Trnavské rybníky
reklama

Trnava bude žiadať milióny z nových eurofondov na modernizáciu svojich škôl

AKTUALITY - Trnava | 21.9.2023, 13.10, prispievatelia

Do ZŠ K. Mahra plánuje radnica investovať 3,5 milióna eur, do ZŠ A. Kubinu 3,2 a do ZŠ na Námestí Slovenského učeného tovarišstva 2 milióny eur.

Trnava bude žiadať milióny z nových eurofondov na modernizáciu svojich škôl

Významnej investície by sa mala dočkať aj ZŠ Andreja Kubinu. FOTO: trnavskyhlas.sk

Cukrovar Trnava
reklama

 

Mesto Trnava sa bude uchádzať o nenávratné finančné príspevky v objeme približne 8 miliónov eur z eurofondového Programu Slovensko 2021 - 2027 na rekonštrukciu a modernizáciu svojich základných škôl na Námestí Slovenského učeného tovarišstva, Ulici A. Kubinu a Ulici K. Mahra.

 

Celkové výdavky na rekonštrukciu areálov a učební škôl majú podľa predpokladov dosiahnuť čiastku okolo 8,7 milióna eur.

 

Podanie žiadostí o nenávratné príspevky, ako aj spolufinancovanie jednotlivých projektov vo výške 8 percent z celkových oprávnených výdavkov schválili poslanci mestského zastupiteľstva.

Potulky mestom
reklama

 

Primátor Peter Bročka je presvedčený, že Trnava nemalý objem peňazí na investície do škôl aj získa

 

. „Pevne verím, že na budúci rok budú obnovené aj posledné školské dvory, ktoré nám ešte zostávajú, teda v ZŠ K. Mahra a ZŠ A Kubinu. Staneme sa tak prvým mestom na Slovensku, ktoré bude mať revitalizované všetky školské areály. K tomu sa žiadne iné krajské mesto ani nepribližuje,“ povedal Bročka.

 

Do modernizácie učební a areálu Základnej školy s materskou školou na Námestí Slovenského učeného tovarišstva plánuje samospráva investovať približne 2 milióny eur. Pôjdu do vybavenia učební informatiky a robotiky, do vybavenia telocvične a rekonštrukcie školských športovísk.

 

Do ZŠ A. Kubinu mí ísť na podobné účely 3,2 milióna a do ZŠ K. Mahra 3,5 milióna eur.

 

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR ako riadiaci orgán pre Program Slovensko 2021 – 2027 vyhlásilo výzvu na podávanie žiadostí o nenávratné finančné príspevky na rekonštrukciu a modernizáciu škôl v júli.

 

Je v nej k dispozícii 50 miliónov eur na podporu základných škôl, ale aj na budovanie alebo rekonštrukciu školských športovísk. Prvé kolo plánuje uzavrieť v polovici októbra.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama