Futbal, 7. liga: Bučany zastavili Červeník, Madunice úradovali vo Zvončíne

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 17.9.2023, 19.27, prispievatelia

Doteraz nezdolaný Červeník prehral v Bučanoch. Tento výsledok, pochopiteľne, zmenil poradie na čele tabuľky. Po dvoch týždňoch opäť štyrmi gólmi zaujal aj strelec Maduníc Matej Slovák, ktorý má už na konte trinásť gólov.

Pavol Orolín si v zápase s Červeníkom výborne nabehol za obranu do šestnástky a zblízka prekonal prekonal brankára Kubatku. Strelil tak druhý dôležitý gól Bučian. Foto: Ján Král

Jediným mužstvom, ktoré v tomto ročníku zatiaľ neprehralo, zostal už len Cífer. V tomto kole Cíferčania hostili Kátlovce a dlho to vyzeralo na ďalšie prekvapenie. V prvom polčase sa hralo bez gólov, ale na začiatku druhého predsa len otvoril skóre domáci Matlák, ďalšie dva góly zaznamenal Fekete. Cífer sa týmto víťazstvom vyšvihol v tabuľke na prvú priečku.

Bučany mali pred týmto kolom osem bodov, ich súper z Červeníka raz toľko. Domácim sa z toho kolená neroztriasli, naopak, už v 16. minúte viedli o dva góly zásluhou Fančoviča a Orolína. V druhom polčase pridal tretí gól Sedlák a vyzeralo to tak, že výsledok je jasný. Červeník sa tlačil dopredu, góly však začal strieľať až v závere keď najskôr v 87. minúte znížil Gábriš a v 90. aj Nemček. Na vyrovnanie už hosťom nezostal čas.

Siladice po víťazstve nad Drahovcami poskočili na druhú priečku tabuľky. Ich víťazstvo zabezpečili v druhom polčase striedajúci hráči. S polčasovým výsledkom 2:2 sa nechcel uspokojiť najskôr Stojkov a potom tesne pred koncom ani Trnovec, ktorý zvýšil na konečných 4:2.

Zvončín a Madunice boli po šiestich kolách v tabuľke susedia s rovnakým počtom bodov. Žiadny vyrovnaný zápas sa však vo Zvončíne nekonal, Madunice tam nastrieľali sedem gólov. Nebol to žiadny problém, keďže mali so sebou Mateja Slováka, ktorý strelil opäť raz štyri góly. S trinástimi gólmi je, samozrejme, najlepším strelcom súťaže.

Vedúcej trojice sa drží Majcichov, ktorý vyhral nad poslednými Hornými Orešanmi 4:2. V zápase Veľké Orvište – Krakovany sa zrodila remíza 1:1, v stretnutí Bohdanovce – Ružindol žiadny gól nepadol.

7. liga – 7. kolo

Cífer - Kátlovce 3:0 (0:0)

Góly: 52. Matlák, 70. a 80. Fekete

CÍFER: Tollarovič – Ochaba, Burian, Húževka, Klačo, Domorák, Korbelič, Matlák, Fekete, Blaško, Grosman (Lukačovič, Tóth, Bajza, Repa, Lukovič)

KÁTLOVCE: Banič – Orihel, Mačica, Hupka, Hlavatovič, Červeňanský, M. Sliva, D. Sliva, Boc, Uváček

Zvončín – Madunice 1:7 (1:5)

Góly: 45. Zelenský (pen.) - 4., 38., 39. a 64. Slovák, 4. a74 Mráz, 28. Vandák (vlastný),
ZVONĆÍN: Strmenský – Staráček, Zelenský, Blejštil, Vandák, Glasa, Klenkovič, Mesíček, Čechovič, Hmam, Rumpel (Kučera, Čambor, Augustín)

MADUNICE: Jamrich – Masnica, Kabát, Strecký, Gašparovič, Belica, Skýpala, Mráz, Kurinec, Slovák, Ostrovský (Dzuro, Kolarik, Janíček)

Bohdanovce – Ružindol 0:0

BOHDANOVCE: Kopúnek – Školek, Palšovič, Daniš, Faga, Mihálik, Cuninka, Dufek, Sanny, Ocelka, Hoblík (Brna, Brestovanský, Braniša)

RUŽINDOL: Uhlár – Backa, Turoň, Huraj, Tomovič, Minarovič, Grígel, Moncman, Ostrý, Kubíček, Laurinec (Mahdal, Penyak, Tomašovič, Parnahaj, Adamčík)

Bučany – Červeník 3:2 (2:0)

Góly: 7. Fančovič, 16. Orolín, 63. Sedlák – 87. Gábriš, 90. Nemček

BUČANY: Jamrich – Vavro, Fančovič, Gottwald, Cíferský, Krška, Orolín, Habes, Braniša, Sedlák, Zázik (Jančovič, Lenchur, Rafi)

ČERVENÍK: Kubatka – Nemec, Kopún, krigovský, Farkaš, Gábriš, Ješko, Kubička, Vančo, Brestovanský, Uhrík (Reho, Táčovský, Nemček, Martinkovič)

Siladice – Drahovce 4:2 (2:2)

Góly: 27. Babic, 39. D. Bališ, 76. Stojkov, 89. Trnovec – 10. Hargaš, 33. Németh

SILADICE: Dúcky – Mesároš, Rau, Jarábek, Vido, Bališ, Dvorský, Sekereš, Kadlec, Babic, Lančarič (Stojkov, Macura, Trnovec)

DRAHOVCE: Stanko - Rusnák, Jánošík, Kosa, Németh, Šerjeník, Marušic, Cesnek, Hargaš, Zajac, Dusík (Bihari, Michálek)

Majcichov – Horné Orešany 4:2 (1:1)

Góly: 38. a 71. Oboril, 53. Tančok, 64. Gergely – 20. Zelenay, 82. Blažo

MAJCICHOV: Vrbovský – Oboril, Morvay, Chynoradský, Štrbo, Kalivoda, Marek, Ondriš, Gerši, Tančok, Gergely (Scheip, Zubčák, Parák, Holovič)

HORNÉ OREŠANY: Kluka – Miko, Maron, Brestovanský, Lukačovič, Malý, Jankech, Blažo, Hurek, Mekký, Zelenay (Peško, Turcár, Houdek)

Veľké Orvište – Krakovany 1:1 (1:1)

Góly: 41. Zdenek (pen) – 18. Gažík

VEĽKÉ ORVIŠTE: Nemček – Ballon, Dékaň, Šiška, Zdenek, Pavlovič, Janík, Daniš, Chudý, Weselowski, Veľký (M. Vavrinec, Juríček, J. Vavrinec)

KRAKOVANY: Haršáni – Potrok, Rechtorík, Michálek, Valo, Orviský, Gažík, Šurin, M. Pažík, Andrísek, Š. Pažík (Machač)