Futbal, 8. liga A: Gólové hody mali vo Voderadoch a Bielom Kostole

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.9.2023, 21.43, prispievatelia

So stopercentnou bilanciou pokračujú v 8. lige A futbalisti Zelenča, ktorí na domácej pôde zdolali Križovany 2:1. Góly padali až v záverečnej 20-minútovke, na zásahy domácich Juraja Horvátha a Tibora Zlatohlávka odpovedali hostia iba gólom Patrika Hrnčiara. Náskok Zelenča je už sedembodový.

Jeden z gólov Bieleho Kostola strelil Dušan Mrva. Foto: Ján Král

Zakopla totiž Košolná, ktorá prehrala v Dolnej Krupej vysoko 1:5. Základ víťazstva položili domáci už v úvodnej 45-minútovke, po ktorej viedli 4:1.

Prekvapivo prehrala aj Modranka v Dechticiach. Domácich potiahol dvojgólový Ľuboš Heltko, ktorý s dvanástimi presnými zásahmi naďalej neohrozene vládne poradiu kanonierov ôsmej ligy A.

Voderady si rozdelili body so Suchou po gólovej prestrelke. V oboch polčasoch sa oba tímy presadili dvakrát, pričom až traja strelci si svoje gólové konto vylepšili o dve trefy. Na domácej strane to boli Ondrej Hraška a Ivan Lacuška, na strane hostí Marek Slovák.

Ešte o gól viac videli diváci v Bielom Kostole, kam pricestovali Dolné Orešany. Hostia viedli po úvodnom dejstve 4:1, no v druhej 45-minútovke sa Biely Kostol nadýchol k veľkému obratu, ktorý spečatil v 87. minúte dvojgólový Bruno Klokner.

Z dna tabuľky sa odlepili Smolenice, ktoré v súboji dvoch štvorbodových tímov zdolali bolerázske béčko. Hostia dvakrát viedli, no domáci zakaždým dokázali odpovedať a už do prestávky sa dostali aj do tesného náskoku. Ten v závere ešte navýšili z druhého premeneného pokutového kopu v stretnutí. Hostia navyše posledných desať minút dohrávali v oslabení po vylúčení Martina Daniša.

Jednoznačnú výhru 5:0 si pripísali Hrnčiarovce v súboji so Sláviou Trnava. Po úvodnom dejstve bol rozdiel jednogólový, v druhej časti hry pridali ďalšie štyri údery. V dueli sa presadilo päť rôznych strelcov.

8. liga A – 8. kolo

Voderady – Suchá 4:4 (2:2)
Góly: 7. a 78. Hraška, 26. a 72. Lacuška – 13. Lastovička, 30. a 48. Slovák, 89. Jankovič
VODERADY: Hrúza – Čierňava, Bachratý, Chovanec, Páleník, Lacuška, Hraška, Nagy, Čiernava, Rosypál, Pilka (A. Ivančík, Katona, M. Ivančík)
SUCHÁ: Sloboda – Bako, Popovič, Slovák, Zelenák, Macko, Lastovička, Kopčan, Ručka, Januš, Jankovič (Fridrich, Jankovič, De Turck, Jobert)

Biely Kostol – Dolné Orešany 5:4 (1:4)
Góly: 17. a 87. Klokner, 58. Majtényi, 79. Samák, 85. D. Mrva – 24. Bindics, 26. Kamenický, 30. Šimonovič, 38. Volek
BIELY KOSTOL: Janček – Malina, Pösinger, Trubač, Jurina, A. Adámek, D. Mrva, Samák, Mirga, Klokner, Ľ. Adámek (Majtényi, Čmehýl)
DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Kondrček, Hronský, Volek, Rabara, Haršányi, Bindics, Novák, Kamenický, Šimonovič, T. Mrva (Ostrovský, Baranovský)

Smolenice – Boleráz B 4:2 (3:2)
Góly: 8. Mikláš (pen), 17. Kadlec, 32. Tamás, 85. Schwarz (pen) – 7. a 16. Marek Daniš
ČK: 81. Martin Daniš (Boleráz) po 2. ŽK
SMOLENICE: Ondruš – Klokner, Lipták, Poór, Belanský, Mikláš, Schwarz, Kadlec, Rangelov, Tamás, Svitek (Šaradín, Belica, Kanich)
BOLERÁZ: Kormúth – Mari. Puschenreiter, Martin Daniš, P. Daniš, Tanáč, Lehuta, Vavro, Mažgut, Bajo, Hlavatý, Marek Daniš (Krajčovič, Dekan, Marc. Puschenreiter, Mikulka)

Dolná Krupá – Košolná 5:1 (4:1)
Góly: 3. R. Gažo, 15. Hegyi, 23. N. Hrčka, 33. D. Hrčka, 84. Peško – 29. Meško
DOLNÁ KRUPÁ: Vravúšek – M. Gažo, Šnajder, Hetteš, D. Hrčka, R. Gažo, Blaho, N. Hrčka, Selnekovič, Hegyi, Peško (Vričan, Horváth, Vyskoč)
KOŠOLNÁ: R. Greguš – Bobok, Furko, R. Hudek, Matovič, Homoľa, P. Greguš, Meško, Čavara, D. Hudek, Madzík (Vanta, Danišovič)

Zeleneč – Križovany 2:1 (0:0)
Góly: 71. Horváth (pen), 80. Zlatohlávek – 81. Hrnčiar
ZELENEČ: Gottstein – Nejezchleb, Katona, Bednárik, Horváth, Kankara, Zlatohlávek, Formanko, Pavelek, Kubiček, Bánovec (Klandúch, Susko, Boledovič)
KRIŽOVANY: Bzdil – Ma. Šiška, Horský, Dano, Kapitán, Sabo, Šuran, Mi. Šiška, Antal, Táčovský, Vrábel (Matula, Hornaček, Hrnčiar)