Výborný futbal v Michalovciach: Spartak jasne viedol, z duelu napokon dráma

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.9.2023, 19.57, Ján Král

Útočník Trnavy Michal Ďuriš strelil v dueli s Michalovcami svoj stý ligový gól v kariére.

Výborný futbal v Michalovciach: Spartak jasne viedol, z duelu napokon dráma

Michal Ďuriš ukázal, že bude pre Spartak veľkým prínosom. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak Trnava nastúpil v Michalovciach bez zranených Gorosita, Daniela a Bukatu. Nová akvizícia do obrany Djurič prišiel do klubu so svalovým zranením a ešte nie je k dispozícii.

Naopak, ďalšie dve nové tváre Bernáta a Ďuriša zaradil tréner Gašparík do základnej zostavy.

Už v druhej minúte sa mu za dôveru odvďačili gólovou akciou. Mikovič vyhral súboj na súperovej polovičky, posunul na Azanga, ten posunul do stredu Ďurišovi, cez ktorého išla lopta až do šesnástky, kde nešetril krokom Bernát, ktorý pohotovo otvoril skóre.

Andeli pokračovali v aktivite a v 10. minúte sa zapísala do listiny strelcov aj druhá septembrová akvizícia. Ofori na rohu šestnástky vyškolil Volanakisa, posunul do behu Bernátovi, ktorý z uhla poslal loptu do päťky, kde ešte Kóša nedokázal zakončiť, ale Ďuriš pohotovo dorazil – 0:2.

Michal Ďuriš týmto gólom zároveň vstúpil do Klubu ligových kanonierov, išlo o jeho stý presný zásah vo všetkých ligách, v ktorých hral.

Po štvrťhodine hry urobili akciu na ľavej strane Bernát s Mikovičom, Ďuriš však dostal prihrávku ľahko za seba a z dobrej pozície tak už nedokázal presne zakončiť.

Na opačnej strane musel zasahovať Takáč po Zubairovej rane spoza šestnástky.

V 24. minúte Michalovce ešte odvrátili Oforiho prihrávku do šestnástky, na hranici pokutového územia ale loptu zachytil Koštrna, ideálne odcentroval na päťku, kde si nabehol jeden z najnižších hráčov na ihrisku Azango a hlavou zvýšil už na 0:3!

Brankár Michaloviec Száraz si pripísal kvalitný zákrok až v 28. minúte, Bernátovu obaľovačku vyrazil na roh, po ktorom z voleja pálil Zeljkovič, no jeho delovku zastavil Marjanovič.

Trnavčanom zápas chutil, po polhodine hry zamestnal Száraza tvrdou ranou Bainovič.

Michalovce korigovali v 36. minúte. Jánošík rozbehol kolmicou do šestnástky Danka, ten prihrávkou našiel úplne voľného Marcina, ktorý vo vyloženej príležitosti bez prípravy prestrelil Takáča.

Spartak však ešte do prestávky korunoval výborný výkon a navýšil svoje vedenie. Ofori v pokutovom území prešiel okolo obrancov Michaloviec ako okolo kužeľov a jedovkou z pravej strany nachytal na prvej tyči Száraza – 1:4.

Tréner Michaloviec Petruš cez polčas vystriedal troch hráčov a jeho tím sa dokázal vrátiť do zápasu.

V 52. minúte si na prihrávku nového muža na trávniku Van Kessela do šestnástky nabehol Marcin a z pomerne veľkého uhla druhýkrát v zápase prekonal Takáča.

Andeli mohli opäť odskočiť do komfortného náskoku, najprv Bernát a o čosi neskôr Bainovič však dobré pozície nepretavili do gólového rozuzlenia.

Po Azangovej prihrávke dostal loptu do siete Duriš, gól však pre ofsajd neplatil.

V 68. minúte znížili Michalovce už len na rozdiel jediného gólu. Takáč rozohral v šestnástke na Štetinu, ktorý mu vrátil loptu do šprajcu s Van Kesselom, od ktorého sa lopta odrazila do siete.

Michalovce vycítili šancu na zvrat, po Van Kesselovej prihrávke však na zadnej žrdi zlyhal v koncovke Marcin. Kapitán Michaloviec potom neuspel ani streľbou spoza šestnástky, Takáč vyrazil na roh.

Trnavčania ustáli snahy Zemplínčanov o vyrovnanie a po divokom výsledku 3:4 berú z východného Slovenska tri body.

Niké liga – 7. kolo:

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 3:4 (1:4)
Góly: 36. a 52. Marcin, 69. Van Kessel - 2. Bernát, 10. M. Ďuriš, 24. Azango, 45. Ofori
ŽK: Adekunle, Bahi, Žofčák - Koštrna
Rozhodovali: Kružliak – Jekkel, Hrmo
Diváci:
MICHALOVCE: Száraz – Marjanovič, Jeřábek, Volanakis (46. Bahi)  – Magda, Zubairu, S. Danko (46. Žofčák), Vaško, Marcin (86. Steinhübel) – Jánošík (46. Van Kessel), D. Pavúk (71. Adekunle). Tréner: Petruš.
SPARTAK: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Ofori (87. Ristovski), Bernát (79. Paur), Bainovič (74. Procházka), Azango – M. Ďuriš. Tréner: Gašparík.

Marek Petruš, tréner Michaloviec: „Škrt cez rozpočet nám urobilo zranenie Maťa Bednára v rozcvičke. Tesne pred zápasom sme museli meniť obrannú formáciu, ktorá v prvom polčase vyzerala tragicky. Na začiatku sme prehrávali hneď 0:2 po hrubých chybách, ale Trnava vyzerala výborne a nám nešlo skoro nič. Znížili sme na 1:3 a mali sme polčas doviesť aspoň do tohto stavu. Čo bolo pozitívne, bola hra v druhom polčase. Povedali sme si, že nemáme čo stratiť, treba zabojovať a dohrať to so cťou. Dalo sa na to z našej strany pozerať. Nestačilo to ani na remízu. Trnava mala viac gólových príležitostí, ale mňa teší výkon z druhého polčasu. Nad tým prvým je treba popremýšľať, lebo už to bol tretí zápas, keď v prvom polčase inkasujeme dva a viac gólov. Štyri inkasované góly, nezaslúžili sme vyhrať, ale za druhý polčas musím chlapcov pochváliť.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Mali sme výborný vstup do zápasu, aj prvý polčas. Zápas sme mali jasne pod kontrolou, viedli sme o tri góly, bolo 4:1, čo nám veľmi pomohlo do polčasovej prestávky. Napriek tomu som mal cez polčas výhrady voči mužstvu a dosť vecí mi prekážalo. Netýkali sa výkonu, lebo ten bol výborný, skôr prístupu, podceňovania a vypúšťania niektorých vecí. Apeloval som na nich a mužstvo ma nepočúvlo a mohlo sa nám nevyplatiť. Cítil som, že nerobia veci tak, akoby mali a futbal je vrtkavý. Nakoniec sme to nejako ustáli, ale bolo to veľmi ťažké a zbytočná dráma. Toto víťazstvo by som chcel venovať chalanom, ktorí prišli z Trnavy, pretože u nás je jarmok a oni merali cestu, aby nás povzbudili, a to si veľmi vážime.“