Slovnaft Cup: Spartak postúpil po jasnom víťazstve, Malženice na penalty

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.9.2023, 21.48, Ján Král

V stredu si zabezpečil postup aj Slovan Bratislava, ktorý vyradil Svätý Jur po výsledku 7:0.

Jakub Paur strelil v Šuranoch prvý hetrik vo svojej kariére. Foto: Lukáš Grinaj

Futbalisti trnavského Spartaka splnili svoju úlohu favorita, v zápase druhého kola Slovnaft Cup-u zvíťazili na tímu účastníka piatej ligy juhovýchod ŠK Šurany 8:0 a zabezpečili si postup do ďalších bojov v slovenskom pohári.

Andeli otvorili skóre v 22. minúte, prvý súťažný gól zaznamenala nová akvizícia andelov Michal Ďuriš. Krátko na to skóroval Bainovič a silnú šesťminútovku andelov zavŕšil tretím gólom Ofori.

Cez polčas tak mohol tréner Spartaka Gašparík, ktorému chýbali reprezentanti Ristovski, Zeljkovič a Kóša, vystriedať s prehľadom až piatich hráčov.

Striedajúci Paur dosiahol v druhom polčase hetrik, jeden gól pridal čerstvý krídelník Azango a v závere ešte pečatil na 8:0 Breznik.

Druholigové Malženice sa potrápili v druhom kole pohára u ďaľšieho piatoligistu z Bábu. Po bezgólovej remíze v riadnej hracej dobe zvíťazili napokon v penaltovom rozstrele 5:4.

Spartak v ďalšom kole pocestuje na ihrisko aktuálneho lídra tretej ligy z Lehoty pod Vtáčnikom, zápas je naplánovaný na 11. októbra o 15:00.

Malženice pôjdu do Bešeňova, kde je duel stanovený na 27. septembra o 15:30.

Slovnaft Cup – 2. kolo:

ŠK Šurany – FC Spartak Trnava 0:8 (0:3)
Góly: 22. Ďuriš, 27. Bainovič, 28. Ofori, 46., 50. a 84. Paur (tretí z pen), 55. Azango, 80. Breznik
ŽK: Breznik
Rozhodovali: Vaňo – Vitko, Lauer
Diváci: 2122
ŠURANY: Ostrožlík – Da Silva, Magdolen, Kružlík, Homola (63. Halás) – Sádovský (63. Turan), Braun (46. Blanár), Komora, Zelenák,  Brezánsky (27. Kuruc) – Vadkerti (70. Pinteš). Tréner: Fehervári.
SPARTAK: Vantruba – Procházka, Šulek, Gorosito, Breznik – Bainovič (46. Ujlaky) – Ofori (46. Azango), Peňa, Bernát (46. Štefánik), Daniel (46. Oseni) – M. Ďuriš (46. Paur). Tréner: Gašparík.

ŠK Báb – Malženice 0:0, na penalty 4:5
ŽK: Rusnák, Horvát
Diváci: 400
MALŽENICE: Vasiľ – Rýzek, Rusnák, Vaško (56. R. Kóša), Kurej – Šarmír (64. Rehák), P. Karhan – Nagy (64. Horvát), Cleber, Repa (46. Mokoš) – Chovan. Tréner: Bartoš.