Trnavské rybníky
reklama

Trnava chce kúpiť časť pozemkov cukrovaru, primátor Bročka potvrdil rokovania

AKTUALITY - Trnava | 22.9.2023, 12.59, prispievatelia

Vzhľadom na blízkosť centra a rozvojový potenciál areálu cukrovaru pôjde podľa primátora Petra Bročku o bezpečnú investíciu, pri ktorej mestské zastupiteľstvo nemôže stúpiť vedľa.

Trnava chce kúpiť časť pozemkov cukrovaru, primátor Bročka potvrdil rokovania

Konečné slovo v prípade nákupu pozemku budú mať poslanci mestského zastupiteľstva. FOTO: Pavol Machovič

Cukrovar
reklama

 

Vedenie Trnavy rokuje so spoločnosťou United Industries o kúpe časti pozemkov rozsiahleho areálu bývalého cukrovaru.

 

Záujem má o tie pozemky, ktoré sú v blízkosti historického centra mesta. Rokovania potvrdil primátor Peter Bročka, ktorý vidí v území bývalého cukrovaru veľký potenciál.

 

„Krátkodobo, v horizonte piatich rokov, pre účely záchytného parkovania. Neskôr, v kontexte územného plánu, pre úradovne štátnych inštitúcií. V takomto prípade by išli parkovacie miesta do zeme,“ povedal primátor Bročka.

Mini Trnava
reklama

 

Rokovania s United Industries sú podľa neho vo vysokom štádiu, postupne dochádza aj k zbližovaniu názorov na cenu pozemkov. Rozlohu, o ktorú má radnica záujem, rovnako ani cenu, o ktorej sa rokuje, zatiaľ nespresnil.

 

V každom prípade pôjdu tieto informácie do príslušných komisií a o kúpe budú rozhodovať poslanci mestského zastupiteľstva.

 

„Ten nákup je vzhľadom na blízkosť centra a rozvojový potenciál areálu cukrovaru tak bezpečná investícia, že tam nemôžeme stúpiť vedľa,“ povedal Bročka. Dodal, že zásadne ide iba do takých obchodov, v ktorých mesto nemôže stratiť.

 

V súvislosti s možným financovaním nákupu pripomenul, že úverové zaťaženie Trnavy je v porovnaní s inými mestami „extrémne nízke“.

 

Cukrovar v Trnave bol sprivatizovaný v kupónovej privatizácii v roku 1993. Postupnými zmenami akcionárskej štruktúry sa dostal do vlastníctva United Industries. Výrobu cukru v Trnave v ňom definitívne zastavili v roku 2004.

 

V minulom roku začala spoločnosť na časti viac ako dvadsaťhektárového areálu stavať byty. Eduard Šebo z United Industries avizoval, že ich bude viac ako tisíc, pribúdať však budú postupne v dlhšom časovom horizonte.

 

Mesto Trnava si od spoločnosti United Industries nedávno prenajalo pozemok s rozlohou viac ako 5300 metrov štvorcových na účely zriadenia dočasných parkovacích miest. Vzniklo ich tam približne 180.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama