Trnavské rybníky
reklama

V Hrnčiarovciach nad Parnou natáčali simulovanú zrážku cyklistu s autom

AKTUALITY - Región | 18.9.2023, 12.21, prispievatelia

Lokalitu si vybrali naozaj dobre, dostať sa z Hrnčiaroviec do Trnavy na bicykli je problém. Mohla by ho vyriešiť cyklotrasa s podchodom pod cestou I. triedy.

V Hrnčiarovciach nad Parnou natáčali simulovanú zrážku cyklistu s autom

Figurína zrážku s autom "prežila", cyklista by bol na tom horšie. FOTO: pm

reklama

 

Poukázať na potrebu riešenia rýchlosti na cestách, ale aj na potrebu budovania cyklistickej infraštruktúry má video zo simulovanej zrážky cyklistu s autom, ktoré pripravuje Trnavský samosprávny kraj.

 

Natáčali ho dnes na účelovej komunikácii v Hrnčiarovciach nad Parnou v rámci aktivít k Európskemu týždňu mobility. Obec v susedstve Trnavy nemá z pohľadu chodcov a cyklistov dobre vyriešené spojenie s krajským mestom.

 

„Pre cyklistov a chodcov z Hrnčiaroviec nad Parnou je vážny problém dostať sa cez cestu I. triedy do Trnavy, kde chodia napríklad do práce, na nákupy, za kultúrou. Riešením by bolo pri rekonštrukcii mosta jeho rozšírenie, aby tam mali priestor aj chodci a cyklisti, a podchod pod cestou I/61 v správe Slovenskej správy ciest,“ povedal starosta obce Marcel Škorec.

Munipolis
reklama

 

Podľa cyklokoordinátorky Trnavského samosprávneho kraja Silvie Prokopovej Slovenská správa ciest preferuje skôr nadchod nad cestou, ktorý je z pohľadu hendikepovaných ľudí ale aj z priestorových dôvodov menej vhodným riešením.

 

Trnava sa bude podľa primátora Petra Bročku uchádzať v aktuálnej výzve o peniaze z Plánu obnovy aj na cyklistické spojenie krajského mesta s Hrnčiarovciami nad Parnou.

 

Trnavský samosprávny kraj sa chce zasa angažovať na jej pokračovaní do Zelenča.

 

 

Meranie rýchlosti na ceste I. triedy pri Hrnčiarovciach nad Parnou podľa Prokopovej ukázalo, že z osemdesiatich meraní len dve vozidlá išli predpísanou rýchlosťou, 78 vozidiel rýchlosť prekročilo.

 

Edukatívne video zo simulovanej zrážky cyklistu s autom v rýchlosti 30 a v rýchlosti 50 kilometrov za hodinu sa dostane do stredných škôl.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama