Futbal, 8. liga A: Biely Kostol zdolal Modranku, v Križovanoch remíza

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 17.9.2023, 20.29, prispievatelia

Sedem zápasov – sedem výhier. Taká je bilancia futbalistov Zelenča v ôsmej lige A po tomto víkende. Body nestratili ani na pôde bolerázskeho béčka, kde triumfovali 4:1. Po dva góly víťazného celku strelili Juraj Horváth a Tibor Zlatohlávek. Aktuálny náskok Zelenča na čele tabuľky je už šesť bodov.

Futbal, 8. liga A: Biely Kostol zdolal Modranku, v Križovanoch remíza

Za Hrnčiarovce vyrovnával v Križovanoch Peter Vozár. Foto: Ján Král

Na druhé miesto sa posunula Košolná výhrou 2:1 nad Smolenicami, ktoré, naopak, spadli na samý chvost ligového pelotónu. Smolenice mohol poslať už v tretej minúte do vedenia Boris Mikláš, no nepremenil ponúknutú príležitosť z bieleho bodu. O výhre domácich rozhodol v 77. minúte Roman Hudek.

V šlágri kola zvíťazil Biely Kostol v Modranke 2:1 a preskočil ju v tabuľke. Všetky góly padli ešte do prestávky, za domácich sa presadil Nikolas Zvolenský, za hostí trafili do čierneho Dušan Mrva a Bruno Klokner.

Z popredných tímov tabuľky neuspeli ani Voderady, ktoré prehrali 1:3 v Dolnej Krupej. O výhre domácich rozhodli dva góly medzi 54. a 57. minútou, o ktoré sa postarali Michal Vyskoč a Norbert Hegyi.

Slávia Trnava počas jarmočného víkendu privítala posledný tím tabuľky z Dechtíc. Ako prví trafili do čierneho hostia, Trnavčania však dokázali skóre otočiť na 2:1. Obrat sa následne podaril aj Dechticiam, ktoré sa v 70. minúte dostali do vedenia 3:2. Remízu mohol domácim zaistiť Marek Slovák, no nepremenil pokutový kop. Za hostí sa dvakrát presadil už desaťgólový najlepší strelec súťaže Ľuboš Heltko.

Dolné Orešany v derby porazili Suchú nad Parnou najtesnejším rozdielom 1:0. Rozuzlenie prišlo v samom závere duelu, keď tri body domácim zabezpečil Martin Mišči.

Naopak už v úvode stretnutia sa udialo všetko podstatné medzi Križovanmi a Hrnčiarovcami. Domáci išli do vedenia v druhej minúte gólom Michala Táčovského, o konečnej podobe výsledku rozhodol v ôsmej minúte hosťujúci Peter Vozár.