Trnavské rybníky
reklama

Spojil ich Düsseldorf, teraz európsky pohár. Tepketey a Ofori sa stretli po rokoch

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.9.2023, 10.49, Ján Král

Obaja krídelníci sú dnes poprednými hráčmi svojich klubov - Ludogorca i Spartaka.

Spojil ich Düsseldorf, teraz európsky pohár. Tepketey a Ofori sa stretli po rokoch

Bernard Tepketey a Kelvin Ofori. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Po zápase Spartaka v Razgrade boli v družnej debate krídelníci z Ghany. Hviezdny hráč Ludogorca Bernard Tekpetey a spartakovec Kelvin Ofori spomínali na staré časy. Obaja sa stretli počas anabázy v nemeckej Fortune Düsseldorfe.


„Bernard je ako môj veľký brat, strávili sme spolu v klube dva roky,“ usmial sa Kelvin Ofori. 


Pred stretnutím sa do debaty nepúšťali, len si podali ruky a popriali všetko dobré. Po skončení duelu bol priestor aj na širší rozhovor.

ŠUPA technika
reklama

 

„Takto je to lepšie, pred súbojom sa treba sústrediť len na futbal. Rád som však kamaráta videl, skutočne dlho sme sa nestretli,“ vravel trnavský krídelník.


Kelvin je top hráč, ak dostane veľa priestoru, nezastavíte ho. Upozorňoval som na neho mojich spoluhráčov, aby ho pozorne bránili a boli pri ňom stále blízko,“ zložil poklonu trnavskému futbalistovi Tepketey.


„Samozrejme, lepší a kvalitnejší futbalista je Bernard,“ vrátil kompliment Ofori.


Pred príchodom do Lugorca hrával dnes 26-ročný Tepketey za viaceré známe kluby. Schalke 04, Paderborn, či spomínaný Düsseldorf sú všetko zaujímavé futbalové inštancie.

 

Napriek svojim skúsenostiam a papierovým predpokladom na strane bulharského tímu, sa však vyjadroval o Trnave s rešpektom.


„Analyzovali sme si Spartak, vedeli sme, že ide o dobre organizovaný tím s poctivou defenzívou a zároveň veľmi nepríjemný v ofenzíve. Museli sme rýchlo reagovať na každú loptu, ktorú sme stratili. Zároveň sme sa snažili využívať každý možný priestor, aby sme súpera zaskočili. Vedeli sme, že ak strelíme prvý gól, hra sa viac otvorí,“ vrátil sa k deju duelu Tepketey.


Obaja ghanskí legionári sa stretnú túto jeseň aj v Trnave. Odveta bude na Štadióne Antona Malatinského v piatom kole skupinovej fázy vo štvrtok 30. novembra.

 

Ak bude Ludogorec pokračovať na víťaznej vlne, môže to byť zápas, v ktorom by teoreticky už hral o postup zo skupiny.


„Pokúsime sa v tom stretnutí ukázať to najlepšie, čo je v nás. Doma sme silnejší,“ odkázal kamarátovi Ofori.

 

Z Razgradu JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama