Trnavskí hádzanári remizovali v zápase plnom zvratov s Dunajskou Stredou

ŠPORT - Hádzaná | 24.9.2023, 14.03, Ján Král

Dvanásť sekúnd pred koncom dali Trnavčania vedúci gól, hostia ale z protiútoku dokázali ešte vyrovnať.

Trnavskí hádzanári remizovali v zápase plnom zvratov s Dunajskou Stredou

Bývalí reprezentanti Tomáš Laho a Andrej Petro sa stretli vo viacerých ostrých súbojoch. Foto: Ján Král

Hádzanári HBC Trnava remizovali na domácej palubovke v zápase plnom zvratov s ambicióznou Dunajskou Stredou 27:27.

Trnavčania mali dobrý vstup do zápasu, viedli 4:1, hosťom sa neskôr podarilo otočiť výsledok, do kabín sa ale išlo za polčasových 12:12.

Po zmene strán si tím zo Žitného ostrova postupne vypracoval trojgólový náskok, viedol v Trnave 18:15, od 40. minúty ale Trnavčania dovolili súperovi skórovať počas desiatich minút iba raz a otočili výsledok vo svoj prospech. V 51. minúte dokonca už viedli 23:19.

Finiš súboja priniesol veľkú drámu.

Hostia na začiatku 59. minúty najprv vyrovnali, dvanásť sekúnd pred koncom rozjasala trnavská posila z Modry Filip Jurkovič tribúny gólom na 27:26, DAC ale stihol ešte jeden brejk a dve sekundy pred koncom Fodor stanovil na 27:27.

Filip Jurkovič v trnavskej premiére zaznamenal päť gólov.

Trnavu v zápase ťahal osemgólový Tomáš Laho, päť gólov dali spomínaný pivot Filip Jurkovič a ľavý krídelník Marcel Baran.

Najproduktívnejším hráčov hostí, za ktorých hrá aj bývalý slovenský reprezentačný pivot Andrej Petro, bol s deviatimi gólmi Tomáš Bogár.

Typický výskok Marcela Barana pri zakončení.

„Na prvú ligu to bol veľmi kvalitný zápas. Vidno, že Dunajská Streda spravila veľký pokrok. V minulej sezóne sme s nimi prehrali. Zdokonalili sa nielen v rýchlom protiútoku ale aj v hre na postavenú obranu. Mali sme niektorých hráčov po chorobe a zdravotných problémoch, ale podali sme veľmi kvalitný výkon. Škoda toho záveru, mali sme súperovu kontru prerušiť v strede ihriska aj za cenu dvoch minút. Už by nám nedali gól, škoda toho,“ hodnotil zápas trnavský tréner Richard Matúšek.

Trnavčania postupne dopĺňajú káder, okrem Jurkoviča si odkrútili súťažnú premiéru za HBC aj brankár Šatura a hráči v poli Karkuš s Palonczym. Klub pracuje ešte na príchodoch ďalších posíl.

„Palonczy s nami ešte poriadne netrénoval, preto dostal v zápase menej príležitostí. Nedá sa to len tak prísť a hneď hrať. Na tíme musím vyzdvihnúť, že chalani bojovali až do samého záveru. Brankári súpera mali oveľa viac zákrokov, ako naši, škoda. Teraz nás čaká súboj v Kolárove, takže verím, že už dovŕšime postupnosť – po prehre a remíze by mala prísť výhra,“ dodal Matušek.

Trnavskí tréneri Peter Lužák a Richard Matúšek.

Najbližšie čaká na HBC počas budúceho víkendu prvoligový duel v Kolárove (nedeľa 1.10. o 17:00).

Doma sa Trnavčania opäť predstavia v stredu 4. októbra, keď o 18:00 privítajú v slovenskom pohári Modru.

Následne v nedeľu 8. októbra o 10:30 budú hrať v Mestskej športovej hale v Trnave ligový súboj s Bratislavskou hádzanárskou akadémiou.