Trnavské rybníky
reklama

Rekonštruujete rodinný dom? Nepodceňte zateplenie! 

SERVIS - Dom a záhrada | 18.9.2023, 09.55, reklamný článok

Zateplenie rodinného domu prináša svojim majiteľom značné finančné úspory. Tepelná izolácia zabezpečí nielen nižšie náklady na vykurovanie a klimatizovanie interiéru, ale výrazne predĺži aj životnosť nehnuteľnosti.

Rekonštruujete rodinný dom? Nepodceňte zateplenie! 

Ilustračné foto: dreamstime.com

 

Zateplenie domu má veľký význam z technického aj z hygienického hľadiska, no tiež je aj estetickým prínosom.

 

Vhodný izolačný materiál podporí v domácnosti správnu teplotnú pohodu a zníži riziká kondenzovania vody, keďže vlhkosť je spojená so vznikom plesní a s inými poruchami v interiéri.

 

Zateplenie domu však prinesie úžitok iba vtedy, keď sa aplikuje správne a pri realizácii sa používajú len kvalitné materiály a vhodné pracovné náradie.                 

 

 

Kvalitné materiály  

Strecha a steny tvoria asi tri štvrtiny celkovej plochy rodinného domu, cez ktoré môže unikať teplo. Zateplenie je preto výhodné opatrenie nielen z pohľadu tepelného komfortu v domácnosti, ale aj z pohľadu úspory energií.

 

Na zateplenie rodinného domu je však nutné zvoliť vhodnú izoláciu. Ideálna izolácia je taká, ktorá je ohľaduplná voči ľuďom aj voči životnému prostrediu.

 

No okrem materiálov je pri všetkých stavebných prácach rovnako dôležité tiež pracovné náradie a lešenie, prípadne nájazdové rampy, aby rekonštrukcia rodinného domu išla ľahko od ruky a bola bezpečná.

 

 

Bezpečné lešenie  

Pri zatepľovaní rodinného domu je dôležité zvoliť nielen vhodné pracovné náradie, ale aj kvalitné stabilné alebo mobilné lešenie.

 

Či zvolíte lešenie na predaj alebo lešenie z požičovne, v oboch prípadoch sa o druhu a veľkosti lešenia poraďte s odborníkmi. Pripravte sa na to, že každá renomovaná požičovňa lešenia potrebuje od stavebníka pred prenájmom určité informácie.

 

Medzi základné údaje patrí typ fasády, plánovaný rozsah prác, dĺžka prenájmu a oznámenie špecifických požiadaviek ohľadom montáže alebo demontáže lešenia.

 

Preto je dôležité osloviť takú požičovňu, ktorá zamestnáva profesionálov a dbá o bezpečnosť. Požičovňu, ktorá zapožičiavané lešenia pravidelne kontroluje a ktorá ich udržiava v dobrom technickom stave.

 

 

Maximálna ochrana 

Pri zatepľovaní domu je dôležité zatepliť nielen obvodové steny, ale aj strop a strechu. Fúkanou izoláciou sa skvelo zatepľujú aj také miesta, ktoré sú pod strechou ťažko prístupné.

 

Izolovanie trvá pomerne krátko a môže sa robiť v ktoromkoľvek ročnom období - bez ohľadu na počasie, aj keď prší alebo sneží.

 

Izolačný materiál sa aplikuje pomocou špeciálneho prístroja priamo na určené miesto a izolačná vrstva nie je prerušovaná žiadnymi spojmi.

 

Ideálna izolácia je taká, ktorá izoluje teplo aj hluk, je odolná voči vlhkosti, odpudzuje hmyz aj hlodavce a ktorá zabezpečuje domu čo najvyššiu protipožiarnu ochranu.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama