montovať vnútorné vybavenie automobilov, káblové zväzky, plastové dielce alebo drobné elektroprístroje.

Pri Zelenči chce investor postaviť halu pre skladovanie a montáž výrobkov

Vizualizácie haly, ktorú chce investor postaviť. Zdroj: dokumenty pre úrady

reklama

 

Ponuku výrobno-skladovacích priestorov v okolí Trnavy má rozšíriť výrobno-skladovacia hala pri diaľnici D1 v Zelenči, ktorú plánuje postaviť spoločnosť IB Industry center.

 

Hala s podlahovou plochou takmer 90-tisíc metrov štvorcových má slúžiť hlavne na skladovanie, ale čiastočne aj na montáž a kompletizáciu výrobkov.

 

Vyplýva to zo zámeru, ktorý bol predložený na posudzovanie úradom. Spoločnosť podobný zámer predstavila aj začiatkom roku 2020, vtedy sa proti nemu postavili obyvatelia Zelenča.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Obávali sa zhoršenia životného prostredia, ale aj príchodu robotníkov z cudziny, keďže vtedajší zámer rátal aj s ubytovacími kapacitami.

 

Orientačné náklady na výstavbu odhaduje investor na 48 miliónov eur, so začiatkom výstavby ráta v druhom štvrťroku 2024.

 

Hala by mala byť daná do prevádzky o rok neskôr, teda v roku 2025. Súčasťou výrobno-skladovacej zóny má byť aj viac ako 220 parkovacích miest.

 

Na funkciu ľahkej výroby a montáže pre automobilový a elektrotechnický priemysel má slúžiť najviac 30 percent podlahovej plochy haly.

 

Pohľad na pozemok, kde má stáť nová hala. Foto: dokumenty pre úrady

 

 

Investor predpokladá, že sa tam bude montovať vnútorné vybavenie automobilov, káblové zväzky, plastové dielce alebo drobné elektroprístroje.

 

V roku 2020 konateľ IB Industry center Oto Hornáček obyvateľom Zelenča na verejnom zhromaždení vysvetľoval, že zóna má slúžiť hlavne pre dodávateľov automobiliek v oblasti elektromobility.

 

„Navrhovaná činnosť rozšíri ponuku výrobno-skladových priestorov s prislúchajúcou infraštruktúrou a administratívnymi priestormi. Vybraná lokalita je určená na umiestnenie objektov tejto funkcie,“ píše sa v zámere.

 

Povoľujúcimi orgánmi sú v tomto prípade obec Zeleneč a Okresný úrad Trnava.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama