Trnavské rybníky
reklama

Spartak predstavil nové dresy, klub bude po novom obliekať Puma

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.9.2023, 14.25, Ján Král

Premiérovo si nové červeno-čierne dresy spartakovci oblečú na nedeľný ligový duel s Ružomberkom.

Spartak predstavil nové dresy, klub bude po novom obliekať Puma

Nové dresy Spartaka si už hráči vyskúšali pri oficiálnom fotení. Na snímke zľava Martin Bukata, Kelvin Ofori a Miha Kompan Breznik. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalový Spartak Trnava predstavil novú sadu dresov. Dizajn vychádza z tradičného červeno-čierneho prúžkového dizajnu doplneného o biele prvky.

 

Trenírky budú v čiernej farbe a štulpne v červenej alebo bielej. Zásadná zmena je, že namiesto značky Adidas bude andelov obliekať spoločnosť Puma.


Andeli sa mali pôvodne predstaviť v nových dresoch už vo štvrtkovom stretnutí Európskej konferenčnej ligy v Razgrade, kde nastúpia proti domácemu Ludogorcu (hrá sa 21. septembra o 18:45).

ŠUPA technika
reklama


Fanúšikovia ich však uvidia na hráčoch Spartaka premiérovo až v nedeľnom ligovom súboji proti Ružomberku (24. septembra od 18:00 na Štadióne Antona Malatinského).


V Bulharsku by mali Trnavčania nastúpiť v tretej neutrálnej sade dresov, ktorá bude neónovo zelená. Aj tie už sú z dielne spoločnosti Puma.

 

Ide o nariadenie UEFA, ktorá posudzuje a schvaľuje dostatočnú rozlišnosť dresov tímov, ktoré proti sebe nastúpia. 

 


Druhá sadá dresov Spartaka bude biela, tá je však ešte vo výrobe.


Fanúšikovia si nové červeno-čierne dresy budú môcť v najbližších dňoch kúpiť v klubovom fanshope, postupne bude pribúdať aj iný športový a vychádzkový sortiment.

 

Červeno-čierna kombinácia hráčom svedčí. Foto: Lukáš Grinaj

 


Návrat k značke Puma má pre Spartak aj historický zmysel. Spoločnosť obliekala trnavských futbalistov v slávnej ére na prelome šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov, keď klub získal päť majstrovských titulov.


„Isto si mnohí fanúšikovia všimli, že sa v ostatných rokoch snažíme ctiť si tradíciu a predchodcov nášho slávneho klubu. V klube ako je Spartak je to povinnosťou, a preto sme sa rozhodli vypočuť fanúšikov, ktorí si želali návrat k značke Puma. Takouto formou si chceme pri storočnom jubileu pripomenúť najslávnejšiu éru nášho klubu,“ uviedol prezident klubu Peter Macho


„To, že už koncom šesťdesiatych rokov obliekala hráčov Spartaka Puma je zásluha legendárneho Toni báčiho Malatinského a jeho kontaktov v zahraničí. Spomínam si na jednu príhodu, keď sme v roku 1987 ako dorastenci cestovali na turnaj do Nemecka a v sídle Pumy v mestečku Herzogenaurach sme si urobili prestávku, aby mohol pán Malatinský vybrať novú kolekciu dresov na ďalšiu sezónu,“ doplnil Macho.

 

Zadnej strane dresov dominuje čierna farba. Foto: Lukáš Grinaj

 


Puma oblieka aj európskych futbalových gigantov ako sú kluby Borussia Dortmund, Manchester City, Valencia ale napr. aj Slavia Praha.


„Som veľmi rád, že globálna značka Puma sa stáva partnerom takého významného a tradičného klubu ako je Spartak Trnava. Navyše, v roku, kedy klub oslavuje sté výročie od svojho založenia. Želal by som si, aby kvalita a dizajn našich produktov priniesli Spartaku šťastie nielen v boji o majstrovský titul v slovenskej najvyššej súťaži, ale aj v Európskej konferenčnej lige,“ poznamenal Ján Sochor, generálny riaditeľ Puma pre strednú a východnú Európu.

 

Oblečenie pre realizačný tím predstavili prostredníctvom klubovej fyzioterapeutky Lenky Jurišičovej. Foto: Lukáš Grinaj

 


„Spartak Trnava má jedných z najlepších a najvášnivejších fanúšikov v slovenskej lige. Preto verím, že sa nová podoba dresov bude páčiť nielen hráčom, ale práve aj fanúšikom Spartaka. Za značku Puma môžem sľúbiť, že urobíme všetko pre to, aby sa hráči cítili v našom vybavení maximálne komfortne a mohli podávať čo najlepšie výkony,“ dodal teamsport manažér značky Puma pre Českú republiku a Slovensko Miloslav Ptáček.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama