Trnavské rybníky
reklama

To je výkon! Martin Valica najazdil do práce na bicykli vyše 2000 kilometrov

AKTUALITY - Trnava | 14.9.2023, 11.31, prispievatelia

Počas júnovej kampane Do práce na bicykli jazdil každý deň zo Senice do Trnavy alebo Špačiniec a späť.

To je výkon! Martin Valica najazdil do práce na bicykli vyše 2000 kilometrov

Martin Valica na mestskom bicykli, do Trnavy jazdil, samozrejme, na inom. Foto: Pavol Machovič

Cukrovar Trnava
reklama

 

Do národnej kampane Do práce na bicykli sa v Trnave v tomto roku zapojilo 183 tímov a 683 jednotlivcov, ktorí spoločne najazdili viac ako 100 tisíc kilometrov. Na tomto výsledku má podiel aj Martin Valica z Univerzity sv. Cyrila a Metoda.

 

V júni absolvoval cestu zo Senice do Trnavy a naspäť každý deň. Za mesiac tak najazdil 2088 kilometrov. Viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská, sama aktívna cyklistka, mu pri oceňovaní najúspešnejších účastníkov kampane odovzdala ocenenie za najviac najazdených kilometrov medzi jednotlivcami.

 

„V júni som na bicykli dochádzal denne zo Senice do Trnavy, prípade do Špačiniec, kde máme laboratóriá. Každý deň to bolo približne 50 kilometrov tam a 50 naspäť,“ potvrdil Valica.

Munipolis Trnava
reklama


 

 

Martinovi Valicovi odvozdala ocenenie viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská. Foto: Pavol Machovič

 

 

Problém nemal ani v prípade dažďa, jeho bicykel je vybavený taštičkou s pršiplášťom. Na bicykli jazdí do práce aj mimo kampane, ale vtedy nie úplne každý deň.

 

Univerzita sv. Cyrila Metoda má podľa neho vytvorené dobré podmienky pre tých, ktorí využívajú bicykel na cestu do práce, vrátane možností na osobnú hygienu.

 

Martina Valicu od jazdenia medzi Senicou a Trnavou neodradil ani pre cyklistov problematický úsek cez horský priechod Biela hora medzi Jablonicou a Trstínom.

 

Priznáva, že nie je veľmi príjemné mať v tomto úseku so zákrutami jeden kamión za sebou a druhý v protismere, jedinou dobrou radou v tomto prípade je tlačiť sa čo najviac na krajnicu.

 

Ocenení za výkony v súťaži Do práce na bicykli na trnavskej radnici. Foto: Pavol Machovič

 

Dobrou správou však podľa neho je, že cesta I. triedy tu bola zrekonštruovaná a krajnice rozšírené. Pri ceste do laboratórií v Špačinciach s chuťou využíval novú cyklocestičku medzi Bohdanovcami nad Trnavou a Špačincami, čo bol zasa najbezpečnejší úsek na trase.

 

Viceprimátorka Eva Nemčovská ocenila aj tím s najväčším počtom najazdených kilometrov. Štvorica cyklistov zo spoločnosti Skartek odjazdila spolu 3877 kilometrov. Medzi zamestnancami Mestského úradu v Trnave obhájil minuloročné víťazstvo Ján Šturdík, ktorý najazdil 335 kilometrov.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama