Spartakovské ženy napriek hernej prevahe proti Banskej Bystrici nebodovali

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.9.2023, 08.49, prispievatelia

Gól  Michaely Martiškovej na body nestačil.

Trnavčanky tentokrát proti Banskej Bystrici ťahali za kratší koniec. Foto: Ľubomír Horňák

Futbalistky Spartaka v šiestom kole ligy podľahli na domácej pôde v Jaslovských Bohuniciach súperkám z Banskej Bystrice, zaznamenali druhú prehru v sezóne.

V súboji tabuľkových susedov začali lepšie hostky zo stredného Slovenska. Už v šiestej minúte vystihli rozohrávku Trnavčaniek a následný rýchly protiútok zakončila Lenka Mazuchová gólovo – 0:1.

Červeno-čierne sa po tomto momente usadili na polovici súperiek so snahou čo najskôr vyrovnať, no narážali na dobre organizovanú defenzívu Dukly, prípadne ich brzdili nepresné prihrávky, či zlé rozhodnutia vo finálnej fáze situácií.

Do konca úvodného dejstva sa aj napriek viacerým sľubným šanciam domácich skóre nezmenilo, do kabín sa tak išlo za stavu 0:1.

V druhej 45-minútovke pokračovalo dobýjanie banskobystrickej brány v podaní hráčok Spartaka.

Gólu sa dočkali v 57. minúte, kedy sa po zmätkoch v obrane hostiek po dlhom nákope dostala lopta k Michaele Martiškovej, pred ktorou bola už iba opustená brána. Krídelníčka Spartaka ponúknutú príležitosť neodmietla a svojim druhým gólom v sezóne vyrovnala na 1:1.

Trnavčanky aj naďalej tlačili s cieľom zavŕšiť obrat, no museli sa mať stále na pozore pred kontrami Dukly. V 75. minúte potvrdila najlepšia hráčka hostiek Lenka Mazuchová výbornú kopaciu techniku, keď z veľkej vzdialenosti takmer zaskočila brankárku domácich z priameho kopu, no mierila iba do brvna.

V 81. minúte zahrávala ďalší priamy kop, tentokrát z druhej strany ihriska. Loptu nacentrovala presne do nábehu Moniky Havranovej, ktorá poslala Banskobystričanky opäť do vedenia – 1:2.

Aj napriek enormnej snahe a viacerým závarom v 16-ke vojačiek sa už skóre nezmenilo. Futbalistky zo stredného Slovenska tak vďaka obetavému tímovému výkonu a vysokej efektivite získali v Jaslovských Bohuniciach cenné tri body, po ktorých sa v tabuľke dostali práve pred červeno-čierne.

„Z našej strany to bol smolný zápas, celý čas sme boli aktívnejší, dominantnejší, mali sme viac šancí na skórovanie, veľa štandardných situácií, no napriek tomu sme prehrali. Veľmi nás to mrzí, neostáva nám nič iné, ako trénovať a snažiť sa opäť dostať na víťaznú vlnu. Duel rozhodla individuálna kvalita jednej hráčky, ktorá jeden gól dala a druhý pripravila, takže mrzí aj to, že sme ju nedokázali ustrážiť. Celý čas sme verili v obrat, pretože dej sa odohrával na súperovej polovici ihriska. Chýbal nám väčší dôraz v zakončení, viackrát sme sa v šanciach ponúkali, kto to zoberie na seba,“ zhodnotil duel kormidelník trnavských žien Matej Chocina.

Michaela Martišková proti Banskej Bystrici strelila vyrovnávajúci gól, na body to napokon nestačilo. Foto: Ľubomír Horňák

Nádej na obrat vliala trnavským farbám vyrovnávajúcim gólom Michaela Martišková. V minulej sezóne so 16-timi presnými zásahmi najlepšia ligová strelkyňa andeliek sa v aktuálnom ročníku gólovo presadila druhý raz, no na rozdiel od súboju so Slovanom jej trefa nemala bodový efekt.

„Podľa mňa sme boli jednoznačne lepším tímom, takmer celý zápas sme ich zavreli na ich polovici ihriska. Nedarilo sa nám vo finálnej fáze, naše šance sme nedokázali pretaviť na góly. Súperky nás vyškolili z efektivity, pretože boli dvakrát pri našej bráne a dali z toho dva góly. Pri mojom presnom zásahu som videla, že ich obrankyňa ide dávať hlavou malú domov, pričom brankárka stála vo vysokom postavení, nejako sa to tam poodrážalo a ja som bola v správnej chvíli na správnom mieste. Verila som v obrat, no potom sme znovu inkasovali, po čom som dúfala aspoň v remízu. Bohužiaľ, ani to nám nevyšlo,“ povedala po smolnej prehre Michaela Martišková.

Mimochodom, v najbližšom týždni ju čaká aj s ďalšími tromi hráčkami z trnavského klubu reprezentačný zraz v kategórii do 19 rokov.

„Na zraz sa už teším, je to niečo rozdielne, máme tam iné povinnosti, inú taktiku. Všetko je tam náročnejšie, pretože tie medzinárodné zápasy sa s niektorými ligovými nedajú porovnávať,“ dodala mládežnícka reprezentantka Slovenska.

Počas najbližšieho víkendu bude mať ženský klubový futbal voľno z dôvodu reprezentačnej prestávky.

Po nej Trnavčanky vycestujú v piatok 29. septembra o 19:00 k aktuálnemu majstrovi a lídrovi tabuľky z Myjavy. Hrať sa bude na hlavnom štadióne kopaničiarskeho Spartaka.

„Aj bez reprezentantiek budeme pokračovať v tréningovom procese akoby sa nič nedialo. Jediná zmena bude, že cez víkend nebudeme mať žiadny zápas. Ten týždeň a pol využijeme, aby sme sa čo najlepšie pripravili na duel s Myjavou. Už na začiatku prípravy som si hovoril, že tento súboj bude naše zrkadlo, kam sme sa za ten čas dokázali posunúť. Očakávam samozrejme náročný zápas, súper má určite veľkú kvalitu, ale svoju kvalitu máme aj my a budeme sa snažiť našou hrou zabojovať o čo najlepší výsledok,“ doplnil na záver tréner Chocina.